Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mikor értik meg az emberek,...

Mikor értik meg az emberek, hogy az öngyilkosság a társadalom hibája?

Figyelt kérdés
Az emberek minimum 95%a csak ok nelkul bántja, meg mocskolja a masikat, aztan csodálkoznak, hogy annyi depressziós, meg alkoholista, esetleg drogos, meg önmagat vagdoso, vagy gyogyszerezo ember van. De meg ilyenkor se segítene senki, inkabb azt mondjak, hogy "aki ilyen hulye, olje is meg magat", sot, meg segitenenek is neki benne! Holott inkabb azzal kene segiteniuk, hogy mar ha ertelmesen nem tudnak vele beszélni akar a gondjairol, akar masrol, Legalább ne bántsák.. Sokszor az apro kedvessegek is k va jol tudnak esni az embernek, de megis egyre erzeketlenebb, es onzobb a vilag. Van barmi esely, hogy ez változzon?? Szerintem pl ugyanugy, ahogy van mondjuk AIDS-vilagnap, vagy a melegek harcolnak a jogaikert, lehetne önsértő, vagy az angol megfelelője szerint Self harm vilagnap, vagy kampány is, hogy az emberek gondolkodasat valahogy mas iranyba tereljek

2018. máj. 11. 18:43
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
azt kihagytam, hogy pl. Amanda Todd is azert lett öngyilkos, mert feszt bántották egy hiba miatt, amit nyilvan o is megbant, de ez most csak egy pelda.. Nemreg egy 12(!!!) eves fiu lett öngyilkos egy közeli varosban...
2018. máj. 11. 18:45
 2/13 Elenios-E ***** válasza:
22%
Ki a hibás, aki bánt másokat vagy aki nem áll ellen a bántásnak?
2018. máj. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
16%
Hogy lehetnek olyan gyengék h megsértődnek ha beszólnak nekik 😂😂
2018. máj. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
1%
#2 na ez meg a masik.. turik ahelyett h visszaszolnanak
2018. máj. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem feltétlen tűrik, de ha visszaszolnak, gyakran csak rosszabb lesz a helyzet, de aki nincs benne, nem ertheti... Ha valaki mentalisan nagyon gyenge, annak hiaba mondod, hogy pl sz rja le, egyre jobban utalja magat, stb.
2018. máj. 11. 18:53
 6/13 anonim ***** válasza:
31%

Azért a világ nem fekete-fehér.

Attól, hogy egy ember depressziós, még nem feltétlenül jelenti azt hogy ez teljesen a többi ember hibája. Nekem például van egy osztálytársam, aki játssza a hülyét. Csúnya dolog kigúnyolni a másikat, de ha játssza a hülyét, akkor nem tudom min csodálkozik. Ezzel nem azt akarom mondani hogy az emberek megérdemlik a depressziót, de olyan nincs hogy egy depressziós ember 100%-ig ártatlan.


Amúgy szerintem Amanda Todd se olyan ártatlan mint aminek a média beállítja. Azért nekem a története nagyon gyanús.

2018. máj. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%
Amúgy az dolog érdekessége hogy aki piszkálja, bántja, megalázza a másik embert, általában az is ugyanolyan önbizalomhiányos, ugyanúgy fél mint az akit bánt. Nagyon egyszerű... az illető tudja hogy vannak gyengeségei, pl butább, csúnyább, stb... így meg van az esélye hogy ezt valaki észreveszi. Ezt elkerülendő viszont gyorsan megtámad valakit, hogy annak a hibáit vegye észre a többi ember, őt piszkálják... és addig biztonságban van.
2018. máj. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%
Valójában folyamatosan ilyen küzdelmeket élünk át életünk során. Adott esetben ezt az emberek tudják kezelni. Bár nagyon sérülnek. Az hogy valaki öngyilkos legyen, viszont ennél bonyolultabb. Más sérelem is történik ilyenkor, vagy otthon családi problémák vannak.
2018. máj. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
33%
A saját kudarcod a saját hibád, nem a társadalomé. Pont úgy, ahogy a sikereid is a tieid, azok sem a társadalom érdemei. Vagy ezt hogy gondolod, a jó dolgokért ünnepelteted magad, a hibáidat meg másokra kened? Ha gyenge vagy, az a te gyengeséged.
2018. máj. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
51%
Valaki elmondaná hogy miért pontozott le? Csak érdekel.
2018. máj. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!