Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Megsértődnél ha laikusként...

Megsértődnél ha laikusként pár órás eszmecsere után megmondanám, hogy merre tovább a szakmádban? És mondjuk igazam is lenne.

Figyelt kérdés

Csomószor megtettem ezt emberekkel és sokan csak azért sem hallgattak rám...aztán rájöttek, hogy jó lett volna..


Pedig az előadásmód és az érvelés is szinte hibátlan volt.


Hogy kéne tennem? ..igazából csak nekik akartam jót mindig aztán lett a nagy megsértődés..


25f


2018. máj. 24. 22:19
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Ja értem, téged akkor nem lehet, kritizálni, mer SZERINTED szinte hibátlan az előadásmód :))))) Aha-aha. Vedd már magad észre.
2018. máj. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Laikusként nem lehet adni a véleményedre.

Ha 1-2szer beletrafáltál, mert olvasott ember vagy, értelmes stb az lehet. De ennél többre ne értékeld magad, akármennyire is egosimogatás volt a kérdés

2018. máj. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Valaki említette a coachingot.

A jó coach nem jelöli ki az útirányt, mert nem tudja. Nem látja át az évek alatt kialakult helyzetet maximálisan és ezt el is ismeri. Nem ismeri teljesen a "coacholt" személy természetét, attitűdjét maximálisan. A jó coach rávilágít összefüggésekre, felnyitja a szemet, megfogalmaz kérdéseket, amelyek elvezetik a célszemélyt a jó döntéshez. De nem a coach mondja meg mit csináljon az illető.

2018. máj. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

kérdező, leírtam 4. válaszban, mi a gond. Még ki is emeltem nagy betűkkel.:-) Ha nem tudod értelmezni, hanem leírod válaszként a prekoncepciódat, mint lám, beigazolódott "eredményt", majd továbbra is foggal-körömmel ragaszkodsz ehhez, akkor egyelőre alkalmatlan vagy mindenféle coachingra. Coach-ként mindenképp, és coachee-ként sem vagy egyszerű eset.:-) Egyetlen "sértődött" komment van a kérdésednél, a sajátod.

Értelmes, döntésképes ember nem vágyik arra, hogy megmondják neki, mit csináljon. Pláne olyasvalaki, akinek nem adtak erre felhatalmazást. Megvannak a technikák arra, hogy segítsünk valakit a helyzetértékelésben és a jó döntéshozásban, de saját magának kell eljutnia a felismerésekig és a döntésig.


Azt pedig erősen kétlem, hogy akár csak egyetlen releváns megerősítést kaptál volna arra, hogy a véleményed helyes volt.:-)

2018. máj. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem venném a bátorságot arra, hogy párórás beszélgetés után olyan szakmákba üssem az orrom, amihez nem értek, és én akarjak orányt mutatni. Szoktak okos gondolataim lenni, de kéretlenül nem osztom az észt. Utoljára ez úgy 12-13 éves koromban volt jellemző rám. Sok munkával le lehet róla szokni.
2018. máj. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

De még mennyire. Szinte teljesen ismeretlenül belepofázni más életébe... ehhez pofa kell. Ha kéretlenül, akkor pláne. Eleve nagyon kevés olyan ember van, akinek adok a véleményére, ellenben bárkit nyíltan elküldök a búsba, ha az udvarias jelzéseket nem veszi, hogy neki nem osztottak lapot.


Másrészt, ha ez érdekel és ehhez érzel affinitást, miért nem tanulsz tovább ilyen irányban? Hatékonyabban tudnál segíteni az embereknek... akik konkrétan kíváncsiak is lennének a véleményedre.

2018. máj. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

nincs egy konkrét irány úgyhogy ez a továbbtanulás dolog kilőve..


aztán sokszor elavult tananyagokat oktatnak amire allergiás vagyok..


plusz még vállalkozok is..


akinek az ötleten és annak eredetiségén van a hangsúly az mindig meglátta a "belepofázásomban" a fantáziát..

aki meg a papírban hisz annak minek sok pénz..eleve egy öntelt, jobb ha nem bánik sok pénzzel

2018. máj. 26. 00:08
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

"aki meg a papírban hisz annak minek sok pénz..eleve egy öntelt, jobb ha nem bánik sok pénzzel"


Ezzel a beszűkült, kétbites világképpel te hasznos tanácsokat tudsz adni? Hű.

2018. máj. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

"

aztán sokszor elavult tananyagokat oktatnak amire allergiás vagyok.."


Honnan tudod, ha sose volt részed benne?:-) Amúgy láthatóan gőzöd nincs arról, mi a coaching, és milyen képzések vannak hozzá, még annyi fáradságot se vettél, hogy utánanézz. Ha TE ennyire nem vagy nyitott mások ötleteire, akkor miről is vartyogsz itt?:D

2018. máj. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

hiába, nem mindenki tudja elviselni ha szembesítik a valósággal


nyilván ti tudjátok jobban mennyit és mit tanultam..

2018. máj. 26. 10:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!