Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Most akkor lőjem magam fejbe,...

Most akkor lőjem magam fejbe, amiért nem érdekel egy tekintélyesebb, jól fizető terület sem vagy mi? Miért kell ezzel bántani?

Figyelt kérdés

Bölcsészkaron, egy nyelvszakon tanulok, amit azért választottam, mert valóban érdekelt, szerettem nyelvet tanulni és most sem bántam meg. A szabadidőmben is szívesen foglalkozom vele és próbálok minél több lehetőséget találni, ami hasznos lehet a tanulmányaim szempontjából. Én tök jól érzem magam, szeretem, amit csinálok és elégedett vagyok az életemmel. Ennek ellenére mégis lelomboz az, hogy mennyi beszólást kapok emberektől... Alapvetően azt vallom, hogy "ne érdekeljen mások véleménye és egyik fülemen be, a másikon ki", de azért igenis rosszul esik és bánt, főleg ilyen mennyiségben.


Azzal semmi bajom nincsen, ha valaki ugrat, csipkelődik vagy viccel, de amikor tényleg azt érzem, hogy valaki szimplán szánt szándékkal meg akar bántani, akkor azt már nem bírom. Elegem van belőle, hogy folyton hülyének néznek és olyan megjegyzéseket tesznek, hogy biztosan csak azért válaszottam ezt a szakot, mert lusta voltam tanulni, minden máshoz ostoba voltam és csak ide volt esélyem bekerülni. Valamint vannak ezek a tipikus bölcsész sztereotípiák, amiket szintén szeretnek hangoztatni...például, hogy én is biztos csak úgy gondoltam, hogy szétbulikázom, szétdrogozom az agyamat és akkor a végén majd a kezembe nyomnak egy diplomát, mert az ilyen büfészakokon nulla erőfeszítéssel is meg lehet szerezni a papírt, ami kb. annyit is ér. Egyesek folyton mutogatják nekem az álláshirdetéseket, hogy miért nem hagyom ott az egyetemet és megyek el inkább összeszerelőnek vagy eladónak, sőt még szakmákat (hegesztő, asztalos..nem is értem) is mutogatnak, hogy inkább tanuljam ki, mert annak legalább van értelme. Valamint úgy általában a többség kiröhög, lenéz, lesajnál, még olyanok is, akiktől nem várná az ember, például egy betanított munkás is ki tud osztani, hogy én micsoda ingyenélő semmirekellő vagyok...Nem mintha ő kevesebb lenne vagy bármi ilyesmi, de azért érdekesnek találom, hogy mindenki nagyon ért mindenhez, úgy, hogy nincsen semmilyen releváns tapasztalata az adott területtel kapcsolatosan.


Természetesen nem mindenki ilyen, mert vannak olyanok is, akik ezt elfogadják vagy nem foglalkoznak vele (szerintem sincsen ennek nagy jelentősége emberi kapcsolatoknál), sőt vannak olyanok, akiket még érdekel is és kíváncsiak, kérdezgetnek stb., de sokaknál olyan szintű gyűlölettel találkozom, hogy az valami hihetetlen és lassan már szinte úgy érzem magam, mint valami utolsó söpredék élősködő senki...


2018. ápr. 20. 11:49
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Bocsáss meg, de nem ülök 0-24 a gép előtt... Arab szakon tanulok.


Egyébként nagyrészt egyetértek azzal, amit irtatok (főleg a 6-os). Sosem értettem, hogy másoknak miért baj, miért fáj az, hogy én mit tanulok, ez az én dolgom és én majd eldöntöm, hogy mit akarok. Nem értem, hogy miért kellett volna egy olyan szakot választanom, ami tök jó, mert sok pénzt kereshetek vele és elismert leszek az emberek szemében, miközben pedig utálom az egészet és nem érdekel...Valamint tök érdekes, hogy általában egy informatikusmérnök- vagy egy orvostanhallgató esetében fel sem merül a kérdés, hogy miért azt választotta stb., mert mindenki érti és tudja, elfogadja, ha pedig esetleg mégis felmerül akkor az szimpla érdeklődés, de ha kiderül, hogy én mit tanulok, akkor kb. kitérnek a hitükből, hogy “mégis miért választana ilyet bárki is”, “jól átgondoltad ezt?”, “ez biztosan nem jó semmire, inkább tanulj mást” és ekkor jön az, hogy elkezdenek ajánlgatni minden hülyeséget, amit nem is értek, mert semmi közöm nincsen egyikhez sem (pl. nem értem, hogy miből gondolják, hogy egy bölcsészkaros lányt majd biztosan érdekel a hegesztés meg a burkolás..).Sőt már azt is megkaptam, hogy Soros-bérenc vagyok, mert arabul tanulok...

2018. ápr. 21. 11:47
 12/12 anonim ***** válasza:

az arabbal azért járhatsz rosszul, mert nő vagy. az arabok meg nem igazán értik ezt az egyenjogúság témát. szóval pl egy tárgyalás vagy megbeszélés teljesen felejtős.

a másik oldalról viszont az EU-ban masszív igény lesz az arab fordítókra. 10 max 20 éven belül hivatalos nyelv lesz az arab is, ha nem lesz irányváltás.

2018. ápr. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!