Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak meg kiállni...

Hogyan tanuljak meg kiállni saját magamért?

Figyelt kérdés

Akárhol, akármilyen konfliktushelyzetbe kerülök, szinte mindig én maradok alul. Még egy munkahelyen sem tudok tiszteségesen megállni. Bár az iskolában mindenből szinte kitűnő voltam, a szakmámat is közel 100%-kal elvégeztem, de valahogy mindig az van, hogy még ha igazam is van, egyszerűen nem veszik figyelembe, és még mások hülyeségének is én leszek az áldozata. Előző helyen is pl. főnök mondta hogy kapcsoljak össze két tápegységet, de én tudtam, hogy az nem lesz megoldás, mert valamelyik vagy mindkettő tönkremehet. Mondom "de ezek így kinyírják egymást aztán más is leéghet". A főnök erősködött, én megcsináltam, az egyikből füst kezdett el szállni fél óra múlva, majd a főnök ordibált hogy így meg úgy balfsz vagyok és nem értek semmihez, ráadásul több kárt csinálok mint hasznot. Próbaidőben voltam, kirúgott és ki is fizettette velem a tápot.

Következő helyen kollegával voltam helyszíneken, amikor be kellett számolni a főnöknek mindig úgy fogalmazott hogy "elkészültem", "megcsináltam", "bedugtam", stb, holott egyedül én csináltam mindig mindenben mindent, kollega meg a kocsiban cigizett.

Következő munkahelyen, szintén próbaidő, téli időszak, majdnem másfél héten át reggelenként késett a busz, de csak 3-4 percet. 3 napig rám járt az intézményvezető hogy "Úgy látszik, te nem vagy képes betartani a munkaidőt...". Második héten ugyanezzel a pici késéssel mentem be, majd azt mondta "Szerintem szüntessük meg ezt a munkaviszonyt, mert már nincs energiám neked elmagyarázni, hogy munkaidő az legyen munkaidő". Ott is az első 3 hónapban voltam, kitettek.

Következő helyen a 2. hónapban el kezdett rám szállni eleinte a főnök, majd a csoport többi tagja is, hogy nincs jogosítványom és nem tudok vezetni. Mert hogy "Állandóan mi furikázzuk a segged...". Egyre többször keztek bepanaszolni szinte apró-cseprő dolgokért, végül kitettek.

Következő helyem egy helyi kábel TV társaságnál volt, pont egy volt középiskolai tanáromnál kellett kimenni. Már tanulóként a begyében voltam alaposan, amikor kimentem nála, bár mindent megcsináltam amit kellett, de bepanaszolt hogy nem úgy vezettem el a kábeleket, nem tetszik neki ahogy kifúrtam, meg mindenfélét mondott rólam, végül innen is repültem.

Hol van velem a baj? Min kellene változtatnom hogy jobban tudjak boldogulni?

Mert a szakmai tudásommal és a végzettségeimmel nincs baj, de valahogy nem érvényesülnek az érdekeim sehol sehogyan.

24/F



2018. máj. 26. 14:28
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
A fal mellett ment ahogy kell, a kábelcsatornázás lehetőségét is felajánlottam, de mondta hogy jól van szélen menve a kábel, csak legyen rögzítve. De mint mondtam az egy volt középiskolai tanárom volt, már akkoriban berágott rám rendesen.
2018. máj. 26. 15:50
 12/17 anonim ***** válasza:
Jó, akkor ha tudtad, hogy ellenség, nem lett volna szabad kimenned hozzá, szólni kellett volna, hogy menjen valaki más, mert te nem akarsz bajt, mert ez egy haragtartó, bosszúálló ember. Elveszítetted a munkádat miatta, miért nem jelentetted föl akkor ?!
2018. máj. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Én is hasonló kaliberű vagyok mint te kedves kérdező, rendszergazdai végzettségem van, ráadásul meleg vagyok. De nem túl rózsás az én helyzetem sem.
2018. máj. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nem mások bábja vagy, saját magadért születtél ebbe a világba, nem azért, hogy másoknak a kénye-kedve szerint ugrálj. Ezt tudatosítsd magadban.
2018. máj. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
*ja és ez a te életed, a sajátod (ja és még nem olvastam el a kérdés kifejtését)
2018. máj. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Én is hasonló vagyok, és véletlenül pont informatikus én is. Futottam már bele még ganébb és gyalázatosabb helyzetekbe, és nem tudtam mit tenni. Ez van. :/
2019. júl. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Szerintem az önbizalmaddal van baj,ěs hogy csendes vagy.Azt próbápd erõsiteni valahogy.Azért piszkálnak mindenhol.Saját magamnis ilyen problémmákkal küzdök.Az emberek piszkálnak,nem fogadnak el,mert csendes vagyok.Egy jó társaságot kellene kifogni,de nehéz ilyet találni.
2022. jún. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!