Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjem el az életem?

Hogyan kezdjem el az életem?

Figyelt kérdés
Kijártam az iskolát meg van az érettségi, azóta áll a bál, munkanélküli vagyok.Jelenleg Somogy megyében lakom egy kis faluban, ahol csak közmunka van.25km-re van egy kisváros, ahova be lehet járni dolgozni, de csak ilyen összeszerelő üzemek vannak ot is. Próbálkoztam jobb helyeken, de nem vettek fel sehova (gondolom a távolság miatt,meg nem is tudok mit mondani, hisz nem csináltam semmit).A szüleimet egyre nehezebb elviselni, ezért csak a költözésben látom a megoldást,de ilyen árak mellett lehetetlen szabadulni. Vannak helyek az országban, ahová szívesen mennék, csak munkanélküliként belevágni nem tudom jó ötlet-e, de szerintem ilyen üzemek bárhol vannak, tehát nincs vesztenivalóm. Te mit tennél a helyemben? 22F

2018. máj. 2. 11:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyugat-magyarországon sok olyan gyári munka van, ahol kultúrált szállást is biztosítanak kedvezményesen. Persze érettségivel nyilván tényleg szinted alatti, de valahol el kell kezdeni. Pár éve kisebb baleset után egy 50 körüli Audi gyári munkással voltam egy kórházi kórteremben, akkor havi nettó 300 ezret keresett az öreg, mondjuk mondta, hogy kemény meló.


[link]

2018. máj. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Pl. itt egy bruttó 400 ezres


[link]

2018. máj. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

En a helyzetedben elmentem matroznak. ;)

Lanyok szeretik, fizud nem kell kajara szallasra kolteni (kb.2000euro a kezdo fizu), bejarod Europat (tenger az mas tema)

100.000Huf a hajoskonyv, orvos, matrozvizsga

Hianyszakma

2018. máj. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
szakmát tanulni esetleg?
2018. máj. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Főiskolára szeretnék menni, de fogalmam sincs mire, hiányzik a diákélet, ezért kéne a pénz, meg inkább a lakáshitelt fizetem, mint más zsebét tömjem havi 50-80 ezres albérlettel.Egyedül nem érné meg az albérlet. Amit az első válaszoló írt az még jó lehet, de csak rövid távon, mert nem bírnám a 8 órát ilyen helyeken.
2018. máj. 2. 12:37
 6/9 anonim ***** válasza:
61%
Annyira elkeserítő hogy itthon kivétel nélkül MINDENKI a klasszikus szakmát tanulok/egyetemet végzek - elhelyezkedem valami rabszolgatartó cégnél éhbérért gürizni - albérletet fizetek szűkösen élek - megpróbálok előrelépni a ranglétrán - közben családot kell alapítani stb. sablon értelmetlen életutat akarja követni! Senki nem mer nagyot álmodni? Basszus, lehet vállalkozásba fogni, kitalálni valami nagy dobást, akármi! Zuckerberget kihajították az egyetemről, és ma a világ talán 5. leggazdagabb embere, huszonévesen dollármilliárdos lett és világhíres! Merjetek már megpróbálni többnek, másabbnak lenni! Én egész biztos nem mennék humán rabszolgának sehova.
2018. máj. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
45%
Menj el katonának.
2018. máj. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Különben tényleg nem hülyeség katonának, rendvédelmisnek menned, ha olyan ember vagy, aki nem tudja saját életét menedzselni.
2018. máj. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én feltenném magamnak azt a két kérdést, hogy mi az, amit akarok és mi az, amit nem akarok. Ezek megválaszolása után kezdenék konkrétumokban gondolkodni. Talán még azon a kérdésen is elgondolkodnék, hogy mennyire vagyok eltökélt, mennyire vagyok hajlandó kilépni a komfortzónámból azért, hogy a céljaimat elérjem.
2018. máj. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!