Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elítélendő dolog, ha szégyenle...

Elítélendő dolog, ha szégyenled az országod, és letagadnád, ha külföldön megkérdeznék, hogy hová valósi vagy?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 12. 20:34
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
58%
Nem. A másik oldal pedig sajnálatos. Abban mindenkinek igaza van, hogy a rosszat nem lehet fényezni és felesleges is lenne ezt tenni. Szeretem ezt az országot hiába van ami és az embereket is hiába a sok negatív tulajdonság. Csak azért ez a helyzet ami most van, mert ilyenek vagyunk. Akarunk változást? Igen. Akarunk változni? Nem. A probléma elég abszurd. Ne úgy nézz a világra, mintha szenvedő alanya lehetnél csak.
2018. ápr. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
54%
Én szégyellem és ha nem is tagadom, de nem szívesen mondom el, hogy Magyarországról jöttem. Nem tartom magam magyarnak. Ha elítélnek, ha nem, a véleményem nem fog változni, amúgy sem érdekel senki véleménye.
2018. ápr. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
17%

Soha nem tennék ilyet, bármely országba születtem volna, itt sem teszek ilyet, szeretem az országom, az embereket, az anyanyelvem, a múltját a jelenét a jövőjét - hatalmas kegyelemnek érzem, hogy Szent László lovagkirály, Rákóczi, Széchenyi országába vetett a sors - és boldog vagyok, hogy anyanyelvemen- ezen a szép titkos nyelven-, olvashatom Arany, Petőfi, Vörösmarty, József Attila, Radnóti, Weöres és a többi nagy költő verseit, és a szeretettel tekintek többi nagy alkotó műveire Ybl, Lechner épületeire, Bartók, Kodály zenéjére, és a kortársak tehetségeire - Szép vagy, gyönyörű vagy, Magyarország! Bartók

https://www.youtube.com/watch?v=L13kcqiUcR0


Nem tudhatom, hogy másnak e tájék mit jelent,

nekem szülőhazám itt e lángoktól ölelt

kis ország, messzeringó gyerekkorom világa.

Belőle nőttem én, mint fatörzsből gyönge ága

s remélem, testem is majd e földbe süpped el.

Itthon vagyok. S ha néha lábamhoz térdepel

egy-egy bokor, nevét is, virágát is tudom,

tudom, hogy merre mennek, kik mennek az uton


[link]

2018. ápr. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
38%
Nem az.
2018. ápr. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
44%

"bármely országba születtem volna"


Én pont ezért tagadnám. Mert nem én választottam. Bármit választok az életemben, embereket, ideológiákat, hitet, amellett kiállok, felelősséget vállalok, mert választottam. Hogy hova születtem, az lutri, a véletlenre meg nem leszek büszke. A saját tetteimre és a szeretteimre vagyok büszke, nem valakire, aki ezer éve élt és annyi bennünk a közös, hogy magyar volt.

2018. ápr. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
44%
Milyen országot mondanál Magyarország helyett?
2018. ápr. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
30%

"a véletlenre meg nem leszek büszke."

- büszkeségről nem volt szó - szeretetről volt szó.

Azt sem te választottad -többek közt-, hogy EMBERNEK születtél, és nem szurikátának, okapinak, vagy bárminek - mégis emberi méltósággal tartod magad - vagy nem?

2018. ápr. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
70%
Eddig senkit nem rázott meg, hogy magyar vagyok. :D
2018. ápr. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
0%
Ez elég buta példa, hisz emberként vagyok egyedül tudatában a létezésemnek, az meg már tök más téma, mint a magyarság.
2018. ápr. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
66%

Több országban jártam, mindenki, akivel szóba elegyedtünk, semlegesen fogadta, hogy magyar vagyok, max. kedvesen megjegyezte, ha már járt itt, hogy Budapest szép.

De hazudhatod, hogy New Yorkból vagy Londonból jöttél, ha tökéletes az angolod, és csak ennyi eszed van.

2018. ápr. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!