Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire normális az a gondolk...

Mennyire normális az a gondolkodás, hogy azért nem akar gyereket, mert úgyis pár éven belül meghal vagy azt hiszi, hogy meddő?

Figyelt kérdés
Egy gyerekkori barátnőmről lenne szó. Korábban mindig is akart családot, de emellett hangoztatta azt is, hogy úgysem él majd sokat. Most is emellett az érv mellett áll ki, hogy valamiben, de meg fog halni éveken belül vagy ha nem, sokáig él akkor meg meddő (lesz). Állítólag kivizsgáltatja magát, hogy az e. Már tizenévesen is ilyenekről beszélt, azóta nem változott a véleménye, pedig mindig azt mondta, hogy akar gyerekeket, már a nevüket is kigondolta.
2018. máj. 10. 21:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Vagy betegesen megszállottjává vált ezeknek a gondolatoknak, vagy egyszerűen csak érez valamit. Mindenki a saját magáét tudja, de szerintem inkább csak beteges gondolatok. Na, meg attól is függ, hogy a családi háttérben mi zajlik ezen eszmével kapcsolatban.
2018. máj. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Elenios-E ***** válasza:
86%

Nem unjátok még ezeket a “Normális-e, ha...?”, “Ciki-e, ha...?” kérdéseket?


A normális egy nem létező, értelmetlen fogalom.


Ez a gyerekkori barátnőd véleménye, tartsd tiszteletben, és ne ítélkezz!

2018. máj. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
26%
Valószínűleg van valami, amit titkol. Ha mondjuk bulémiás, amit senkinek nem mondott el, akkor joggal fél a korai haláltól is, a meddőségtől is. Valami ilyesmi lesz a háttérben, azért ilyen biztos benne. Az étkezési zavarosok és a szenvedélybetegek nagy színészek, sokszor a tulajdon édesanyjuk, vagy házastársuk sem veszi észre évekig, hogy mit művelnek, nagyon tudnak titkolózni.
2018. máj. 11. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem akarok ítélkezni, csak rettenetesen furcsa, hogy ha szóbaHOZZA a gyerek témát akkor nagyon beleéli magát és hírtelen vesz egy páli fordulatot.

Nem vettem észre bulimiás jeleket, sokáig együtt is laktunk. Mindenesetre figyelek rá.

2018. máj. 11. 07:17
 5/9 anonim ***** válasza:

Gondolom eleve nem akar gyereket, csak valaki addig faggatta, miért nem, hogy ezt a sztorit találta ki.


Amúgy én sem akartam gyereket soha, pár éve pedig kijött egy betegségem, műtöttek is, de nagyon roncsolódott a szövet, így már csak egy petefészkem van, de az is állandóan cisztákkal van tele.

2018. máj. 11. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%

Ez kifogas.

Ha nincs gyereked egy ido utan minden ember allandoan ezt kerdezi. Ha akarsz is, az agyadra megy, nem hogy ha nem akarsz vagy meg bizonytalan vagy.

Tokmindegy mit mondd, a valosag az hogy vagy nem akar vagy még nem akar ezert mondd valami hulyeseget amit akar kesobb o maga is elhisz.

Ilyen egyszeru.

2018. máj. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha igaz lenne, hogy meddő vagy meghal, akkor normális lenne. Így nagyon nem az, de nem az a nagyobb baj, hogy nem lesz gyereke / nem akar gyereket, hanem hogy zakkant. Így meg talán jobb, hogy nem is lesz gyereke.
2018. máj. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Figyelj, én is kigondoltam, mi lenne a gyerekem neve, és milyen jó lenne...


Csakhgy örökletes betegségem van.

Mama, anya is meghaltak alig 10 évvel a szülés után, mert a terhesség az addig lappangó kórt fellobbantotta, és onnantól rohamosan romlott az állapotuk.


Nekem is tünetek vannak, a vizsgálat pozitív eredményt mutatott, és hiába szeretnék gyereket, NEM fogok szülni.

A betegségünk nem gyógyítható, ha lányom lesz, 100%, örökli, és nem akarom a gyereket is kitenni annak, hogy egy szinte mozogni képtelen, állandó fájdalmakkal kísért "anyának" ismerjen, aki az általános iskolai ballagását sem éri meg.

2018. máj. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Légy nevelőszülő, vagy fogadj örökbe. Azt gondolom így is lehet sajátodként szeretni egy gyereket.


Nem egy általános meglátás az biztos. De én is úgy érzem, hogy nem fogom megélni a 60-at. Talán még az 50-et sem. Nehéz megmagyarázni honnan jön ez, de megpróbálok nem foglalkozni ezzel, elhessegetni a gondolatokat.

Régen mindig azt éreztem, hogy vagy rákos leszek, vagy autóbalesetben fogok meghalni. Annyit rágódtam rajta, hogy tényleg volt egy autóbalesetem, amit ugyan túléltem, de azóta gyökeresen megváltoztak a dolgaim.

2018. máj. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!