Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Dolgozó emberek: nektek sincs...

Dolgozó emberek: nektek sincs időtök semmire?

Figyelt kérdés

Egyszer kiszámoltam a jelenlegi munkaidőmmel és nagyjából 3 óra szabadidő jött ki 8 óra alvást feltételezve. A gyakorlatban valóban csak ennyi, vagy ha tanulni kell, orvos, ügyintézés van akkor még kevesebb. Illetve a jó öreg túlórák, szinte állandóan - ilyenkor olyan is van, hogy mire hazaérek, már konkrétan le is kellene feküdni.


Ráadásul hulla fáradt vagyok (főként mentálisan) esténként és hétvégente.


Pedig nincs család, szingli vagyok és nem is randizom jelenleg.


2018. ápr. 2. 17:56
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
69%
Nekem sajna marad munka-, ügyintézés után még szabadidőm, amit sajna sokszor tök értelmetlen dolgokkal töltök el.
2018. ápr. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
72%

Én pont mostanában tervezgetem, hogy változtatnom kéne az életemen, mert keveset alszom. És nagyon érzem a hatását, ha nincs meg a min. 7 óra alvás, a szívemet is érzem, hogy ott van, ahogy dolgozik, pumpál, pedig ezt nem kéne. Fiatalabb koromban ez még nem volt, de már erős harmincas vagyok, már nem elég a kevés alvás. Nem akarom kizsigerelni a szervezetemet, meg a munkám, magánéletem rovására is megy, hogy nem alszom eleget. A 7 óra alvás csak ahhoz elég, hogy ne legyenek fizikai tüneteim. De nekem 8 óra kell minimum, hogy teljesen kipihent legyek. Csak ekkor van erőm edzeni is eljárni, meg eleve csak kipihenten egészséges a testmozgás, szóval hamarosan fekszem is le aludni, mert 5.40-kor kelnem kell.

Ha nem alszom eleget folyton morcos vagyok, mosolyogni sem tudok őszintén, társaságban nem jut eszembe semmi poénos, nem vág az eszem sem úgy, ilyenkor be vagyok lassulva minden téren, ügyetlenkedem fizikailag, szellemileg is. Hibázom a munkámban. Ebből lett elegem.

Én 8-9 órát dolgozom, a munkahelyem közel van, 25 perc alatt bent vagyok gyalog.

De én kiszámoltam, ha hétköznap minden házimunkát elvégzek, én is szingli vagyok, mosás, takarítás, önmagam rendbetétele, főzés, bevásárlás, akkor hétvégén már semmit nem kell csinálnom, max. főzni, és akkor totál szabad leszek egész hétvégén. Mehetek arra, amerre csak akarok, találkozhatok bárkivel. Edzőtermet is hétköznap szeretném letudni, hogy hétvégén ezzel se kelljen foglalkozni, de erre csak 2-3-szor lesz időm egy héten. Esténként kb. 1-1,5 órás tévénézés vagy netezés fog beleférni az időmbe. Aztán a hétvége teljesen az enyém lesz.

2018. ápr. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
81%
Én olyan helyen dolgozom, ahol papíron 8 órás a beosztás, a gyakorlatban pedig nem számít, mettől meddig dolgozik az ember, a munkáknak határidőre kész kell lennie. Ez azt jelenti a gyakorlatban, hogy ~8:30 - ~19 óra magasságáig dolgozom, és "szabadidőmben" is elő kell venni a laptopot, különben elővesznek, hogy miért áll minden ilyen szrul. Sosincs vége, gyorsabban jönnek az újabb feladatok, mint ahogy mwgcsinálom őket. Több főnök is van, egymástól függetlenül adják a feladatot, és persze mindegyiknek asap kell, nem érdekli őket hogy már így is csak aludni járok haza. Szóval irigylem azokat, akik ilyen 7-8-ra hazaérnek és otthon még kikapcsolódnak, vagy elmennek edzeni. Ezért is mondok fel hamarosan :D
2018. ápr. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
84%

Azért érdekes ez a "nem alszok 8 órát" válaszolók aránya.

Az alvás nagyon fontos.


Ezért néznek ki úgy az emberek 40 felett mint a mosott trutyi,már bocsi.Táskás szemek,totál ráncosak,ápolatlanok,egészségtelenek.


Az meg,hogy azért nem kell eleget aludni,mert úgy sem fizikai munkát végez valaki elég fura érv.Mentális munkavégzéshez is sok pihenésre van szükség.


Na,és igen,még szingliként is baromi fárasztó.

Ezért sem értem mi értelme igazán egyáltalán családot vállalni a 21.században,mikor a pénzről szól minden.Rohanó életmódba pedig nem fér bele semmi más.


Vannak,akik kifejezetten szeretnek így élni.


A "lusta" ember igazán nyűgnek éli meg az egészet,ezért nekik sokkal inkább való a kötetlen munka,vagy olyan munka,amihez nem kell állandóan kimenni otthonról.

Gyakorlatilag így az emberek csak egy biorobot életet élnek.

Ráadásul sokan nem is termelő munkát végeznek,hanem "pénzt keresnek".

Elég beteg az emberiség meg az egész gazdasági rendszer.

Szerintem sokkal jobb önellátóan élni egy farmon,elzárva a külvilágtól.Sokkal több idő jut az embernek magára és esetleg a szeretteire,ha vannak.

2018. ápr. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
52%

Hétköznaponként utazással együtt 10 óra a munka. 8 óra az alvás. Meg még 2 elmegy kajálásra, fürdés, ház körüli dolgokra, bevásárlás.


Akkor marad 4 óra szabad minden délutánomon. Az nem rossz. Belefér kis tanulás, egy film, relaxolás, hobbi-sport, barátnőzés, haverozás. Minden napra más 😃

Hétvégén meg mindenre van időm

2018. ápr. 3. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
20:11 Képzeld nem csak otthon sőt főleg a melóhelyen érek rá gyakorizni és osztani az észt.
2018. ápr. 3. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
57%

Osszad, Pufaj! Ne hagyd magad!

Előreeeeeeeee !

2018. ápr. 3. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
Mi mást tehetnék? Halálra unnám magam meló közben. Most megyek aludni majd délután jelentkezem
2018. ápr. 3. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Tegnap aludtam 7,5 órát. Mint akit kicseréltek. :D
2018. ápr. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!