Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek mi késztet valakit...

Szerintetek mi késztet valakit az öngyilkosságra?

Figyelt kérdés
Mindig is érdekelt hogy azok az emberek akik öngyilkosságot követtek el , mit érezhettek az utolsó pillanatban . Vagy hogy egyáltalán milyen élete lehetett egy öngyilkos embernek ? Pszichológus szeretnék lenni később , és mikor meghallom hogy valaki öngyilkos lett , elszomorít . Mindig szerettem segíteni másokon / másoknak mert tudom milyen mikor senki sem segít , viszont az öngyilkosság egy nagyon szomorú dolog . Ti mit gondoltok ?

2018. máj. 11. 14:01
 1/10 anonim ***** válasza:
53%

Az embereket legfőképp az késztet öngyilkossságra, hogy nem látják értelmét további életüknek.

.

Mindenki más-és-más miatt veti el életét.

2018. máj. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Egy épeszű ember csak azért mert szomorú attól nem lesz öngyilkos, általában azok az emberek szoktak öngyilkosok lenni akik kilátástalannak látják a jövőjüket vagy úgy érzik hogy elcseszték az egész életüket helyrehozhatatlanul, plusz depressziósak.
2018. máj. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%

Rengeteg ok állhat mögötte.

Sajnos vannak olyan gyenge idegzetű emberek akik már attól képesek eldobni az életüket mert elhagyta őket a párjuk, vagy hasonló.

De általánosságban azt tapasztalom, hogy az öngyilkosságot elkövetett emberek, rosszabb életet éltek mint az átlag. Ez sok mindenben megnyilvánulhat, például túlvállalja magát és nem bírja a stresszt, vagy kirekeszti őket a társadalom, esetleg bántják is őket.


A felnőttek körében az öngyilkosság leggyakoribb oka szerintem a munkahely/család elvesztése miatt érzett kilátástalanság. Úgy érzi az ember, hogy emiatt egy kudarc az élete, és nincs értelme folytatni.

Én úgy veszem észre, hogy felnőtt emberek közt kevés az öngyilkos. Ez leginkább a fiatalokra jellemző.


Fiatalok körében a leggyakoribb ok, a terrorizálás, illetve a családi problémák. Alkoholista szülők, családon belüli erőszak stb. Nagyon sok öngyilkos hajlamú, hozzám hasonló korú emberrel beszéltem(19 év) illetve próbáltam rajtuk segíteni és 1-2 kivétellel mindegyiknél a fent említett dolgok voltak az indokok.

De beszéltem olyan lánnyal is aki azért akart az lenni, mert meztelen fotókat küldött az akkori barátjának, aki szakítás után terjeszteni kezdte azt az ismerősi körében..


Az, hogy mit érezhetnek az utolsó pillanatban.. Hát jó kérdés. Biztosat senki nem tud mondani.. Szomorúság, félelem, elkeseredettség, harag, düh.. Ilyesmire tudok gondolni.


Szomorú dolog az öngyilkosság, de sajnos viszonylag gyakori. Véleményt nagyon nem tudok alkotni róla, mert én ugyanúgy hibásnak tartom például az öngyilkos embert is, amiért annyira gyenge volt hogy ezt látta jónak (ez lehet nagyon embertelenül hangzott, elnézést kérek érte. De sok embert ismerek akinek tényleg nagyon rossz életük van, és mégsem dobták el, míg mások piti indokok miatt is öngyilkosok lesznek), de sokkal jobban hibáztatom azokat az embereket akik ebbe hajszolták.

2018. máj. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

Depresszio.

Mindenki lehordja oket hogy hogy kepesek ilyet tenni....viszont nagyreszuk nem elt at meg depressziot.

Olyan mintha az elmedbe lennel bezarva,es ha mar a 3. Pszichologust/pszichiatert is megjarod es nem tudnak segiteni rajtad akkor veget vetsz az eletednek.

Egy latszolag boldog ember is lehet melydepresszios.

Nalam szerencsere csak kevert szorongasos depresszio van viszont igy is szornyu.

Borzaszto a depresszio. A kornyezeted hiaba probal mindent megtenni erted,ezt nem lehet iranyitani. Sem ok sem te nem tudod.

Az agyad kemiaja felborul es csak gyogyszerekkel lehet helyrerakni.

En egyetemre jartam, hokos voltam,dolgoztam,barataim voltak es megis depresszios vagyok.

Szoval ennyi.

Remelem soha nem jutok el erre a szintre hogy megtegyem.

22/L

2018. máj. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Bármi lényegében. Én már sokszor elgondolkoztam rajta, hogy öngyi legyek. Nem hiányoznék nagyon senkinek. De mivel nincs reinkarnáció, ezért gyanús, hogy utána az üresség maradna. Meghalni meg tulajdonképpen akármikor lehet...
2018. máj. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Testi fogyatékosság, sok csalódás az életben,az emberekben, beszűkült tudatállapot,amikor azt érzi, már nem lehet jobb, már nincs felfelé vezető út, csak ezt az egy megoldást látja, hogy eldobja az életét.
2018. máj. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek aki válaszolt :) kedves 4-es . Köszönöm a tartalmas és inteligens válaszod . Sajnálom ha ez miatt mély depressziós vagy , de sajnos el kell fogadni . Ha esetleg öngyilkos szeretnél lenni , írj nekem és megoldjuk :)
2018. máj. 11. 15:46
 8/10 anonim ***** válasza:
14%
mit szólsz be, itt olvastam hogy valakinek folyton ezen jár az esze pont a mérete miatt, te kérdezted én válaszoltam
2018. máj. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Miert kell lepontozni?:)
2018. máj. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
azért mert ez az egyetlen örömük az életben lehet ezt is köszöntem cserébe lepontozok én is mindenkit:D
2018. máj. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!