Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen egyetemi szakot tanulja...

Milyen egyetemi szakot tanuljak, amivel esélyem van létrehozni egy saját, több 100 milliós vállalkozást?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta a pénz foglalkoztat legjobban és szerencsére jó adottságokkal vagyok megáldva. Most 12-es vagyok, lassan érettségi, és választanom kellene szakot, azonban képtelen vagyok.

családi körömben egy sikeres, gazdag ember sincs, nincs kitől tanácsot kérnem.

5.0-ás átlagom van, 80%-os emelt érettségit tudok már írni bioszból, kémiából, matekból, töriből, németből..

Ha tudnám melyik 2 tárgyat viszem tovább, már be lenne biztosítva az állami helyem az egyetemen.

Mensa tag vagyok, 140-es iq-ról van hivatalos papírom, így jó rálátásom van a logikai dolgokra. Matek órán, a pénzügyekkel és logikával kapcsolatos dolgokat szinte azonnal, gondolkozás nélkül megválaszolom, míg az algebra néha elég nagy fejtörést okoz..


A célom, hogy a munkámban nagyon sikeres legyek, ha kell, napi 14 órákat is dolgozok heti 6x, de lássam az előre haladást és a távolabbi célokat.

Biztosan évekig kell dolgoznom, az elején nem is lesz szinte fizetésem, mert a saját cég mindent elnyel, de hosszútávon meg fog térülni!


Milyen munkakörben lehet elhelyezkedni, amivel saját céget tudsz alapítani kapcsolatok hiányában?

Ahol tényleg, csak nagyon jól kell teljesíteni, és a feltörekvést látva elismernek majd a mamutvállalatok és szerződtetni fognak, vagy valami hasonló...


Érdekel az orvoslás is, jó a kézügyességem, a fogorvosin gondolkoztam, mivel ők elég jól keresnek mind itthon, magán praxisban, mind külföldön..

viszont ehhez már elég nagy kezdőtőke kell, hogy lehessen saját, illetve nem hiszem, hogy idővel lehetne annyira fejleszteni egy, esetleg több praxist, hogy 40 éves koromra már megvalósulhassanak álmaim.


Politika és jog nagyon messze áll tőlem és nem is szeretnék az ország ellen dolgozni.


Számítástechnikából csak az alapokat tudom, emelt érettségire rengeteget kellene tanulnom, így emiatt szerintem ez kilőve!



Szóval, a kérdésem: Milyen szakot válasszak, amivel tudok olyan céget alapítani a későbbiekben, amivel nagyon jól menő, elismert, híres cégtulajdonom lehetne?


Havi 2 millió nettó körüli keresettel lennék igazán boldog.

Így tudnám támogatni testvéremet is, aki sajnos munkaképtelen, és szüleimet is, akik kisgyerek koruk óta kemény fizikai munkát végeznek, hogy tanulhassak.

Így el tudnám érni, hogy ők is luxusban élhessenek, amivel meg tudnám hálláni az értem tett dolgokat.


2014. dec. 6. 15:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%

Erre nincs bevált recept. Sok mindennel lehet nagyot kaszálni, mint ahogy bukni is. Ha tényleg olyan jó képességekkel vagy megáldva mint amit szeretnél elhinni magadról, akkor csak a saját gondolataidra ambícióidra van szükséged, nem az itteni unatkozó válaszolókéra.


16 évesen még én is tele voltam gondolattal, hogy hogy valósítom meg az álmaimat, és fogom azt elérni, amiről a sok magatehetetlen lúzer álmodozni se mer. Aztán el telt egy pár év, felnőttem, és rá jöttem hogy a világ nem igazán így működik. Jelenleg munkám nincs, a szüleimmel élek, van pár százezer forint spórolt pénzem és ennyi. Marad továbbra is az agyalás hogy mivel lehetne virítani a sok pénzt. Remélem te nem fogsz így járni.

