Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért tartjuk betegnek és...

Miért tartjuk betegnek és gyávának azokat akik öngyilkosok akarnak lenni?

Figyelt kérdés

A legtöbb ember nem mer magának ártani,mert fél.

Ha innen nézem akkor elég nagy bátorság kell az öngyilkossághoz.


Azt sem értem, miért gondoljuk-mi a többség-, hogy gyávák,mert a problémák elől menekülnek.

Nem vagyunk a helyükben.

Lehet, hogy ott mi is úgy látnánk,hogy jobb meghalni.

Miért betegség?

Azért,mert a többség más megoldást választ és küzd a végtelenségi sikertelenül?

Azért betegség, mert mi nem mernénk öngyilkosok lenni?


Ha valaki gyógyíthatatlan beteg és nem akarja megvárni, míg teljesen leépül és öngyilkos lesz az miért gyáva és mentálisan beteg?


Nekem úgy tűnik, hogy könnyen mondunk ítéletet felettük.


Nyilván van aki hirtelen cselekszik,de biztos vannak olyanok is akik kellően átgondoltak mindent,osztottak-szoroztak és arra jutottak, hogy jobb lesz kilépni az élők sorából.



2018. febr. 28. 16:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%

Te két dolgot össze keversz.

Az hogy valaki öngyilkos akar lenni, vagy öngyilkos lesz. Nagyon külön dolog ez a kettő.

Aki megteszi azt el kell fogadni hogy ez volt neki a megoldás.

De aki csak fenyegetőzik, zsarolja a környezetét hogy akkor ő majd öngyilkos lesz, ezt mindenki elitéli.

2018. febr. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Aki öngyilkos lesz nem elfogadni kell hogy ezt akarta. Gondja volt, mélyen depresszis, magányos, elkeseredett, nem tudott reálisan gondolkodni, kétségbe volt esve. Nem kapott időben segítséget. Ez nem egy saját döntés. Nem normális dolog és néha a környezete észre sem veszi sajnos hogy milyen mélyen van ah illető lelkileg, pedig sokszor megelőzné a bajt. Én nem tartom gyávának az öngyilkosságot. Szomorú hogy egy ember olyan mélyre tud jutni hogy a saját életének véget vet, ami a normális emberek között elképzelhetetlen. Csak azt tudom mondani figyeljetek a környezetetekre és kérjetek segítséget ha csak gyanúja van annak hogy ilyesmi áll fenn. Sosem tudhatod.
2018. febr. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Talán azért, mert nem természetes dolog. Ösztönössen küzdessz az életben maradásodért bármi is történjék, mert így lettünk alkotva. Vannak akiknél ez valamiért felborul. És nem mindenki ítélkezik vagy ítéli el a másikat, csak egy réteg! Én meg tudom érteni, azokat akik sok szenvedésük után úgy döntenek kilépnek, nagyon sajnálom őket, hogy úgy érzik nincs számukra más lehetőség. Lehet az élethelyzeti dolog, vagy éppen halálos betegség, én nem ítélem el őket. Talán pont azért mert én is úgy gondlkozom, hogyha halálos betegségem lesz én sem fogom megvárni a kiszolgáltatott helyzetet, a haldoklás fázisát. Inkább én is itt hagynék mindent, mert nem akarok szenvedni és jogom van arról dönteni mit vállalok be. Viszont, vannak akik valóban betegek, mert pl. a depresszió egy betegség nem csak egy állapot vagyijs egy rossz közérzet, azt pl. kezeltetni kell. Sok mentális betegség gyógyszerrel kezelhető és nem lesz az illető öngyilkos. A helyzetbeli problémákból való kilátástalanság az nem betegsék, két külön dolog, sajnos egy kalap alá veszik.
2018. febr. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! nagyon profi a kérdéshalmazod, valószínű te ezt tanulod.


Amúgy jól látod.

Annyit tennék hozzá, hogy az ítélkezők is emberből vannak. Még nem mondta nekik az orvos, hogy óóóó milyen gyönyörű rákja van...és két hete.

2018. febr. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
:D Jah lehet tényleg ezt tanulja azért nem is ír már ide semmit, csak kíváncsi volt :D A tanoncok, édes Istenem!
2018. febr. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Kérdéshalmaz-profi- tanulás áhh


Messze vagyok mindegyiktől.

