Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti csalnátok kollégiumi...

Ti csalnátok kollégiumi felvételin?

Figyelt kérdés

Mindenképpen költöznöm kell, mert kisvárosban lakok és a bejárás nem megoldható a nagy távolság miatt. Elnézve a rendszert, a tavalyi pontokat nincsen túl nagy esélyem a kollégiumra, mert a szociális helyzetem nem elég "rossz"...nem vagyok árva/félárva/halmozottan hátrányos helyzetű/fogyatékos, nincsen tanuló testvérem, senki sem tartós beteg, a szüleim sem munkanélküliek stb. Ugyanakkor az albérlet nagyon drága, főleg Budapesten (elsődlegesen egy pesti egyetemen szeretnék tanulni, mert az a szak érdekel a legjobban, de egy vidéki egyetem szakát is megjelöltem, ami már kevésbé vonz, mindenesetre a koli valószínűleg ott sem jönne össze, max. valamivel olcsóbbak lennének a költségek), ezért egyedül nem tudnék lakást bérelni. Nincsen egy ismerősöm sem, akivel össze tudnék költözni egy albiba (vagy kollégisták vagy a szülőkkel együtt költöztek vagy kaptak saját lakást, ahol már nincsen hely), 4-5 teljesen ismeretlen emberrel közösködve pedig nem lenne "nagy élvezet"...Valamint egyébként tök felesleges lenne egy egész lakás, mert a hely és egyéb igényeimet tekintve egy kollégiumi szoba is teljesen elegendő lenne. Nem, nem büdös a munka, de azért szeretnék egyetemre menni, hogy tanuljak és nem szeretném, ha a munka ennek a rovására menne és az első élévekben mindenképpen az egyetemre szeretnék koncentrálni.


Több ismerősöm is elárulta, hogy ők szintén így voltak vele, ezért csaltak a felvételinél pl. bejelentették magukat a nyugdíjas, egyedül élő nagymamájukhoz, a szülő elintézte, hogy minimálbéren legyen bejelentve vagy éppen papíron munkanélküli legyen abban az időszakban, amiről nyilatkozni kell. Ezt tanácsolták nekem is...


2018. máj. 8. 16:04
 1/5 Miss Endzsi ***** válasza:
66%
Én élnék vele.
2018. máj. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
48%

Szerintem is csináld ezt, tényleg sokan csinálják. Pl unokatesóm is az egyedül élő nagymamánkhoz van bejelentve ls így kapott is kolit.


Mi viszont nem csaltunk, így a tesóm nem kapott kolit, pedig hárman vagyunk tetstvérek, és 130 km-re lakunk Budapestről.

2018. máj. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Próbáld meg.
2018. máj. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én eddig nem "csaltam" és idén már túl késő, mert nemsokára lejár a koli igénylés határideje, de jövőre fogok. A szüleim valamivel többet keresnek, mint tavaly, van két tesóm, aki tanul, de "csak" átlagos helyzetben élünk, ha nem kapnék kolit, akkor diákhitelt kellene felvennem, hogy ne a híd alatt lakjak, mert egy albérletet nem engedhetünk meg magunknak. Szerintem xar ez az egész rendszer. Pont azoknak nem jut semmi, akik átlagos anyagi helyzetben vannak, annak a pár embernek meg mindenből jut (szoctám, koli, ösztöndíjak), akik tényleg nagyon rászorulók, mondjuk félárvák, fogyatékosok és munkanélküliek vagy nyugdíjasak a szüleik, vagy csaltak. Akik pedig átlag felett vannak, azok nyilván megengedhetnek maguknak egy albérletet vagy szoba bérlést. Nem azt mondom, hogy ne kapjanak azok, akik tényleg rászorulók, mert nyilván leginkább nekik jár a támogatás, de sehogy nem jó, hogy pont a "közepes" anyagi helyzetűek maradnak ki.
2018. máj. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
48%

Szia, melyik egyetem?


Egyébként nyugodtan csalj, szinte "alap", hogy ilyenkor megy a bejelentkezés a nagymamához meg ilyenek... ami elég szomorú, mert olyanok is élnek vele, akiknek nem kellene. Nem leszel ettől kevésbé becsületes, az egyetemi szociális ösztöndíjak világa is ilyen...

2018. máj. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!