Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az nem furcsa, hogy utálom az...

Az nem furcsa, hogy utálom az alkoholt, a kávét, meg a dohányzást?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Az a helyzet, hogy a fenti 3 dolgot nem tudom megérteni.


Én egyszerűen utálom a sört, a bort, a pálinkát meg mindent. Sokan kartonszámra veszik a sört, azért mert ízlik nekik? Mert én fél dobozzal ittam meg, de majdnem elhánytam magam az ízétől, meg a szagától. Még csak az sincs, hogy este megiszok egy pohár bort, mert jólesik... Mert ez sem esik jól. És életemben egyszer voltam részeg, de abból is soha többet.


Kávét évente kb. 2x iszom, akkor is 4 cukorral. Mert nem ízlik, engem pont hogy elálmosít, és színezi a fogat. És csodálkozom, hogy nagyon sok ember akár 3 pohár kávét is megiszik egy nap.


Cigizni 1x cigiztem, akkor is csak 1 db szippantás volt, de elég volt örökre. Sokba kerül, károsítja az egész szervezetet, büdös leszel tőle, szóval ennek sem látom értelmét. Talán annyira jó, hogy segít levezetni a feszültséget, de ha ideges vagyok, akkor max. elmegyek edzeni, és az még egészséges is...


Van még valaki, aki hasonlóan vélekedik ezekről? :D Illetve nem furcsa, hogy ilyen vagyok?


20f


2018. ápr. 17. 22:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%

Ebben nincs semmi különös vagy furcsa, sok emberre igazak ezek.

Részben rám is, soha nem fogom megérteni, hogy mi a jó a dohányzásban, csak a függőségük miatt élvezik, de odáig eljutni...


A kávéval nincs bajom, de én us ritkán fogyasztom, évi pár alkalommal.


Alkoholt is ritkán iszom, az ízét sem szeretm a legtöbbnek, különösen a sörnek.

2018. ápr. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
62%

Én is így vagyok, csak nem tartom hülyének, aki él ezekkel, csupán nem értem.

Én is álmos vagyok a kávétól, de még az energiaitalokat is utálom.

Szerintem nem furcsa, bár mindig furán néznek, ha azt mondom, hogy nem szoktam kávézni :D


29n

2018. ápr. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
55%
Ha nem kólázól, nem nasitol, nem videójátékozol és nincs okostelefonod, akkor vagy furcsa. 20 éves vagy. Van aki akkor kezdte a cigit, a sört meg a kávét mikor még azok voltak elérhetőek. Árban is meg közösségi szinten. Most meg most van.
2018. ápr. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
42%

Ez inkább szerencse, mintsem furcsa.


A piát és a kvt nem vetem meg, de ha nem iszom, egyik sem hiányzik.

A bagót meg egyenesem rühellem, öklendezem tőle, nehéz is ismerkedni, mikor az összes pïçşa pofájából lóg a bagó, mintha milyen ķuŕva vagányak lennének, holott szánalmasak.

2018. ápr. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
53%
Én is. Az nem zavar,ha más iszok vagy kávézik,de a bagózást nem tűröm. Több,mint 20 évi kellett otthon szívjam passzívan,sajnos beteg is lettem. Tovább egy másodpercig nem tűröm magam vagy a gyermekem közelében.
2018. ápr. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
52%
Előző vagyok. Soha nem kellett semmi pót dolog,hogy feszültséget vezessen le. PEdig ritka xar életem volt,van. Egyszerűen kimegyek futni vagy edzeni és no idegesség :D Kisbabával sem értettem,miért kellene literszámra vedelnem a kávét.
2018. ápr. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
63%

Kétféle ember van. Aki időnként fogyaszt alkoholt,kávét akár még füves cigit is,kipróbálja,eldönti mi jó neki és mi nem,és ahhoz tartja magát.

És van a másik fajta,ki azzal próbál menőzni hogy semmi ilyesmivel nem károsítja magát,mint pl a veganok,akik mindig mindenhol közlik hogy ők bizony veganok.

Nem,nincs ebben semmi furcsa. Senkit sem érdekel hogy mit csinálsz magaddal,téged se érdekeljen hogy más mit csinál és kész.

2018. ápr. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
41%

Nem furcsa. Én nagyon antidohányos vagyok, az alkohol és a kávé fontos számomra (cirka 100 kávéra esik egy pici alkohol, mondjuk 1 dl sör, de nem a gyakoriság miatt fontos valami), de meg tudnék nélkülük lenni s megértem, ha valakinek nem ízlenek. Én a cukrot rühellem :)

Az alkoholt és a kávét az ízéért iszom, illetve az utóbbi ilyen kis nasi meg rossz esetben pótcselekvés, néha pedig enyhe gyógyszer. Élénkítő hatása semmi nincs rám nézve.


A függőség és lerészegedés s a cigizés akármilyen mértékben, na az egészségtelen, azt kerülöm.

2018. ápr. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
81%
Hidd el kismillió ember van még ilyen, de ettől senki sem lesz különleges. Szóval azt nem kell elvárni hogy emiatt bárki szobrot emeljen neked.
2018. ápr. 18. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
74%

Én a napi három kávét fogyasztók táborát erősítem, igaz, engem már nem pörget, mert már annyira függővé váltam tőle, hogy álmos vagyok nélküle. Viszont a mindennapjaim része, sokat dolgozom, mindig ott a bögre az asztalomon.


Tíz éve dohányzom, lassan ideje lenne leszokni. Azon kevés emberek egyike vagyok, akiknek az első szál cigaretta elszívása jól esett; egyedül gyújtottam rá egy szálra egy elhagyatott helyen, szóval semmi társasági nyomás nem volt rajtam, és mivel felénk nem volt menő cigizni, nagyon sokáig a barátaim elől is próbáltam titkolni. Munkahelyen a dohányzásnak közösségformáló ereje van, a nemdohányzók az üresjáratokban olvasgatnak, interneteznek, a bagósok meg lemennek megetetni a rákot, és információt cserélnek. De ha úgy akarom, akkor a szál cigi lehet én-idő is, mikor elkülönülök a többiektől, és tíz percre csak én, és gondolataim vagyunk.


Az alkohol is egy remek dolog, amíg te uralod az ivási szokásaid, és nem azok téged. Kis mennyiségben élénkít, ha van egy kis önbizalomhiányod, akkor két pohár bor után azon kapod magad, hogy teljesen normális beszélgetést folytatsz azzal a szimpatikus ismerősöddel, aki előtt a józan hétköznapokon csak hebegni-habogni szoktál. Ezen kívül érzed, mikor "fejbevág" a pia, mosolyra húzódik a szád, minden szebb, szórakoztatóbb és vidámabb lesz. Azt most nem fejtem ki, hogy ha túlléped a határt a spicces állapot, és a mattrészegség közt, az mennyire pocsék aznap is, másnap is, de néha még egy hét múlva is, mert húsz-huszonöt éves korukra általában az emberek már voltak részegek legalább kétszer, és ennyi alkalom szükséges ahhoz, hogy tudd, mikor kell abbahagyni az ivást, ha jó estét szeretnél.


Én nem nézlek le téged, amiért nem gyakorlod az általam annyira szeretett szokásokat, és nem tekintek rád ufóként, amiért te hála az Égnek nem függsz semmitől. Ugye te sem nézed le azokat, akik viszont nem úgy élnek, ahogy te?

2018. ápr. 18. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!