Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a rasszizmus...

Mi a véleményetek a rasszizmusról? Miért alakult ki?

Figyelt kérdés

2018. máj. 18. 18:43
 1/9 anonim ***** válasza:
10%
Én nem támogatom. Meg lehet érteni hogy miért alakult ki mert a legtöbb ember furcsának találja azt ha valaki más és néha ez abba fordul hogy emiatt bántja.
2018. máj. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%
Mariann Cozma, Szögi Lajos, Szita Bence, pécsi rendőrnő... "Tovább is van, mondjam még?"... Az, hogy a kisebbségi rasszizmus, hogy alakul ki, hogy egy réteg azt a réteget utálja, amelynek a seggéből anyagilag kilóg azt én se tudom
2018. máj. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 he84 ***** válasza:
38%

A rasszizmus egy nagyon ronda dolog. Azért alakulhatott ki, mert sajnos jó néhány ember túlzottan fél és túlzottan előre ítél ebben is. Még hogyha van némelyik embernek negatív tapasztalata, akkor sem helyes a gyűlölködés, az általánosítás, mert minden ember más és egyenlő!


Csak mert valaki fekete, vagy bármi egyéb más, nem azt jelenti, hogy akkor félni kell tőle és nulla esélyt adni neki! Ez egy eléggé buta, elhamarkodott hozzáállás, már elnézést. Először meg kéne ismerni az adott személyt valamennyire a bőrszínétől, származásától függetlenül és majd főleg aszerint hogyan és merre tovább, nem pedig általánosítva félni! Aztán ha minden jól halad, akkor esetleg 1-2 haverját, barátját és főleg a családját. Én inkább pont rasszistákkal nem kezdenék semmilyen mértékben, semmilyen téren sem, mert sajnos könnyen és vakon elítélnek másokat negatívan általánosítva. Mindig is vigyáztam azokkal, akik rasszisták, bár ettől függetlenül szerencsére nagyon ritkán taliztam rasszistákkal. A végén még, hogyha például rasszista lenne a párom, akkor ha mondjuk lenne egy akármilyen nemű más bőrszínű barátom, vagy kollégám, vagy akárki, esetleg távoli rokonom, akkor ha ezt megtudná, félnem kéne attól, hogy megszólja őt és keresztbe tesz a kapcsolatunknak, rosszabb esetben még akár fenyegetné, bántaná is őt, legrosszabb esetben meg akár engem is. Hát ilyen előre ítélős, félős, lenézős emberrel én tuti nem akarok együtt lenni semmilyen téren se, ami sokkal érthetőbb! Ha meg tegyük fel, hogyha a jelenlegi ismeretségi körömből, vagy egy rokonomról kiderülne hogy rasszista, akkor onnantól fogva kerülném őt, amennyire csak lehet. Ám én ettől még nem fogom bántani a rasszistákat. Bár sajnos tapasztalatból tudom, hogy a rasszisták többsége pluszba szűk látókörű és nem hajlandó ezen változtatni, ami elég szomorú. Persze tisztelet a kivételeknek.


Ja és a bőrszín mellett nem a származás fontos. Gondolom egyeseknek csak azért nem vonzóak a más bőrszínű emberek, mert tudtok arról, hogy másokkal is voltak. Csak ezért butaság nem gerjedni rájuk és attól félni, hogy valami fertőzést kaptak el és esetleg szex közben megkapjátok tőlük. Lehet menni orvoshoz is, hogy megállapítsák az adott embernél, hogy valóban van-e neki valamilyen nemi betegsége, vagy sem. Ha van, akkor nyilván kezeltetni kell, majd ha rendbe jött a dolog, akkor mehet az összejövés és esetleg a szex is. Nem olyan nehéz, nem lehetetlen mindez. Talán ti se örülnétek neki, ha valaki azért nem akarna összejönni veletek, mert volt már néhány, vagy sok szexuális tapasztalatotok és hátha nemi betegségek lappanganának bennetek. Vélhetően nem örülnétek ennek és kissé furának is tartanátok. Ennyi erővel a fehér emberek egy részétől is ilyen szinten tarthatnának nagyon, hogy hátha van nemi betegségük, nem fekszetek le velük ezért sose. Ez szintén butaság!


Sok rendes, normális cigány is létezik, vagy bármilyen egyéb más származású emberek között is, plusz fehérek, magyarok között is van jó néhány bunkó, érzéketlen ember. És ez sajnos a rasszistákra is igaz, részben a rasszista hozzáállásuk miatt bunkók, érzékletlenek és ezeken kívül még sajnos szűk látókörűek, meggondolatlanok is a rasszisták. Persze tisztelet a kivételeknek továbbra is, némely rasszista hajlandó változtatni, de ez sajnos ritka. Nagyon nem helyes származás alapján ítélni, a viselkedés, a cselekedetek számítanak! Plusz anyukámnak anno egy régi munkahelyén volt néhány cigány kollégája, mindegyik rendes volt, semmi baj nem volt velük, egyikükkel anyukám még jóban is volt.