2014. dec. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
33%
Mérnöki szakot néznék, vagy gyógyszerészeti.
2014. dec. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

A logikád lehet mégsem olyan jó.


Azt írod hogy képes lennél 14 órát is dolgozni, de egy informatika érettségi az kilőve, mert rengeteget kellene tanulnod hozzá.

2014. dec. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Az egyetemi szakot tanulják?

Nekem kicsit sok ez történet, olyan fele sem igaz...

2014. dec. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Amúgy kérdező kívánom hogy teljesüljenek a céljaid, de reális elképzeléseket kéne magad elé állítanod, mert magasra szárnyaló álmokból nagyot lehet zuhanni a valóságba. Volt egy osztálytársam, szín ötös tanuló volt mindig is általánosba. Aztán találkoztunk, én azt hittem egyetemre jár, csak így nagyon általánosságba váltottunk pár szót. Aztán hallottam hogy érettségi után egy évet dolgozott ilyen sziszifuszi munkát, aztán most egy 2 éves szakmán van. Én lehűltem rajta, de egy ilyen világ van. Tanulj valamilyen mérnöknek, meg sajátítsd el a németet magas szinten aztán irány Németország. Milliárdos valószínűleg ott se leszel, de jó módban fogsz élni.
2014. dec. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%

"napi 14 órákat is dolgozok heti 6x"


Ilyen kijelentést csak az tesz, aki még nem csinálta ezt végig. Aki már belekóstolt, az tudja, hogy milyen súlya van és mi áll mögötte.

2014. dec. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Örülök neki, hogy sokan foglalkoznak a kérdésemmel, azonban nem értem, hogyha nem tud értelmes választ írni, akkor minek erőlteti magát feleslegesen?! Nem az volt a kérdésem, hogy hogyan beszéljetek le róla, vagy ki miről álmodozik és mi nem jött össze neki...
2014. dec. 6. 17:48
 8/15 anonim ***** válasza:
Szerintem először azt találd ki, hogy mi az, ami a legjobban érdekel. Melyik tárgyat szereted a legjobban? Ha ez megvan, és van is benne lehetőség (tehát pl nem művészettörténet), akkor jelentkezz olyan szakra, ami ahhoz a tárgyhoz kapcsolódik, legyél nagyon jó tanuló, az egyetemi anyagon kívül magadtól is olvass utána és akkor később lesz egy jól fizető állásod. Ha már van több év tapasztalatod, akkor el lehet gondolkodni azon, hogy saját céged legyen. Ne fordítva gondolkodj, hogy mi az a szak, amit ha elvégzel később jól menő céged lehet, mert ez nem nagyon tudja senki, aki meg tudja, az nem fogja elmondani. Az is lehet, hogy most van benne lehetőség, de pár év múlva már nem lesz.
2014. dec. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
93%

Gimnáziumban vagyok tanár, most ballag az osztáloym. 36 gyereknek van 65 nyelvvizsgája, OKTV-n remek helyezése, az osztályátlag tavaly év végén 4,68 volt, erős iskola, évek óta minden diákunk továbbtanul.


De soha, egyik gyerekem sem merné kijelenteni, hogy tutifix mindenből a 80%-os emeltje. (a 140-es IQ egy dolog, enyém hivatalosan mérve 146, de biztosan nem lenne meg az emelt matekom...)

Egy értelmes diák tudja, mit akar, és a gondolatait, terveit elsősorban nem a pénz, hanem az érdeklődés irányítja.


Egészen egyszerűen egy szavadat sem hiszem el. Nem akarsz az ország ellen dolgozni? ÉS még azt mondod, értelmes vagy?

2014. dec. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
31%
Szóval te bármit képes vagy megtanulni, mindenhez zseni vagy, mindegy menne, és miller akarsz lenni, csak azt mondjuk meg mit tanulj. Talán menj oda anyához, kérd meg adjon egy pofont, aztán alvás.
2014. dec. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!