Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy jobb legyen...

Mit tegyek, hogy jobb legyen a helyzetem/ kedvem?

Figyelt kérdés

Külföldön élek a párommal, aki 1,5 hónapja a lakhelyünktöl messze, megkapta álmai állását. Elköltöztünk az új városba a munkája miatt, viszont nekem emiatt fel kellett mondanom a munkahelyemen. Szerettem a munkámat, és a kollégáim olyan szuperek voltak, hogy nagyon nehéz szívvel jöttem el. A párom a munkája miatt sokszor késö éjjelig fenn van és alig találkozom vele, pedig egy lakásban élünk. Hétvégén pedig, mikor szabadja van, akkor megfordítja a napjait és napközben alszik és éjjel van fenn, így lényegében nem is látom öt.Tudom, hogy új munka és még "friss ember", de azért velem is kicsit foglalkozhatna. Vagy nem vagyok elég türelmes? Nekem nagyon fáj, hogy egész nap egyedül vagyok, nincs munkám és barátaim sincsenek. Talán az fáj a legjobban, hogy emiatt mondtam fel a munkahelyemen, hagytam ott a barátaimat, hogy így magányosan, depressziósan, egyformán teljenek a napjaim. Félreértés ne essék, én keresek munkát, de nagyon megvisel a másik elvesztése (biztos most hülyének gondoltok). Már annyira rosszul viselem ezt, hogy egészségügyi problémáim is lettek (pl. tegnap reggel is az ügyeleten kötöttem ki).

Lesz ez jobb? (Még csak két hete vagyok itt, mert tovább maradtam az elözö lakhelyünkön a munkám miatt)

Próbáltam beszélni a párommal, de azt mondja mindig, hogy legyek erös. De nem tudok honnét eröt meríteni. Egyszerüen nem megy. Padlón vagyok.

Lenne valami jó tanács?

Páromat nem akarom elhagyni, mert szeretem. Hét és fél éve vagyunk együtt, nem most fogjuk bedobni a törölközöt.

Mihez kezdjek, hogy legyen újra életkedvem? Hogy a párom foglalkozzon velem?

Kérem aki tud, segítsen!

Köszönöm


2018. ápr. 8. 16:53
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

"Hétvégén pedig, mikor szabadja van, akkor megfordítja a napjait és napközben alszik és éjjel van fenn, így lényegében nem is látom öt."


Beszéltél már vele erről, hogy ne így csinálja? Mit mondott?

2018. ápr. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
Ezek azok a mély pontok, amelyek kellenek ahhoz, hogy utána fellélegezzetek. Most lehet borzalmas, de nem tudhatok, milyen jó fog belőle származni. De túl sok ideig inkább romboló.
2018. ápr. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%
Pozitív gondolkodás, még otthon vagy foglald el magad, pihenj.
2018. ápr. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Kedves 1-es, próbáltam neki elmagyarázni, de azt mondta hogy sok a munkája és éjjel jobban tud koncentrálni.

2018. ápr. 8. 17:13
 5/6 anonim ***** válasza:

Át kéne gondolni, vajon tényleg megéri e feladni az egész életedet, a munkádat, a barátaidat, önmagadat, az egészségedet, a vágyaidat, MINDENEDET, egy kapcsolatért, csak mert 7 éve tart? Egy olyan valakiért, aki magasról tojik rád, aki saját magát helyezte előtérbe, aki elvárta, hogy mindent feladj érte, és meg sem hálálja? Egy olyan valakiért, aki inkább átalussza az egész szombatot és hajnalig ül a gép előtt, minthogy veled foglalkozzon pár órát?

Miért is lenne olyan rossz, ha bedobnátok a törölközőt?

Azon kívül, hogy együtt éltek, és elcseszte az életed, semmi közötök egymáshoz. Te tönkreteszed magad érte, ő meg ezt el is várja.

Miért nem azt nézed, hogy neked mi a jó? Miért nem önmagadat próbálod boldoggá tenni? Miért egy olyan ember kívánságait lesed, akinek nem is számítasz?

Ennyire fontos, hogy legyen melletted valaki, hogy majd legyen esküvő, meg gyerekek, meg egy BIZTOS valaki, hogy még bele is döglesz?

Komolyan ennyire értéktelennek tartjátok magatokat, hogy kapcsolat nélkül el sem tudjátok képzelni az életet?

Én elhiszem, hogy szereted a párod, hiszen az egész életedet eldobtad miatta és csendben szenvedsz, csak hogy neki jó legyen. De ettől még hülye vagy, hogy ezt tetted.

A kapcsolat kompromisszum, mindig. Csak nálatok egyedül te vagy az, aki mindent felad és mindent megtesz a másikért. A párod pedig a kisujját sem mozdítja érted, főleg mert jól tudja, hogy sosem mernéd ott hagyni, 1 napra sem.

Nincs előtted túl sok út. A kedvesed nem fog változni, mondhatsz neki bármit, ígérhet ő bármit, de ő ilyen és kész. Nem is szabad megváltoztatnod.

Azt kell eldöntened, hogy neked erre van e valójában szükséged. Mit akarsz az élettől?

Jó munkát? Karriert? Egy jó csapatot, jó kollégákkal? Barátokat? Élményeket? Egy olyan társat, akinek te vagy az első, és őszintén szeret, és vágyik rád?

Mert ha igen, akkor dobbants.

Ha viszont ragaszkodsz a párodhoz, akkor csak ülj csendben és tűrj, nyeld a sok szart, amit kapsz tőle, csináljatok pár gyereket, jó élmény lesz gyakorlatilag egyedül felnevelni őket. Sokat fog segíteni a depressziódon.

2018. ápr. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ez az a bizonyos pokoli 7. év.

Kutatások szerint ilyen kor van a legtöbb szakítás.

Légy erős, bírd ki és jobbra fordnak a dolgok.

Sok szerencsét!

2018. ápr. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!