Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Németet vagy spanyolt tanulnát...

Németet vagy spanyolt tanulnátok inkább?

Figyelt kérdés
most megyek középiskolába és az angol mellé kellene egy második nyelv!
2011. jún. 1. 10:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szórakozásból biztosan a spanyolt, munkahelyi érvényesüléshez (Európában) inkább a németet.
2011. jún. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 napietus ***** válasza:
én németül tudtam már akkor, szóval a spanyolt választottam. olyan szempontból jó, hogy sok helyen megértik a világban, és itthon is kevesebben beszélnek spanyolul, mint németül, így talán esélyesebb az elhelyezkedés. meg ha angolt tanulsz, a németet utána könyebbe megtanulod, és legalább beszélnél egy latin nyelvet is.
2011. jún. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
43%

Attól függ.

Melyikhez van kedved? Mert egy erős utálat (a németet sokan nem szeretik) megnehezíti a tanulást.


Munkaerőpiacon mind a kettővel úgy lehet érvényesülni, hogy van mellé angol. (Én angol-spanyol párosítással is jól el tudtam helyezkedni)


Kiegészítő anyagok (neten), tankönyvek ma már mind a két nyelven elérhetőek, így ez nem kell hogy szempont legyen.


Van Németországban élő rokon, ahová esetleg nyáron kimehetnél egy-egy hétre? Vagy Spanyolországban? Egy ilyen út nagyon megdobná a nyelvtudást, mert őszintén szólva én sem az iskolapadban tanultam meg JÓL a nyelvet, hanem használat során.

2011. jún. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
én spanyolt tanultam, mert a német undorító, és a németeket sem szeretem :) de ezt neked kellene kitalálni, hogy melyikhez van kedved.
2011. jún. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%
Én azt gondolom, hogy Magyarországon és Európában is hasznosabb a német. Én ha a német mellé választhattam volna, tuti hogy a spanyol lett volna, de sajnos nem volt választási lehetőségem, német mellé csak az angol volt "választható".
2011. jún. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%
Második nyelvnek mindenképpen a németet. Sokadik helyen, hobbyból, majd ráérsz spanyolul tanulni.
2011. jún. 2. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

a német felesleges,Németországban és Ausztriában is simán megértenek angolul és nem is követelik a németet,ha van angol nyelvvizsgád

viszont Spanyolországban,Dél-Amerikában,Közép-Amerikában,sőt még Afrikában is szinte minden országban spanyol a hivatalos nyelv a gyarmati múlt miatt,ja és a spanyol a világ legkönnyebb nyelve,ez tudományosan bizonyított

tehát ahol német kell,ott jó az angol is

de ahol spanyol kell,ott nem jó a német és angol sem

2011. jún. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

és még:nem kövess el olyan hibát mint én

mindenki ezen filózik,hogy mi a legyen a második nyelve suliban,melyik ér többet,de amikor odakerülsz,hidd el,le fogod sz*rni a második nyelvet

én hibáztam,mert nem a legkönnyebb nyelvek közül választottam,a némettel csak szenvednél te is

2011. jún. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"a német felesleges,Németországban és Ausztriában is simán megértenek angolul"


1. Nem értenek meg.


2. Ha megértenek, akkor sem szívesen beszélnek angolul (nem a diákokról beszélek - az emberiség nem egyenlő a diákokkal).


3. Hiába értenek meg angolul, aki németül tud, előnyben van.


"és nem is követelik a németet"


Megkövetelik, az itt működő német cégek is, az itt működő, németekkel üzletelő cégek is. Németo. és Ausztria Mo. fő kereskedelmi partnerei.


"viszont Spanyolországban,Dél-Amerikában,Közép-Amerikában,sőt még Afrikában is szinte minden országban spanyol a hivatalos nyelv"


Egyrészt Afrikában csak 1 ilyen ország van, az is egy putri (Egyenlítői-Guinea), másrészt Dél- és Közép-Amerika gyakorlati jelentősége egy európai számára nulla.


"ja és a spanyol a világ legkönnyebb nyelve,ez tudományosan bizonyított"


Semmiféle ilyen "tudományos" tény nincs. Az eszperantó a legkönnyebb nyelv egyébként. A spanyol aligha könnyebb pl. az angolnál.


"mindenki ezen filózik,hogy mi a legyen a második nyelve suliban,melyik ér többet,de amikor odakerülsz,hidd el,le fogod sz*rni a második nyelvet"


Valóban. Mert aki spanyolt tanul, az utána tényleg nem fogja semmire használni, így felejtheti is el.

2011. jún. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

itt a bizonyíték nagyokos:

[link]

Németország is egy putri

2011. jún. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!