Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Most komolyan kedves magyar...

Most komolyan kedves magyar társadalom, mi a jó ebben? Miért kell folyton panaszkodni és a poltikusokat (tisztességeseket), orvosokat, vállalkozókat, üzletembereket becsmérelni? Ő hibájuk, hogy éheznek az országban?

Figyelt kérdés

Ugye mióta világ a világ vannak és lesznek anyagi különbségek. Van olyan ember aki a tanyán havi 40 ezerből él egy csuhás viskóban, valaki meg a hegytetőn , vagy tengerparton egy többszáz milliós villában havi 8 számjegyű keresettel. Ezzel mi a probléma? Én is szegény családból származok. Apám gyári munkás volt, anyám mosónő😂😂. De sokat dolgoztam tanultam és sikerek értem el. De sose panaszkodtunk és soha nem gazdagoktól vártam a segítséget. Pedig nélkülöztem én is sokat. Mai világban itt Magyarországon mit csinálnak az emberek:

,, Jajj az a gazdag ember ott miért nem ad ezt-azt a szegényeknek?"

Meg a cigányok is nem csinálnak semmit és segélyekből eltartatják magukat. Őszintén a gazdagoknak semmi kötelességük a szegényeknek adni. Attól még, hogy gazdagok magukra keresik a pénzt nem másokra.

Mondjátok már meg miért a gazdagok hibája az hogy éheznek vagy nélkülöznek az országban? Elvették a házukat vagy a pénzüket?

Annyira utálom látni mikor hallom, hogy emberek köpködnek másokra és a sikeresebb embereket szídják. Nem azért van rengeteg csóró ember az országban, mert van néhány gazdag ember hanem azért mert egyfolytába a szegények szülik a gyerekeket halomra.

Ezért is a gazdagok hibásak?

Na mind1. Azért pöccentem be mert ma láttam egy ATV-s videót ahol egy kis borsodi falu szegény lakóit mutatják. Nem tudom ki látta azt a videót de ott eléggé csipkelődő megjegyzéseket tettek a gazdagokra: ,, ez a ház százezer forintba kerül de Amanda anyukája máig törleszti, van aki óránként keres annyit"

,, Szomorú, hogy van aki ilyen házban él de valaki meg egy 8000 hektáros birtokon"

Ennek mi értelme van, hogy lázítják az embereket?

Mellesleg a videóban cigányok voltak azok a gyerekek és emberek.

És ők se dolgoztak és legalább 8 gyerekük ha volt. Mind1 .

Ugye ezért is a gazdagok a hibásak?


2018. ápr. 27. 20:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nem is beszélve a “bezzeg az én időmben” sallangról. Szerintem ti se vettétek be ezt anno a szüleitektől. Gondolom ti se vágytok vissza a világháborús időkbe, mi se a szocializmusba. Azzal vagyunk tisztában, jelenleg mi van az országban. Ezen kell ügyködni, és nem állandóan visszatekinteni a múltba. Nem szabad újra megtörténjen az, ami akkor volt. Baj, hogy egy szebb jövőről merünk álmodni?
2018. ápr. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
79%

Tegyük tisztába a dolgot. Ki miből és hogyan gazdagszik meg. Ha valaki a tehetségével, munkájával és szorgalmával vagyonos lesz, az egy ügyes ember. Én nem utálom például a C. Ronaldót, aki gazdag ember, azért mert a vele született tehetségét rengeteg áldozatos munkával kamatoztatta és elért egy olyan szintre, ahol ezt megfizetik. C. Ronaldo példának okáért egy elég szegény sorból való valaki. Maria Sharapovának teniszütője sem volt, amikor elkezdte, mégis eljutott 5 grand slam győzelemig. De ott van mondjuk Katy Perry aki segélyeken élt, aztán az énektudását kamatoztatta és a népek vevők voltak rá, de sok ilyet lehet még mondani.


Ez az érem egyik oldala. Hosszú, kitartó fáradságos munkával el lehet jutni egyről a kettőre, ahogy a mellékelt ábrák is ékesen bizonyítják. Az, hogy valakinek megfelel az a környezet, amiben van, panaszkodik hogy neki milyen rossz a sora, de igazából még annyira sem igényes saját magára, hogy a portáját egy kicsit kitakarítsa, abban az esetben miről beszélünk?


