Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Most komolyan kedves magyar...

Most komolyan kedves magyar társadalom, mi a jó ebben? Miért kell folyton panaszkodni és a poltikusokat (tisztességeseket), orvosokat, vállalkozókat, üzletembereket becsmérelni? Ő hibájuk, hogy éheznek az országban?

Figyelt kérdés

Ugye mióta világ a világ vannak és lesznek anyagi különbségek. Van olyan ember aki a tanyán havi 40 ezerből él egy csuhás viskóban, valaki meg a hegytetőn , vagy tengerparton egy többszáz milliós villában havi 8 számjegyű keresettel. Ezzel mi a probléma? Én is szegény családból származok. Apám gyári munkás volt, anyám mosónő😂😂. De sokat dolgoztam tanultam és sikerek értem el. De sose panaszkodtunk és soha nem gazdagoktól vártam a segítséget. Pedig nélkülöztem én is sokat. Mai világban itt Magyarországon mit csinálnak az emberek:

,, Jajj az a gazdag ember ott miért nem ad ezt-azt a szegényeknek?"

Meg a cigányok is nem csinálnak semmit és segélyekből eltartatják magukat. Őszintén a gazdagoknak semmi kötelességük a szegényeknek adni. Attól még, hogy gazdagok magukra keresik a pénzt nem másokra.

Mondjátok már meg miért a gazdagok hibája az hogy éheznek vagy nélkülöznek az országban? Elvették a házukat vagy a pénzüket?

Annyira utálom látni mikor hallom, hogy emberek köpködnek másokra és a sikeresebb embereket szídják. Nem azért van rengeteg csóró ember az országban, mert van néhány gazdag ember hanem azért mert egyfolytába a szegények szülik a gyerekeket halomra.

Ezért is a gazdagok hibásak?

Na mind1. Azért pöccentem be mert ma láttam egy ATV-s videót ahol egy kis borsodi falu szegény lakóit mutatják. Nem tudom ki látta azt a videót de ott eléggé csipkelődő megjegyzéseket tettek a gazdagokra: ,, ez a ház százezer forintba kerül de Amanda anyukája máig törleszti, van aki óránként keres annyit"

,, Szomorú, hogy van aki ilyen házban él de valaki meg egy 8000 hektáros birtokon"

Ennek mi értelme van, hogy lázítják az embereket?

Mellesleg a videóban cigányok voltak azok a gyerekek és emberek.

És ők se dolgoztak és legalább 8 gyerekük ha volt. Mind1 .

Ugye ezért is a gazdagok a hibásak?


2018. ápr. 27. 20:39
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Sikereket*
2018. ápr. 27. 20:40
 2/15 anonim ***** válasza:
69%

Kérdező nézz utána hogy milyen gazdasági következményei vannak annak, ha pár ember nem juttatja vissza a körforgásba a pénzt, hanem a végtelenségig halmozza azt, és csak aztán gyere vissza...


Továbbá nincs etikus úton szerzett vagyon. Az ilyen nem létezik. Ezek >>> "tengerparton egy többszáz milliós villában havi 8 számjegyű keresettel" úgy keresik meg a pénzüket, hogy alulfizetik az alkalmazottaikat, és a hasznot lefölözik. Az egyik legjobb példa erre az Amazon, aminek a ceo-ja a világ talán leggazdagabb embere, az alkalmazottai meg étkezési utalványokon élnek. A gazdagnak azért van sok, mert elveszi a másiktól.


Igaza van azoknak, akik rühellik a gazdagokat.

