Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan tanuljak szöveget...

Hogyan tanuljak szöveget saját szavaimmal?

Figyelt kérdés
Szóval régebben még mikor kevesebbet gépeztem,gyorsabban tanultam valahogy,persze kevesebb házi meg elvárás is volt és akkor mindig bemagoltam az anyagokat.Most már nehezebben megy és a legjobb tanuló(fiú) azt mondja ha nem kérik szó szerint az anyagot akkor saját szavaimmal mondjam el.Értsem meg,képzeljek hozzá valami képet,és akkor úgy elmondom.Persze verstanulásnál úgyis szó szerint kell azt megtudom úgy.De tudtok még ötleteket hogy hogyan tanuljak gyorsan?Az alap hogy csend legyen,meg csak arra figyeljek,koncentráljak.Hallottam olyanokról akik egyszer elolvassák és ugyanúgy felmonjdák vagyis legalábbis szó szerint:S Úgy irigylem az ilyeneket...
2011. okt. 25. 21:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha hosszabb anyag van, amit saját szavakkal is el lehet mondani, akkor én úgy szoktam, hogy aláhúzom vagy vázlatosan kiírom a kulcsszavakat és csak azokat olvasva próbálom a saját szavaimmal elmondani a lényeget. Ha megy, akkor csak a vázlatot "magolom be". Ahol nem emlékszem pontosan, hogy mi tartozott a kulcsszavakhoz, azt újra elolvasom:)
2011. okt. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
aha kösz:)
2011. okt. 26. 15:00
 3/4 anonim ***** válasza:

háát.. miből?? mindenből más :/ igazából ami mindenhez jó:

-figyelj órán, jegyzetelj

-magolj :PPP

-kérdezz ha nem értesz vmit

- írd meg a házit

-nekem segít ha szövegkiemelővel a lényeget kihúzom

- és nekem az is segít,ha otthon tanulásnál miután kihúztam egy tök másik füzetbe kijegyzetelem magamnak azt is, és attól h leírom vhogy bemegy a fejembe

- ne próbálj nagy mennyiséget egyszerre megtanulni!: minden nap tanulj meg belőle egy keveset, óráról órára tanulj, az előző órai anyagot tanuld meg kövi órára

-kis szünetekkel tanulj pl: egy óra tanulás utána 10 perc gép, DE VIGYÁZZ, MERT ITT KÖNNYEN LEXARHATOD A TANULÁST ÉS INK FACEBOOKOZHATSZ, FIGYELD AZ ÓRÁT IS!! ha zenét tanulsz vagy énekelsz az egy kicsit serkenti is az agyműködést mert a tanulás és a zene két külön agy-féltek

- nekem segít, ha tanulás közben bömböl a zene, és teli torokból énekelek, mert nem hagyja hogy elmenjen a figyelmem a tanulásról, bár van akiknek pont hogy elvonja


Nyelvek

a szavakat magold be, és hallgass zenét az adott nyelven, olvasd a szöveget fordítsd le magyarra egy két szót fordítóval/ szótárral (nekem segít)

Matek-Fizika-Kémia

-gondold végig, értsd meg az összefüggéseket, mi miért van!!

- oldj meg sok feladatot, akkor hamarabb megérted

Töri

képzeld el, amit tanulsz

nézd meg hogy mennyi ideig tart valami, mennyi év telt el két esemény között (az évszámokhoz)

gondold át hogy mit miért csináltak, mit gondolhattak

Föci

ha vizuális alkat vagy akkor ez neked könnyebben megy... én azt csinálom, hogy kiírom a tankönyvemelejébe-végébe a helyeket és megkeresem őket térképen többször, aztán egy vaktérképen megint

az éghajlatot pedig logikázd ki, pontosabban: keress benne logikát, és összefüggéseket

és a többit pedig magold, erre jobbat nem tudok ://

Biosz

huh... hát ahol csak tudod, itt is értelmezz, összefüggéseket keress,

pl: az embernek gumós zápfoga van <-> mindenevők

a többit meg magold

Ének

ha egy dalt kell megtanulni akkor sokszor énekeld el, akkor megy bele a szádba

ha zenetörténet akkor a törihez írtakat javaslom és a magolást

Tesi-Rajz-Ének(félig)

ezek készség tantárgyak, de ha tényleg rettentően rossz vagy belőle, akkor otthon eddz, rajzolj (pl nézz gépen egy rajzot és az alapján rajzold meg, de véletlenül se úgy, hogy rárakod a monitorra és ami átüt azt rajzolod meg), énekelj otthon, játszd le zongorán a dalt stb..

Magyar

itt is az összefüggéseket kell keresni, egyébiránt magolni és értelmezni kell a dolgokat


remélem segítettem, ha kérdésed van írj privit, és szívesen segítek neked bármiben ha tudok (ha nem vagy még 9es)

:)



ha néhány helyen hülyeséget írtam akkor bocsi, elég fáradt és álmos vagyok :SS


jah, és felhívom a figyelmedet még egyszer, hogy az elején lévő dolgok mindegyikre vonatkoztak!!


és a saját szavaiddal elmondás pedig hogy megérted hogy miről szól, és te is elmondod, például:

a legutóbb pontosabban tegnap pistike elment tejért a boltba, ami x kilométerre volt tőlük, de az út mégis rövid volt mert metróval ment. anyukája küldte le, mert a tej elfogyott mert reggel pistike megette a zabpelyhével.

-> tegnap pistike elment a boltba ami messze volt, mégis gyorsan oda lehet érni metróval. anyukája küldte el tejért, mert pistike megette reggelire a maradék tejet is.

az előttem író ezt a részét jól kifejtette, szval nem is szajkózom őt.

2011. okt. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm 2.válaszoló.igazából hamar meg tudok tanulni szöveget stb...meg házikat is gyorsan megírom,csak ellustultam mert tavaly 8-ba új számítógépet kaptam és képzelheted mennyi új játékot raktam rá amit eddig nem tehettem stb...meg amúgy is nagyobb kocka lettem mind hetedikes koromba:S 4-es,5-ös tanuló vaok amúgy.és már kilencedikes vaok.
2011. okt. 31. 02:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!