Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kínait vagy németet tanulnátok...

Kínait vagy németet tanulnátok és miért?

Figyelt kérdés
Gimnáziumban lenne lehetőségem tanulni heti 5 órában mind a kettőt, sőt a kínait anyanyelvi tanárral angolul.

2018. ápr. 15. 14:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenképpen német. Ott szeretnék dolgozni. De hogy te mit akarsz az rajtad áll!
2018. ápr. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
62%
Kínait. Németet mindenki tanul ,de aki tud kínaiul azt felveszik egyből olyan helyre ahol ez szükséges,mivel nem lesz túl sok konkurenciája.A kínai gazdaság egyre erősebb és mindenhol jelen lesz ,és van.
2018. ápr. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Kínai, egyértelműen. Azért mert tágabb lehetőségek nyílnak, ha megtanultad. Kínaihoz kell tanár, míg a németet (ha tudsz angolul)otthon, magadtól is tanulhatod, pl Duolingo, de sok más egyéb mód van.
2018. ápr. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
34%
Németet. Kínaiból nem lehet nyelvvizsgázni így igazán hasznosítani sem lehet.
2018. ápr. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Én németül, a végzettségem nem igényli hogy plusz nyelveket ismerjek angolon és az adott ország nyelvén kívül ahol dolgozom, Kínában nem igen akarnék letelepedni, ellenben Svájc, Ausztria vagy Németország egyáltalán nem hangzik rosszul.
2018. ápr. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
49%
Én japánul tanulok.
2018. ápr. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
75%
Németül, mert, mint dolgozó ember, bánom, hogy mikor volt lehetőségem angol mellett, akkor nem foglalkoztam vele. Manapság is nagyon megy.
2018. ápr. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha kínait angolul tanulsz, abból duplán profitálsz: a kínait tanulod, az angolt használod.
2018. ápr. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Most kínait, mert németből már nyelvvizsgám is van :D

Amúgy ha most mennék gimibe, inkább a németet választanám, mert nem tervezek Kínába költözni, meg amúgy sem tetszik a nyelv...Szóval nem sok értelme lenne nekiállnom tanulni egy ilyen nehéz nyelvet, amikor a némettel sokkal többre megyek.

2018. ápr. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Utálom a németet, tanultam és alap szinten beszélem, de szinte fáj megszólalni németül. Nem tudom, hogy lehet egy nyelvet gyűlölni, de én gyűlölöm.

Így egyértelműen a kínait tanulnám.

2018. ápr. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!