2018. ápr. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Akkor engem is lehet rühelni. Teló számot adjak?
2018. ápr. 27. 20:50
 4/15 anonim ***** válasza:
Igen, az ő hibájuk. Elsősorban a politikusoké, hiszen a politikai döntéshozás minden ágra kiterjed. Elsősorban mégis azok szeretnének változást, akk az átlagnál jóval jobb körülményke közt élnek, de lehetne még annál is jobb. Én se értek egyet a jelenlegi rendszerrel, de a közhangulattal van a nagyobb bajom, amit a politikai elit teremtett. Egy gyűlöleletkampány mellett csodálkozunk, hogy ez lett az ország moráljával? Értelmesen is el lehet magyarázni a migrációs veszély mibenlétét, és nem mindenkiből sorosbérencet kreálni. A népnpedig sajnos azt tette, amit a kormány. A fideszesek ellenséget látnak a nem fideszesben. A nem fideszesek meg hülyének nézik a fideszeseket. Önmagunk paródiájává váltunk. Egyik oldalról nagy hazafik, akik megvédik az országot, másik oldalról pedig az, aki nem ért egyett, “nem fog hiányozni, menjen is el”. A magyar népben annyi ellentét feszül, hogy elpusztítja magát. Van amelyik nép tömörül és létrehoz egy nemzetállamot, valamelyik pedig szétszéled és elvándorol a hazájából, ami így elpusztul. Jelenleg az utolsóban látom MO jövőjét.
2018. ápr. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%

Bocs, fordítsuk meg, te miért köpködsz a szegényekre? Nem mind egy proli bunkó, aki csak magyaráz, pl én is tanultam haha, sikereket meg akkor érhetnék el, ha kioperáltatnám a gerincem és nem így viselkednék, ahogy most. Mert errefelé így lépsz fel, szorgalom meg van, de kit érdekel, ha nem osztok le mindenkit, vagy nyalok be valakinek.

Én nem köpködök a gazdagokra, de megértem, ha valaki, aki a hó végén egy kenyeret hitelbe kell, hogy vegyen, az csak annyit lát a gazdagokból, hogy vezetik a menő autót, a menő házukba meg egyéb, és irigyli tőlük. Gondolom a szegény gyerekkorodban, te sose ítélkeztél a pénzesebb emberek felett.

Én csak azokat nem bírom, akik villognak a gazdagággal, mert a szülők tehetősek, vagy előadják, hogy mennyire más emberek, mikor valójában, mind ugyanolyat rakunk a vécébe...

2018. ápr. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Politikusok így vagy úgy. A valásztással minden eldőlt. Újra megválasztottátok a FIDESZT ezután ne panaszkodjatok.
2018. ápr. 27. 20:54
 7/15 A kérdező kommentje:
És nem mert nem tudom hány éves vagy de mikor mi gyerekek voltunk, kb mindenki szinte szegény volt. Mindenki 1 színvonal élt majdnem. Jó volt egy felső réteg de igazából nem is abba a környezetbe nőttünk fel, hogy lássuk a gazdagok életszínvonalát.
2018. ápr. 27. 20:58
 8/15 anonim ***** válasza:
81%
6# Nem választottuk. Csalás történt. Sok hazba disznó ólba es klematóriumba ukránokat jelentettek be akik mentek szavazni.
2018. ápr. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nekem nem lenne a fidesszel bajom, ha nem lenne önmaga teljes ellentéte. Se nem demokrata, se nem fiatal. A megválasztásáról meg van mindenkinek a maga véleménye, a politika nem tisztességes, maradjunk ennyiben. Mindenhol lopnak bla bla bla. Csakhogy nem mindegy, hogy milyen fejlett az ország. No-ban lopnak, de elértek egy színvonalat. Itt is, de itt meg az ország kétharmada minimálbérből, vagy az alatt él. Négymillióan mélyszegénységben. Ami itt zajlik egy f**za kis refeudalizáció, királlyal és földesurakkal.

Nem pártolom a németek bevándorlópolitikáját, de gazdaságügyileg valamit mégis jól csinált.

Innen látszik, hogy mindkettő kell egy sikeres fennmaradáshoz. No-ot a migránsok fogják tönkretenni, mi belülről rohasztjuk ki az országot. Perfect.

2018. ápr. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%
Értem hogy régen sz*r volt, de akkor most is legyen az?:DDD annyi eus pénzt kapunk, hogy fel lehetne fejleszteni az országot, ha akarnák. Nem akarják. Ennyi.
2018. ápr. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!