A politika (meg ahogy látom egyes válaszolók már az aktuálpolitikát is ide hozták, tök feleslegesen amúgy, mert nem a migránsokról, vagy Sorosról van szó a kérdés kapcsán) megint más tészta. A hatalmasok, akiknek többjük van, mint amit élvezni tudnak belőle, főleg ha hatalmi a pozíciójuk is, azok ilyenek. Mert mit akar akinek van? Még többet. De ez mindig is így volt, amióta jegyzik az emberi történelmet.


Aki nagyon akar, az előbbre tud jutni, csak ahhoz rengeteget kell dolgozni, az emberek meg általánosságban kényelmesebbek annál, minthogy kirobbantsák a maximumot magukból. De vannak például emberek (én is ismerek nem egy ilyet) akinek elég az a kevés amije van, nem vágyik többre, mert nem kell neki.


A roma társadalom helyzetéről meg igazából könyvtárakat lehet megtölteni, de náluk is áll: ha melózol, eljutsz valahova. Hogy hazai példát is hozzak, ott van Mága Zoltán, akit az ég is hegedűsnek teremtett. Nem volt ő sem gazdag családba való, éppen ellenkezőleg, mégis a világ egyik legjobb szólóhegedűse vált belőle. Miért? Mert vért izzadt azért, hogy ezt elérje. Ahogy az összes ilyen.


Mert ha én szegény vagyok, és változtatni szeretnék ezen, akkor minek szidjam a politikust, vagy a gazdagot (mert tagadni, irigykedni és mást hibáztatni a legkönnyebb, ez köztudott), attól én magam nem fogok előrébb jutni. Meg de hát a politika miatt, mert nincs munkahely, mindent ellopnak, blablabla. Emberek, aki akar, az tud boldogulni, akármilyen is a környezet. Az emberiség így élte túl azt a rengeteg bajt, amit a saját fejére hozott. Hogy emberek még a legnagyobb csapások közepette vagy közvetlen utána is képesek voltak arra, hogy életben maradjanak.

2018. ápr. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Nekem sajnos semmi politika befolyásom nincs. Férfi klimaxos koromra sikeres befektető lettem és meg ne tévesszen bárkit is de csak a FIDESZ-re a bevándorlás politikája miatt szavazok. És ne higgyétek, hogy külföldön kolbászból van a kerités. Az USA-ban voltam már és sok az olyan ember aki nem tudja kifizetni a hitelt meg a rezsit. Németország meg azért tudott sikeresebb lenni mert a németek a háború után felvették a Marshall segélyt , újjá építették az országukat és jó minőségű áruik voltak. Mi meg sokáig csak a sebeinket nyalogattuk. De igen lehet kevesebb stadionépítéssel lehetne jobb a makrogazdaságunk, jobb lehetne az infrastruktúránk és magasabbak lennének fizetések. És nyilván Orbán a barátaiból milliárdost csinált (Vajna, Mészáros) de a milliárdosok között is van 2 kategória. Valaki generációk munkájából mások köszpénzből.
2018. ápr. 27. 21:17
 14/15 anonim ***** válasza:

A stadionok eus pályázatok által lettek kivitelezve, semmi köze nincs Kis Józsi vagyonához.

Tisztelem és becsülömazt, aki a saját tehettségéből gazdagodott meg, bár nyilván ezek is sok emberen trappoltak át, de vonatkoztassunk ettől el.

No-ról és minden külföldi munkavállalásról pedig annyit, hogy kell a szorgalom mindenhova. Aki itthon nem az, kint se lesz. Kinn viszont ugyanazzal a szorgalommal többet érhet el.

És itt nem feltétlen a saját lakásró és egyéb tulajdonról beszélek. Nekem megfelelne tökéletesen, ha megfelelő hiztonságérzetet nyújtana és arányos lenne a megszerzett jövedelmemmel. Itt viszont jelenleg a saját ház jobban megéri, a magyarok ragazkodnak a magántulajdonhoz, ami történelmi tényezőkre vezethetők vissza. Ah, sokat tépem a szám...

2018. ápr. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Szerintem azon már rég túlvagyunk, hogy életben kell maradni, tekinte, hogy nincs semmilyen járvány. A minőségbeli résszel annál több a gond. Persze akadnak, akik kitörnek a mélynyomorból, de mennyi Mága Zoltán születik egy nemzedékbe? Itt nem csak a kimagaslóan tehetséges emberekről van szó.
2018. ápr. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!