Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért erőltetik annyira az...

Miért erőltetik annyira az alkoholt? Miért büszkeség inni?

Figyelt kérdés
Ha valami ünnepség, buli van, állandóan tukmálják az italt, hiába mondom ,hogy nem kell, csak azért is. A facebook is tele van néhány ember által piás képekkel. Miért jó erre büszkének lenni?

2018. ápr. 1. 21:44
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
64%
Mert sokan képtelenek piálás nélkül élni és számukra bosszantó, hogy van akinek megy. A saját gyengeségükre emlékezteted őket és nem bírják elviselni.
2018. ápr. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
84%
Első dolog mindenki magából indul ki, ugyh egy alkoholista nem tudja elképezlni milyen a buli, ünnep pia nélkül, felfoghatatlan számára, hogy más nem iszik ha nem iszik nem érzi jól magát egyértelmű ezt a következtetést vonhatja le. Így tukmálja ameddig fejen nem vágod a jack danielszes üveggel
2018. ápr. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
56%
Mert káros, és aki minél több káros dolgot kíbír, annál inkább bizonyítja mennyire erős és életképes.
2018. ápr. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
82%

3: És a nőkkel miért erőszakoskodnak az alkohollal?

Mert én nő vagyok és az egyik ismerősöm majdnem megvert, mikor mondtam, hogy én nem szeretem az italt és nem iszom alkoholt.

2018. ápr. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
#4: Ezek szerint az a "legény", aki bagózik, iszik, drogozik?
2018. ápr. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
44%
Van is az a közismert dal, hogy “B*zi, aki nem iszik” Gólyatáborokban, meccseken gyakran felhangzik, nem véletlenül.
2018. ápr. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem én sem, max. annyit tudok elképzelni, hogy az embernek megvannak a saját szokásai, saját véleménye, ízlése stb. és mint megannyi más területen, itt sem bírják elfogadni az emberek, hogy valami más. Nincsen semmi, amire büszkének kellene lenni abban, hogy iszik, ugyanakkor szerintem abban sincs, ha valaki nem iszik alkoholt. Az sem dicsőség. Én mindegyiket utálom, azt is, ha valaki iszik mint a gödény és ezzel villog és ennek az ellenkezőjét, a habzó szájú antialkoholistákat is....Egyszerűen idegesít, ha valaki mások életé el foglalkozik és kioktat másokat vagy beleszól a dolgaiba.


Én nem kifejezetten szeretem az alkoholt, egy-két ital van, amit szivesen megiszok és szeretek, de a többinek nem tetszik az íze. Úgyhogy csomószor előfordul, hogy visszautasítom, amit kínálnak pl. a pezsgőt és a bort utálom...ilyenkor értetlenkednek, meg “mi az, hogy nem szereted?” stb.,stb., de nem érdekel különösebben. Megkérdezik, értetlenkednek, de veszekedés vagy ilyesmi még nem volt belőle soha...Szerintem normális ember ezt elfogadja és megérti.

2018. ápr. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
64%

Elég régi társadalmi szokás egy-két pohárral megünnepelni valamit, én azt nem értem miért kell ilyen szirsz.r dolgok miatt is lázadozni, mint ha az életed múlna rajta és alkoholista lennél másnaptól..


Nem a társadalommal van a baj, ezer más dolgot is azért csinál az ember, mert "úgy illik", aki ezt nem képes felfogni az csak játssza a hülyét és lázadjon mindenki ellen, ez a véleményem.

2018. ápr. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
76%

10: "én azt nem értem miért kell ilyen szirsz.r dolgok miatt is lázadozni, mint ha az életed múlna rajta és alkoholista lennél másnaptól.."

Vannak allergiák és emésztési tipusok, mindenkinek a szervezete máshogy működik. Van, akit a tej megfosat, azt sem érted, miért lázadozik az ellen, hogy megigyon egy kakaót?

Vagy egyszerűen szörnyű számára az íze. Nagy tahóság olyant erőltetni valakire, amit ő nem akar, bizonyos esetekben a törvény is bünteti.

2018. ápr. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
75%

Születésnapokon miért szokás pl tortát enni?


Az összejöveteleken,bulikon lévő alkohol fogyasztás is egy "szokás",ami a többség számára egy természetes dolog,amitől nem lesz automatikusan senki sem alkoholista.


Mivel te kilógsz a sorból és görcsösen ragaszkodsz ahhoz,hogy már pedig te nem iszol(amivel nincs igazából baj)azt közvetíted a többi alkoholt ivó ember felé,hogy nem tudsz ellazulni,elengedni magad.Az ilyen viselkedés pedig unszimpatikus a többségnek.

2018. ápr. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!