Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Megsértődnél ha laikusként...

Megsértődnél ha laikusként pár órás eszmecsere után megmondanám, hogy merre tovább a szakmádban? És mondjuk igazam is lenne.

Figyelt kérdés

Csomószor megtettem ezt emberekkel és sokan csak azért sem hallgattak rám...aztán rájöttek, hogy jó lett volna..


Pedig az előadásmód és az érvelés is szinte hibátlan volt.


Hogy kéne tennem? ..igazából csak nekik akartam jót mindig aztán lett a nagy megsértődés..


25f


2018. máj. 24. 22:19
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
97%

"hiába, nem mindenki tudja elviselni ha szembesítik a valósággal"


Igen, ezt jól látjuk rajtad.

2018. máj. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Pont ezt akartam írni!
2018. jún. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy pár órás eszmecsere után (szerintem kb. a 10. percben lemaradnál egy "eszmecsere" folyamán a szakmámban) meg tudnád mondani laikusként, hogy merre tovább akkor jövőbe látó vagy. Eleve egyetlen egy laikussal se sikerült fél óránál tovább a szakmámról beszélni. Ha meg utána beleugat akkor általában azok fél és negyed információk alapján történnek. Nem véletlenül tanultuk több évig az egyetemen, és nem véletlenül tölt el az ember először több évet "gyakornok"-ként (ez gyakorlatilag minden magas "szellemi" hozzáadott értékre igaz szakmánál így van). Mert ez után látja meg azokat az alap összefüggéseket és alapvető szabályokat (korlátokat, jogszabályokat, szabványokat) amiket be kell tartani. Esetleg egy kivül álló, vagy olyan aki a szakmában van de másik területen dolgozik egy-egy kisebb hibára rá tud találni, de nem ez a jellemző. Nálunk kb. fél évente jönnek ki új szabványok, szabályok és ezeket be kell tartsuk. Ezt egy laikus nem fogja fel soha. Ő szerinte úgy jó ahogy kitalálta. És ahogy itt kommunikálsz nem hiszem, hogy az előadásmód és az érvelés is "szinte" hibátlan lehetett. Na itt jön a történet, hogy az "érvelés szinte hibátlan". Tudod ma ott a népszerű lapos föld elmélet annál is "szinte hibátlan" az érvelés mégis ezer ponton cáfolható. Szintén "szinte hibátlan érveles"-sel lehetett háborúkat indítani... A gond mindig a "szinte hibátlan érvelés"-ekkel van. amikor valaki olyan dologról alkot megmásíthatatlan véleményt amihez nem ért. Illetve mindenhol tele a padlás ügyeletes megmondó emberekkel (ez ma Magyarországon elég általános), legalább 10 millió a focihoz értő ember van aki kivállóan megmondja a tutit, de ha éppen nem a foci a téma az autópálya építéshez is legalább 10 millió ember kivállóan ért ebben az országban. És sorolhatnám.


Egy idő után borzalmasan fárasztó ha jönnek az okoskodók bele szólni abba amit csinálunk. A kedvencem az amikor közli, hogy "én ehhez nem értek de szerintem így kéne csinálni..." - akkor ne megmond hanem csináld - viszlát... És minnél több időt eltölt valaki egy szakmában annál több okoskodóval találkozik. Én se ugatok bele az ő szakmájaba, ő se szóljon bele, hogy én mit csinálok. Ha kiváncsi vagyok a véleményére, vagy együtt kell vele dolgozni(mert pl. a megrendelőnk, és össze kell illeszteni a párhuzamos folyamatokat) az megint más szitució, de ott is "a suszter maradjon a kaptafánál" (régi és bölcs magyar mondás).

A több hozzá szóló által említett üzleti coachingról nem nyilatkozok mert nem értek hozzá, de eddig nem volt vele jó tapasztalatunk. Erre mindig az volt a válasz, "biztos kókler volt".

2018. júl. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!