Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen gonoszság van még? Mi...

Milyen gonoszság van még? Mi jöhet még?

Figyelt kérdés

Azt hittem, az emberi gonoszság összes fajtájával találkoztam már, de rá kellett jönnöm, hogy nem. Példák: -anyja azt mondja a gyermekének, "téged kár volt a világra ... (hozni, csak egy rondább kifejezéssel) -családapa a feleségének, gyerekeinek: "menjetek, vissza se gyertek soha"

-családtagok, szemrebbenés nélkül becsapják egymást, hazudnak, kihúzzák a talajt a másik lába alól

-családon belüli gyilkosságok

-szakítás után az elhagyott félnek: "nem is szerettelek soha, csak jó volt néha lefeküdni"

És a legújabb, egy pasi az utánna síró lánynak gúnyosan: "ne sírj, meg... ujból"

És persze mindenki jó embernek tartja magát.

Nos, a kérdésem az lenne, hogy mi van még? Hol a határ? Vagy olyan nincs is?

Tapasztalatok?



2014. szept. 12. 09:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Az ilyen reakcióknak általában oka van. Bár amit anyu mondott a gyerekének az durva. De a többi..hát az előzmények is fontosak
2014. szept. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
nincs határ
2014. szept. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
Ez van. Nem tudsz változtatni.
2014. szept. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Természetesen nem az olyan esetekre gondolok, amikor a másik is szemét és megérdemli.
2014. szept. 12. 10:03
 5/15 anonim ***** válasza:

Nincs határ, tényleg.


Viszont amit nem értek, hogy hogy fordul az ember az

ellen, akit elviekben szeret... Soha nem tudtam azokkal

gonosz lenni, akik a szívemben vannak, viszont akik

családon kívül, kárt tesznek nekem, vagy azoknak, akik

nekem fontosak.... hát, ott tényleg nincs határ :)

2014. szept. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Vannak jó emberek is. Nem sokan, de vannak.

Azt a mondást ismered, hogy a legrosszabb dolgokat a legjobb emberek követik el? Mindenkiben van gonoszság, és sokszor rohadt nehéz nem önző f sznak lenni, szerintem inkább azokra kéne gondolnod, akik ennek ellenére jók tudnak maradni.

2014. szept. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én egyáltalán nem tartom magam jó embernek, és más se tart annak.


Erre a tényekre csak most jössz rá ? A legtöbb ember úgy van vele, ha ő meg van bántva neki rossz akkor annak is legyen az aki megbántotta vagy össze veszett vele. Családon belüli gyilkosságok nem hétköznapi dolgok, de nem hinném, hogy aki ilyenre képes az rendes épp ésszel rendelkezik. Nekem is mondott ilyeneket anyám is és apám is de hát ez van. Rossz ember vagyok így lehet igazuk is van.

2014. szept. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
A saját határait mindenki maga szabja meg. Egységes határ nincs, csak olyan dolgok, amiket az adott egyén már nem tesz/tenne meg, de azt úgyis megteszi más helyette..
2014. szept. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Az emberi gonoszságnak nincs határa, amit leírtál, annak még van magasabb lépcsőfoka is...több is:

vallás, kormány, kapitalizmus

2014. szept. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

Csatlakozom: nincs határ!

Csak azért nem írok egy regényt az életemből, mert öngyilkos lennék közben: amiket felsoroltál még nem a legrosszabbak.

2014. szept. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!