A rasszizmus soha nem lesz nyerő egyetlen normális embernél se, ahogy nálam se! És hiába titkolná el bárki a másik előtt, hogy rasszista, mert előbb-utóbb úgy is kiderül!


És hát a 4. válaszolónak, meg a hasonlóknak szintén nincs igazuk, eléggé buta példa a rovarcsípés! Más bőrszínű, más származású emberek nem egyenlőek a veszélyes állatokkal, te jó ég! A fehér emberek között is vannak bőven rossz emberek, nem szent mindenki, ugyanígy vannak sokan rendesek más bőrszínű emberek között! Na de biztos ő is retteg a más emberektől, mintha valami verszélyes földönkívüliek lennének, jesszusom,...


Elnézést hogy ilyen hosszúra sikerült, de mindezt el akartam mondani. Ám előre szólok, hogy nem azért írtam le mindezt, hogy kötekedés és vita legyen belőle!

2018. máj. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

És mit tegyek, ha a bőrszínemmel kapcsolatos megjegyzéseket kapok?

Köszönöm a válaszokat, örülök, hogy kultúráltan is meglehet fogalmazni.

2018. máj. 18. 20:06
 5/9 anonim ***** válasza:

Aki elítéli a rasszizmust az elítélti a zsidókat.

Az első írásban is fentmaradt rasszista propaganda a zsidók szent könyvjében a Talmud-ban található, ami arra szólítja fel a követőket, hogy mindenki aki nem tagja a zsidó népnek, az goyim(kb marha szintű állat), nyugodtan kizsákmányolható, megölése nem bűntetendő

2018. máj. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 he84 ***** válasza:
Akkor kérdező csak 2 dolgot tudsz tenni: 1. vnem figyelsz rájuk, levegőnek nézed őket, főleg ha idegenek, akkor pláne nem kéne, hogy érdekeljenek miket mondanak, 2. elmondod nekik a magadét, de ne túl durván, ám ez esetben vállalnod kell az esetleges nem tudni milyen következményeket. Én inkább az 1. megoldást javaslom, persze te tudod. A 7. válaszoló pedig elég nagy butaságot mondott. Nem attól függ, hogy alaki nem bírja a rasszistákat, hogy akkor a zsidókat is elítéli, meg egy szent könyvtől se függ, te jó ég,... Én például félig zsidó származású vagyok, nem követek semmilyen vallást, apám zsidó volt (ő se volt vallásos), anyukám viszont nem.
2018. máj. 19. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Jezusom. Kedves he84 te olyan buborekban elsz amirol meg eletemben nem hallottam.:D


Nem azert vannak az embernek ellenerzesei bizonyos csoportokkal szemben, mert mas szinuek. Ne legy gyermeteg. Siman csak azert, mert a tulnyomo tobbseguk olyan modon viselkedik ami az adott regioban tobbsegben levo embereknek ellenszeves.


Ha mindenki feher lenne akkor is lenne diszkriminacio, mivel az emberek hasonloak kozott erzik jol magukat, tehat a hasonlo viselkedesu, nyelvu, kulturaju kozossegekben. Ezert azok, akik keptelenek beilleszkedni egy kozossegbe elobb utobb egymasra talalnak. Bar akkor nem lehetne rasszizmusnak nevezni.


A rasszizmus es az ezzel jaro problemak nem akkor fognak megszunni, ha bedugjuk a fejunket a homokba. Meg kell nezni, hogy bizonyos eloiteletek mibol fakadnak es azt kell megoldani. Nem szuletik senki rasszistanak es nem lehet csak szavakkal senkit azza tenni. Kell valami ami alapot ad a gyuloletnek, pl problemas magatartas, kiemelkedo anyagi jolet, stb. Ezt megoldani meg nem azok a feherek fogjak akiknek a kuruc.infot meg mas demagog hulyeseget olvasva okolbe szorul a kezuk, hanem azoknak kell akikrol a cikkek szolnak. Nem az a no kell toleransabb legyen, aki a buszon kozelebb huzza magahoz a taskajat, amikor bizonyos embercsoport zajongva felszall a buszra, hanem azok akik nincsenek masokra meg annyi tekintettel sem, hogy normalisan viselkedjenek.


Teccikerteni?

2018. máj. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszadónak. Én ezzel nem értek egyet teljes mértékben, mivel egyből kivannak téve egy előítéletnek, és még akkor is ugyanazt gondolják róluk, ha akarnak ez ellen tenni. Éppen ez a diszkrimináció, előítélet. Tenne ellene, de nem tud, mivel semmibe veszik, elfojtják.
2018. máj. 22. 18:38
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos van egy ilyen faktor, hogy az elet meg az emberek igazsagtalanok. Keresni kell olyan tarsasagot akik nyitottabbak. Plusz nem varhatod, hogy egy tobb evtized alatt kialakult sztereotipia, ami beragta magat a koztudatba, csak ugy megszunjon egyik pillanatrol a masikra.
2018. máj. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!