Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elítélendő dolog, ha szégyenle...

Elítélendő dolog, ha szégyenled az országod, és letagadnád, ha külföldön megkérdeznék, hogy hová valósi vagy?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 12. 20:34
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
74%

Próbálom elképzelni a szituációt, mert kb. a második mondat külföldön a neved után, hogy megkérdezik, honnan jöttél. Erre mondasz egy random országot, aminek a nyelvét középfokon nyomod, persze, rögtön el is hiszik, hogy ez az anyanyelvi szint; vagy búsongva és dacosan bámulsz a levegőbe, és csak azért se mondasz semmit, hadd találgasson az idegen, mi bajod van.

Ekkor már tényleg tagadd le, hogy magyar vagy, ne "öregbítsd" a hírnevünket, lécci.

2018. ápr. 13. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Én nem tagadnám le.

De mi értelme lenne? 20-assal egyetértek.

2018. ápr. 13. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Itt USA-ban konkrétan azt sem tudják, hogy tulajdonképpen hol van, meg azt sem tudom hogy mikor kérdeztek meg már utoljára ilyesmit, tekintve, hogy 99%-ban angolul beszélek én is mindenhol.


Ha meg is kérdezik megszoktam mondani, aztán általában annyival el van intézve, hogy ha nem tudják hol van, megmondom európa közepén, aztán megy minden tovább.

2018. ápr. 13. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 ZoltanAnglia ***** válasza:
39%
Buszkenek nem kell lenni amikor mondod, hogy melyik orszagbol vagy - ugyanis nem tettel semmit sem azert, hogy abba az orszagba szulessel.Ugyanakkor letagadni, eleg bunko paraszt dolog.
2018. ápr. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
15%

"Elítélendő dolog, ha szégyenled az országod"

- nem ítélem el aki ilyet csinál, csak mélységesen sajnálom. Hisz szánalmas, aki ilyet tesz - hogy a fészkébe szarik, gyökereit megtagadja - bármely helyen is van az a gyökérzet, vagy fészek. Szamárkóróként szégyenkezve, elárulva kóborolhat a világban - és mindenhol megvetik érte.


Sajnálom őket, mert jól "megdolgozták" a tudatállapotát - már minden bizonnyal szüleinek is- a magyargyűlölő ganék.

Csak megjegyzem: egy francia pl. soha sem tenne ilyet, feje fölött ott a francia gloire.

2018. ápr. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Mit vagy ezen oda utolsó? Nem tűnt még fel hogy a legtöbb ember számára egyrészt sosem döntés kérdése volt, hogy hova születik, másrészt meg garantálható, hogy az egész bolygón ugyanúgy belélegezhető a levegő, sőt az embereknek két füle és két szeme van. Innentől kezdve meg aztán sokat számít, pár vonal amit a térképeken határnak nevezünk.
2018. ápr. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
30%

elsősorban az ANYANYELV, ami itt számít (nem a határ, a két fül és mit is soroltál még?) - persze, aki erre magától nem jön rá, és még nem is tanították neki, hogy "nyelvében él a nemzet", az csak annyit tud tenni, hogy lehülyéz és lepontoz engem - és azt hiszi igaza van.


"Nyelvében él a nemzet! Hol máshol, ha abban nem? Még inkább csak a nyelvben, mely meghatároz múltat, jelent, jövőt, összekapcsol, és egyfajta biztonságot ad határokon innen és túl."

2018. ápr. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Oké, egy idézet majd megint megváltoztat mindent. A nyelvi dologra, ugyanez igaz mint az országra: Nem kérdezte senki és nem is dönthetett senki hogy ki hova akar születni.
2018. ápr. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
31%

"Nem kérdezte senki és nem is dönthetett senki hogy ki hova akar születni."

ezt többen írtátok - és ez miért is fontos? Anya-apa, testvér is "adott" volt, miként a haza, az anyanyelv, azért még szerethetem, tisztelhetem, becsülhetem - nem kell fölrúgni őket az űrbe - hogy "nem ÉN ÉN ÉN választottam, döntöttem"

2018. ápr. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Igen, és ott a feltételes mód benn. Amúgy meg ha mákja van az emberiségnek pár évszázadon belül úgy sem lesznek országok, hanem szimplán lesz a bolygó, és ennyi.
2018. ápr. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!