Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jól csinálom, hogy igy teszem...

Jól csinálom, hogy igy teszem félre a pénzem? Vagy erre mondják, hogy sose lesz sok pénze? Ti hogyan csináljátok?

Figyelt kérdés

Még nincs sok tapasztalatom az anyagiak terén ezért is tettem fel a kérdést. Lassan 21 éves lány vagyok. Még egyetemen tanulok, amit az elhunyt édesapám utáni járadékból tudunk finanszirozni. Mellette a hobbimból van némi/kevés bevételem.


Anyukám kezeli ezt a pénzt, ő ad minden héten nekem bizonyos összeget amiből élek. Szóval ebből veszek ételt/italt, ami kell, néha besegit a párom is, mikor együtt vagyunk napokig. Próbálom úgy beosztani, hogy ne költsem el az utolsó forintig, igy általában marad a hét végére bizonyos összeg, amit félre szoktam tenni.

Ezt persze nem mondom meg anyukámnak, csak magamnak teszem el. Néha nagyszüleim is adnak némi költőpénzt, amit szintén félre rakok. Ehhez az összeghez pedig nem nyúlok, amig valami nagyobb dologra nincs szükségem. Szóval ha megkérdik, hogy van-e/ maradt-e pénzem mindig azt mondom, hogy nincs,mintha ez nem lenne. Az aprókat pedig külön perselyben gyüjtöm, ezt valamilyen szépitkezési cuccra használom fel(3 havonta körmöt csináltatok vagy valami hasonló)

Persze ne értsetek félre, nem úgy csinálok, hogy nem veszem meg a tábla csokit,hanem inkább félre teszem az árát...csak ha igy megmarad némi összeg azt 'letagadom' és eltettem, vagy ha kapok valakitől azt nem költöm el.


Szerintetek túl fukar vagyok? Hallottam olyat, hogy aki nagyon garasoskodik a pénzével, annak sosem lesz sok... Mit gondoltok erről?


2018. máj. 2. 14:55
 1/7 anonim ***** válasza:
42%
Hat, ez nem igazi takarekoskodas, mert igazabol tovabb kihuzhatnad a penzedbol, ha nem kernel ujra. Igy valojaban anyud penzen sporolsz ugy, h azt allitod, mar elkoltotted. Ez nekem visszatetszo. Menj el melozni heti 2-3 napot, es abbol rakj felre.
2018. máj. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem értelmesen gondolkodsz.


De amit nem értek, miért anyukád kezeli a pénzedet 21 éves létedre? A normális az lenne, ha ehhez csak te férnél hozzá - és nem kapnál belöle valamennyit, mint egy kisiskolás.


Ha még anyukáddal élsz (én így értem legalább is), akkor a felnöttes életmódhoz az tartozna, hogy a költségeidet (kaja, rezsi, stb) megtéríted neki, de a többivel te rendelkezel teljesen szabadon.


"Hallottam olyat, hogy aki nagyon garasoskodik a pénzével, annak sosem lesz sok."


Ezt nem tudom, hol hallottad, de ennek éppen az ellenkezöje igaz, annak lesz sok pénze, aki keveset költ a jövedelméböl.

2018. máj. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok, lemaradt: szerintem van benne valami, ha nem hagyod „ aramolni“ a penzt, akkor befele se jon. Nem szabad garasoskodni, bar azt te nem teszed , ahogy irod is, ez sztem jo. Viszont tenyleg van vmi fura nekem abban h azt mondod h elfogyott, es igy sporolsz. Sporolj ugy, h x osszeget felreraksz, es a maradekbol veszed meg amit akarsz, a sajat aldozathozatalodra, ne masera.( anyud)

En amugy dolgozom, es ugy sporolok, h pl azt mondom, most 50.000 ftot pl mindenkepp el akarok tenni, akkor elteszem, befizetem amit kell , veszek kajat, meg ami kell stb, kulonitek el szorakozasra /ruhara/ egyebre, es addig nyujtozkodok, amig a kulonitett resz tart. Ami abbol marad, azt hozzAcsapom ho vegen az 50hez. Ez 10bol 9x mukodik is nalam.

2018. máj. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%
Valahogy ez nekem is visszatetsző, hogy letagadod, hogy még maradt. Azt gondolom, úgy lenne a korrekt, ha már édesanyád ad pénzt, hogy megpróbálod vele megbeszélni, hogy HAVONTA mennyire lenne szükséged, és ő mennyivel tudna támogatni. "Bevallanám" azt is, hogy úgy szeretném, hogy ha marad meg, azt a havi összeget akkor is megkapjam tőle. Ha ebbe belemegy az egy korrekt deal, így meg inkább sikkasztásnak értékelem, nem takarékoskodásnak.
2018. máj. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem vegyél a megtakarított pénzeden valutát, svájci frankot, vagy eurót és azt el is mondhatod nekik. Azért tedd ezt, mert hosszú távon sokkal jobban jársz.
2018. máj. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

Hát anyukámmal érdekes a helyzetünk, mivel félig-meddig lakok vele csak. Szóval neki van egy élettársa és javarészt ott tartózkodik.(Néha azért pár napra hazajön) Magyarán nekem hagy itthonra pénzt, amiből éljek, plusz a számlákra is hagy ha épp jönnek.

Igen, azon én is gondolkodtam már, hogy én kezeljem azt a pénzt, ami miattam jár, viszont akkor az tuti elmenne a szükséges dolgokra, nem maradna semmi belőle és ezen felül úgyis kellene kérnem anyumtól a számlákra.(Kiszámoltam és nem lenne elég kajára is meg rezsire is+háztartási dolgokra) Szóval igy nem tudnék félre tenni, max az alkalmi munkából(ami szezonális és bizonytalan)


Ezért oldom meg igy a kis megtakaritásomat...bár ahogy mondjátok, nem a legkorrektebb. Ám ha anyukám tudná,hogy maradt a hét végére is belőle, akkor nem adna újabb pénzt, mig fel nem élem ami van.

2018. máj. 2. 15:59
 7/7 anonim ***** válasza:
33%

ÍGY, ahogy az utolsó válaszodban írtad, igencsak gáz!


Ugyanis ez azt jeletni, hogy anyukád eltart - mert a "te" pénzed nem elég a megélhetésedre sem -, emellett ad neked zsebpénzt, amit elteszel és kérsz újat!


Ez egyszerüen lehúzás, és igencsak ronda dolog.

2018. máj. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!