Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyolt vagy németet tanulnát...

Spanyolt vagy németet tanulnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

Spanyolból csináltam egy középfokút kb. 10 éve, azóta annyit használom, hogy levelező oldalakon szoktam chatelni spanyol nyelvűekkel, szótárral persze, meg a nyelvtanomat senki sem javítja ki. De azért mindent le tudok nekik írni. A neten csináltam szintfelmérő teszteket (angol oldalakon), és hol azt hozták ki, hogy felsőfokú csoportba iratkozzak, hol azt, hogy B1. De azért szerintem elég hamar visszajönnének a dolgok, ha ráállnék, fél év alatt azt hiszem akár egy felsőfokút le tudnék tenni.

A gond csak az, hogy nem nagyon van a közelben olyan cég, aki ezt kérné. Márciusban megszűnik a munkahelyem, addigra kéne valami versenyelőnyt felszednem a többi ezer jelentkezővel szemben. A pesti ingázást esetleg bizonyos kerületekbe bevállalnám, ott néha keresnek spanyolosokat.


A németet kb. 1 éve kezdtem el, olyan alapfokon állhatok belőle. Azért munkahelyre az alapfok elég kevés, de szerintem elég nagy munkám lenne, hogy ezt még jobbra felhozzam. A közelben elég kevés a munkahely, viszont a német előny. Inkább ezt tanuljam? Bár úgy vagyok vele, hogy németül már mindenki tud, nem tudom mennyire tudnék vele kiemelkedni a tömegből. Fejér megyében lakom, pénzügyi területen dolgozom, kb. 2-3 havonta van egy értelmes álláshirdetés, gondolom akkor több száz jelentkező lehet rá.


2013. okt. 19. 21:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha miami-ban akarsz élni, akkor spanyol.


Egyébként meg angol. Vagy folytasd a németet.

2013. okt. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Angolból felsőfokúm van, azzal már nem akarok nagyon foglalkozni.
2013. okt. 19. 22:04
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen az angol felsőfokúd de érdemes lehet megpróbálni egy CPE(C2) -t, ami az anyanyelvi szintnek felel meg, ad nemzetközi és állami bizonyítványt is és nem évül el. Ha egy nemzetközi céghez bemész interjúra CPE-vel és nem felelsz meg a meghirdetett állásra akkor is keresnek neked valami munkát.


Van spanyol nyelvvizsgám is, sajnos az még senkit sem érdekelt, úgyhogy most németet tanulok mert jól fizető állásajánlatoknál sokszor alapkövetelmény.

2013. okt. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Van CPE-m. Mondj légy szíves egy céget, ahol ajánlanak nekem ezzel állást, mert én nem találok. Az angol nyelvtudás már mindenhol alapkövetelmény, ez ma már senkit nem hat meg, én azt tapasztaltam.
2013. okt. 20. 12:50
 5/9 anonim ***** válasza:

Flextronics Global Services és British Petrol ahol nagyra értékelik a CPE-t.


Ha megtanulsz németül akkor a Bosch-nál vagy Continental-nál(Temic vagy Teves) érdemes próbálkozni.

2013. okt. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Megnézem. Egyébként megkerestek egy spanyol ügyfélszolgálatos melóval, de nemet mondtam, mert a telefonban nem lennék elég magabiztos spanyolul.
2013. okt. 20. 15:28
 7/9 A kérdező kommentje:
Megnéztem a British Petrolt, haha, a leírás alapján szerintem én már jelentkeztem hozzájuk egy intercompany állásra. Nem hívtak be. Ennyit erről.
2013. okt. 20. 15:33
 8/9 anonim válasza:
Én a nyári szünetben tanultam spanyolt
2013. okt. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szóval spanyolt tanulnék
2013. okt. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!