Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A jogosítványt a vezetési...

A jogosítványt a vezetési élmény miatt vagy társadalmi nyomás miatt teszik le mostanság?

Figyelt kérdés

Nagyon úgyérzem az utobbi miatt. Úgy állítják be a vezetést, mintha egy alap létszükséglet lenne. Persze megértem azokat akik kis faluban élnek, mert ott rossz a tömegközlekedés, viszont nagy városban vagy aközelében élni rágörcsölni arra, hogy nincs jogsi és úgy letenni, hogy nem is szeretné annyira szerintem nem kéne.

Engem nem vonz a vezetés. Igaz egy két alkalommal, mint vásárlás, munkahelyre jól jönne, de erre a két alkalomra nem éri meg nekem. Sokan úgy teszik le, hogy nem is vezetnek max nagy ritkán.

Az lenne a kérdésem, hogy miért kell presztizst csinálni a jogsi megszerzéséből? Miért állítják be létszükségletnek?


2018. máj. 27. 08:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
82%

Biztos van aki presztizsből akarja, de a környezetemben nincs ilyen, vagy van és használja vagy nincs, mert nem érdekli.

Én önmagamért akartam. Autóval járni, gyors, kötetlen, kényelmes, egyfajta szabadság.

Hiába lakok nagyvárosban, megyeszékhelyen a buszközlekedés egy føs. Nem fogok a napomból órákat tömegközlekedéssel tölteni, mert 1 órával korábban kellene kelni az egész családnak, kimenni a megállóba 10 perc, suliba, melóba eljutni 2 átszállás.

Én nem vágyom olyan életre, amit a buszon, buszmegállókban élek, fagyban, esőben, mocskos, büdös homelesekkel vegyítve.

Üdülés, utazás, vásárlás sokkal kényelmesebb.

Na, ezért létszükséglet sokaknak.

2018. máj. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
61%
Ha jönnek a zombik, megvárod a villamost?
2018. máj. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
90%

Ezt tök hülyén látod. Senki nem kezeli presztizsként, legfeljebb te mert nincs jogsid.

20 évesen lett jogsim, 17 éve vezetek is rendszeresen, ez olyan természetes mint a havi bérlet nálad. Mi ebben a presztizs?

2018. máj. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
78%
Ja, és még valami: az emberek nem azért teszik le a jogsit mert élmény vezetni vagy mert ettől többek lesznek, hanem mert autóval akarnak járni vagy sűrűn használnák. Kicsit túlmisztifikáltad ezt a kérdést, de fogalmad sincs az egészről, azt látom ebben.
2018. máj. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
15%

Teljesen egyetértek veled. Az autósiskola ajtajában toporgó 17 évesektől a 85 évesig mindenkinek kell...


De sajnos ez elvárás. Engem raktárosnak vettek fel munkahelyre, de szinte köteleznek, hogy csináljam meg sajat penzen.


A megoldás szerintem az, hogy el kell költözni olyan nagyvárosba, ahol a villamosnak, metrónak előnye van az autóval.szemben.


Én is rühellem a vezetést, magát az autókat, főleg férfiként nehéz így érvényesülni... Mindenki vezet, mindenhova kell, így vagy alkalmazkodik az ember vagy kitalál valami alternatívát.


25F

2018. máj. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
68%

Ez nem presztizs,meg létszükséglet kérdése.

Az élet bármit hozhat,a mai világban szinte alap a vezetés,és persze hozzá a jogsi.

Egy csomó munkahelyen kérik,vagy előny a jogosítvány,bármi baj lehet a családban,amihez kellhet a kocsi,és hát egyre jobban mobilizálódnak az emberek,vidéki munka,külföldi munka,stb.

és még a jogosítvány egy szakma is.

2018. máj. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
85%

16 ėve van jogsim. Kell a munkámhoz, de ettől függetlenül a vezetės ėlmėnyėt is szeretem. Hasznos, illetve az is, ha van a családban egy autó. Nem brahi, presztizs vagy tökömtudja, hanem mert nėha jó ha azonnal ott van. Pl gyerek miatt orvoshoz sietni, kirándulni egyet, a bevásárlás, idősebb szülők segítėse stb stb stb...

Munkahelyeknėl nem mindenhol alap, de előnyt jelent.

2018. máj. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem se presztízs. Csökkented a kiszolgáltatottságodat, nem kell alkalmazkodni, vagy épp könyörögni senkinek, kényelmes háztól-házig, nem kell cipekedni a teszkóból, nem kell a babkocsival szenvedni a tömegközlekedesi eszközökön, stb. Nem árt egy jogosítvány és némi gyakorlat, mert az élet hosszú, és nem tudhatod, hogy mit hoz a jövő, mikor lesz rá szükséged. Egyszer neked is létszükséglet lehet, de az ezzel járó kényelmet is meglehet szokni. És igen, sok munkahelyen is elvárás egy B-s jogsi.

Fiatalon érdemes levizsgázni, mert ahogy idősödsz, egyre nehezebben szánod rá magad.

2018. máj. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
77%

Ezt nem lehet általánosítani. Kinek a pap, kinek a paplan. :)


Valakinek létszükséglet, valakinek csak púp a hátán.

Nekem jelenleg nincs rá szűkségem. Munka után fáradtan jobban esik leülni a vonaton és 20 perc alatt hazaérni, mint legalább 1 órát a dugóban vánszorogni.

Ismerősöm többet költ havonta parkolásra, mint én bérletre.

Kollégámnak pl nem érné meg tömegközlekedéssel járni. Csak kb 40 km-re lakik, de több mint 2 óra lenne egy út az átszállások miatt. Kocsival ha nincs dugó 20-25 petc alatt bent van. A dugó neki nem számít, mert ha beáll a pálya, akkor a busz is vánszorog. Plusz neki bevásárláshoz is szűkséges, mert nincs a közelében bolt. Nekem meg 2 perc séta.

2018. máj. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
64%
Nagy városban nem kell a jogsi? Haverom barátnője is azért tette le a jogsit és vett autót mert az egyetemre a kert városból a város másik széléig 2-2,5 órát kellene buszozni az átszállásokkal. Mikor elmegy bevásárolni is sokkal praktikusabb ha van autója és sokkal mobilisabb is. Persze azt is értem aki életének 90%-át BP belvárosában éli le neki nem biztos, hogy megkönnyíti az életét egy autó de mindenkinek vannak egyéni szükségletei és preferenciái.
2018. máj. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!