Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Dolgozó emberek: nektek sincs...

Dolgozó emberek: nektek sincs időtök semmire?

Figyelt kérdés

Egyszer kiszámoltam a jelenlegi munkaidőmmel és nagyjából 3 óra szabadidő jött ki 8 óra alvást feltételezve. A gyakorlatban valóban csak ennyi, vagy ha tanulni kell, orvos, ügyintézés van akkor még kevesebb. Illetve a jó öreg túlórák, szinte állandóan - ilyenkor olyan is van, hogy mire hazaérek, már konkrétan le is kellene feküdni.


Ráadásul hulla fáradt vagyok (főként mentálisan) esténként és hétvégente.


Pedig nincs család, szingli vagyok és nem is randizom jelenleg.


2018. ápr. 2. 17:56
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Én kb csak a semmit csinálom abban a kevés idöben, pl este fél 8 és 9 között, olyan kimerült vagyok. :(
2018. ápr. 2. 19:10
 12/29 anonim ***** válasza:
0%

07:00-19:00-ig szoktam dolgozni, vagy 19:00-07:00-ig.

7db éjszakás és 7db nappalos napom van egy hónapban, köztük persze vannak pihenőnapok, és havi 8 nap egybefüggő pihenő, amikor odaér a műszakrend.

2 hétvégém szabad, a másik kettőn dolgozom, az ünnepnapok nem kivételek, csak akkor sokkal több a pénz, ami jár érte.

Ezen felül ott vannak még a sima szabadságok, ami mindenkinek jár.


Hálóval sem lehetett normális kollégát fogni, mert:

"jaj műszak"

"jaj az éjszakást nem bírom"

"jaj hogy fogok akkor a barátaimmal kávézni"

"nem bírnám a műszakot"

"hogy lehet 12 órát bírni? úristen. nem sok az?"

"hogy leszek a csajommal/pasikámmal?"

"nade HÉTVÉGÉN dolgozni?" "nade KARÁCSONYKOR? " "nade SZILVESZTERKOR?" :o

"hogy vagytok akkor együtt?"


Szoktam hulla fáradt lenni nagyon sokszor, az ügyintézés könnyen megy, mert minden héten van legalább 2 pihenőnapom, ami hétköznapra esik.

Áprilisban megyünk a hugommal 4 napot várost nézni.

Júniusban megyek Franciaországba 1 hetet, utána még lesz egy hetem kipihenni a nyaralást.

Júliusban Ibizán leszünk, azután szintén még marad egy kis idő, hogy kialudjam magam.

Szeptemberben Birminghambe megyünk az EGX-re.

Az augusztus még szabad, gyűjtöm az ötleteket :D


Ezzel leginkább azt szeretném mondani, hogy ugyanez a lehetőség ott állt sok embernek, de nem éltek vele, és a kifogásaik miatt járnak 5x8-10 órában inkább.

Lehet, hogy van/lesz nektek is más, hogyha nem tetszik az, ami van. Lehet, hogy jelenleg nincs, előfordul az is.

Vagy lenne, csak te nem vagy rá valamiért alkalmas egyelőre, de nem kell semmit örökre elrendeltnek venni.


Lehet egyéni vállalkozónak lenni, lehet 24/48-azni is, vagy kötetlen munkaidőben lenni (ami leginkább azt jelenti, hogy reggeltől másnap hajnalig pisiszünet nélkül szopsz, vagy életművész vagy és a bevétel környékez meg soha :D) , rengetegféle munkarend létezik.


Plusz azt a 3 óra szabadidőt sem kell lebecsülni, ha nem csak azzal telik, hogy fötröd a telefonodat, hanem valóban részed van valami kis élményben.

A 8 óra alvásból is lehet áldozni. Nem halsz bele, ha csak 4 vagy 6 az a 8 óra, és elmész este egy sört meginni, vagy étterembe, dumaszínházba, moziba, csajok seggét nézni, akármi, a lényeg, hogy röhögjél.


Fáradt leszel másnap, ha nem fekszel le időben? Te jó ég, hát el ne fáradjál! az mégiscsak kibírhatatlan lenne, fáradtnak lenni egy-két napig :D

2018. ápr. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
67%
Mi is a párommal 9-18 óra között dolgozunk Budapesten, +1 óra beérni ugyanennyi haza, főleg télen látástól vakulásig csak dolgozunk, idő semmire sincs. Elég nehezen viseljük ezt a mókuskerék beosztást.
2018. ápr. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
44%
Én 12 órázom . 3 nap meló 3 szabad. Rengeteg a szabadidőm. Ha kiveszek 3 nap szabit a pihenőnapokkal 9 napot vagyok otthon.
2018. ápr. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
52%

Nekem van, igaz néha nem pont akkor amikor szeretném, de azért van. 160 órában dolgozom, túlóra ritkán van csak.

(pufajkásnak biztos sok van, mert állandóan a politika rovatban osztja az észt :D)

2018. ápr. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
az nem szabadidő, az a melója!
2018. ápr. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
52%
Jelenleg heti 4 vagy 5 napom közel teljesen szabad és a munkába sem szakadok bele. A pénz nem túl sok, de én kényelmesen megélek belőle. Hát ez van.
2018. ápr. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Volt olyan munkám, ami mellett én is kimerült voltam. Most azért jobb a helyzet. H-Cs 9 órát vagyok a munkahelyemen, péntekenként 6 és felet. Tömegközlekedéssel közlekedek, az kb. napi másfél óra munkanapokon. Emellett van egy másodállásom távmunkában, ami heti 2 nap fix, ezt munka után csinálom, amikor hazaérek. Ezek mellett egyedül élek, és ellátom a háztartást, plusz sportolok. Kijárok futni, most csinálok egy edzéstervet, az heti 3 nap esténként, heti 1-szer tornázok csoportban, heti 1-szer táncórára járok, szintén csoportban, heti 1-szer járok spinningre. A futás ideje változó, a csoportosak 1-1 óra. Nekem fontos, hogy ezeket be tudjam iktatni, mert jobban érzem magam így, hogy csinálom.
2018. ápr. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
31%
Munkaalapú társadalom van, pubi. A Mini Elnök Úr is megmondta. Jobb lesz, ha hozzászoksz.
2018. ápr. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
45%

én úgy érzemm, ohogy nem időm, hanem energiám nincs semmire már munka után. 5-ig dolgozom, utána nyelvtanfolyam vagy edzés (naptól függ) haza, net és alvás. hétvégén piac, vásárlás, takarítás, esetleg valami program, vasárnap családi ebéd, és már el is ment a nap.

kb. ennyi. mindig van valami extra projekt (nagyobb bútor/háztartási gép vásárlása, vagy valami megcsináltatása, esetleg önkéntes munka, hobbival kapcsolatos extra munka, adóbevallás, stb. amit még futtatok ezek mellett, de ezek általában lassan mennek, hetekig, hónapokig húzom ezeket, mert nincs rá energiám, pedig ha akarnám, időm lenne.

2018. ápr. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!