Csak eszembe jutott és nem értem miért kell betegnek tartani valaki ezért.

Persze pszichológusok,pszichiáterek szerint lassan már minden betegség és véletlenül van rá egy gyógyszer.

Taszító és sértő, hogy már minden betegség.


Mindi nagyon lesajnálóan és elítélően beszélnek róluk.

Meg kell őket menteni,de lehet, hogy ezzel csak egy rosszabb(számára rosszabb) éltet hosszabbítanak meg neki.

Miután úgy vagyunk megalkotva, hogy nem szeretnénk meghalni ezért fura ha valaki mégis ezt választja,de mi joga van bárkinek is valaki visszakényszeríteni egy olyan életbe amit nem akar élni és nem tud megváltoztatni?

A legkönnyebben mindig azok adnak tanácsot akik nincsenek sz@rban.

Ne tedd! Van rá megoldás. Még érdemes élni....

Szerinted érdemes,mert neked jobb az életed az övénél.

Nem te viseled az ő gondjait.

stb

2018. márc. 1. 12:33
 7/13 anonim ***** válasza:

Azért, mert az.

Egy küzdelem feladása gyávaság. Önmagukat csökkentik le. Egyenesen elismerik, hogy nem bírják tovább, ezért inkább megfutamodnak.

2018. márc. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Miféle küzdelem?

Lecsökkentik?Feladják?

A kilátástalan küzdelem jobb?

2018. márc. 2. 14:32
 9/13 anonim ***** válasza:

#7-es vagyok.


"Miféle küzdelem?"

Minden egy küzdelem. A gyász (küzdelem, mint a fájdalom leküzdése), a betegség feldolgozása, stb. Minden, amit "ennek/annak a feldolgozása" címszóval jellemzünk, egy küzdelem.


"Lecsökkentik?Feladják?"

Tán nem? Aki megfutamodik, az feladta. A nem küzdés pedig megfutamodás. Hiszen ez egy igen-nem kimenetelű dolog. Vagy küzdesz, vagy nem. Ha pedig valakinek van esélye a győzelemre (akár 1%), akkor ott az a természetes túlélési ösztön, hogy próbálkozol. Ameddig az esélyed nem lesz 0 (ami sosem történik meg, ugyanis az az 1-es még mindig ott lesz a milliomodik tizedesjegynél is), addig a küzdelem abbahagyása vagy el sem kezdése megfutamodás, feladás. Annak elismerése, hogy te ehhez kevés vagy. Aki pedig kevésebbnek tekinti önmagát, az mások szemében is (akár akaratlanul is a figyelő részéről) csökkenni fog.


"A kilátástalan küzdelem jobb?"

Ezzel csak az a probléma, hogy ilyen nincs. Ahogyan már írtam, az az 1-es mindig ott lesz. Az pedig látható. Nincs teljesen 0 esély semmiben.


Mindig mindenben dönteni kell. Hogy az 2 vagy több lehetőség, az helyzet függvénye. De az adott személynek kell dönteni. Hiába hajszolja, kergeti valaki (vagy valami) az öngyilkosság felé, amivel elmenekülhet a gondok elől/megszűnnek a gondjai. Az már a saját gyengeségétől függ, hogy az önálló döntése a feladás, vagy a harc.


Kicsit fantasy-s példával. Tegyük fel, hogy a halálos betegség mellékesen testet ölt, de nem tud hozzáérni a beteghez. Odakergeti a beteget a híd szélére, és mondogatja neki, hogy "Úgysem tudsz legyőzni! Ha már nem bírsz el velem akkor ugorj!"...De a betegség nem tudja lelökni! Hiába vannak a körülmények, hiába húzza az agyát, a lelkét a betegség. Akkor is a beteg dönt róla, hogy leugrik-e ahelyett, hogy küzdene a betegség ellen és mindent megtenne, hogy ha másnem a kemós rosszullétekkel, a műtétek utáni fizikai gyengeséggel együtt is, tűrhető legyen a hátralévő ideje, vagy akár bejöjjön a minimális (de meglévő) esély a gyógyulásra.

2018. márc. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Mit mondanál arra az emberre, aki osztott szorzott és tudja, hogy meg kell tennie, de évek óta halogatja, mert fél a kíntól.
2018. márc. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!