Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szexuális visszaélés a családb...

Szexuális visszaélés a családban - bolygatnátok évek után?

Figyelt kérdés
Ha tudomásomra jut egy eset, amely egy családon belül történt kb. 10 évvel ezelőtt, egy törvény által büntetni rendelt szexuális cselekmény egy anya és akkor még kiskorú lánya között, akkor érdemes ebből most ügyet csinálni, feljelentést tenni? Társadalmilag hasznos? Vagy csak egy azóta megváltozott helyzetbe, konszolidálódott családi életbe való belepiszkítást jelentene?

2018. máj. 24. 12:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
attól függ, hogy ki vagy és milyen kapcsolatban állsz a lánnyal/családdal
2018. máj. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nekem az anya bizalmasan elmondta a történteket. A lányát nem ismerem személyesen, csak látásból.
2018. máj. 24. 12:23
 3/16 anonim ***** válasza:
92%

Hát jah, ez így aztán marha jól le van írva.

Másrészt ezt bizonyítani is kell tudni.

Hány éves volt a gyerek?

Ha nem emlékszik rá, más bizonyíték sincs, akkor kb magadból csinálsz hülyét.

2018. máj. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
10 éves volt akkor.
2018. máj. 24. 12:28
 5/16 A kérdező kommentje:
Látszólag most teljesen jó a kapcsolat anya és lánya között, együtt viszik az üzletüket.
2018. máj. 24. 12:30
 6/16 anonim ***** válasza:

Tehát az anya elmesélte neked, hogy régen szexuálisan bántalmazta a gyerekét? Aha... ezt én nehezen tudom elképzelni.


Egyébként ha ez valóban megtörtént, akkor sem lehet ennyi idő után bizonyítani semmit, gondolom anyuka nem fogja részletesen bevallani a bíróságon, amit csinált, ennyire azért nem akarja vállalni a felelősséget. Ugyanakkor azért sem érdemes beleszólnod, mert a lányt egyáltalán nem ismered. Ha őt ismernéd, vagy ő mesélte volna el a történetet, akkor mást tanácsolnék, hiszen fontos, hogy évek múlva is feldolgozatlanul maradhat a trauma a gyerekben, amit érdemes kezelni akár szakember segítségével. Plusz ha olyan rokoni kapcsolatok vannak, az is elképzelhető lépés lehetne, hogy segítesz a lánynak abban, hogy ne kelljen soha többé találkoznia a bántalmazójával.

Az általad leírt történetre azonban ez nem alkalmazható. Én nem csinálnék semmit a helyedben, nem lenne értelme.

2018. máj. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

ha rendben van a kapcsolatuk és nem viselte meg a lányt, akkor inkább csak felesleges feszültséget keltenél és te jönnél ki rosszul ebből

ha a lány sem áll melléd, akkor nincs esélyed

2018. máj. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Amúgy az, hogy látszólag jól megvannak és együtt viszik az üzletet, még nem garantálja, hogy valóban egészséges a kapcsolat. Nem tudni, hogy a lány egyáltalán emlékszik-e, tudatában volt-e a történteknek. De az is felmerül, hogy ahol szexuális bántalmazás volt, ott másfajta bántalmazás is lehet akár a mai napig. Kívülről nem feltétlenül látszik, ha mondjuk a lány érzelmileg azóta is terrorizálva van, vagy korábban volt, és pont emiatt ilyen készséges az anyjával való kapcsolatában.
2018. máj. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
9%
Én nem avatkoznék más dolgába.
2018. máj. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ha a lánynak nem volt fontos szólnia, feljelentést tennie, akkor neked semmi értelme ezzel foglalkozni. Egyébként sem emberölésről van szó, ami nem évül el.
2018. máj. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!