Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mikortól "kell" felkeresnem...

Mikortól "kell" felkeresnem egy pszichológust?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, pár hónapja lettem menyasszony. Szeretem, imádom a páromat, nincs semmi amiért elcserélném őt, DE:


Júliusban lesz, h 4 évvel ezelőtt szakított velem az a pasi akivel anno az életemet képzeltem el. Csak pár hónapot voltunk együtt, de olyannyira egy hullámhosszon voltunk, h rengetegen akkoriban azt hitték, h ha nem vesznek fel ősszel az egyetemre, akkor ki fogjuk találni, h összeházasodunk. Annyira szerettük és imádtuk egymást. Majd valami megváltozott benne, amit azóta sem értek és még ennyi év után is keresem a "miért"-et. Egy nap felhívott zokogva, h ő nem tudja, h mit is érez irántam, nem tudja, h még szerelmes-e. Azonnal szakítani akartam vele, de ő maradásra bírt, h szerinte csak egy hullámvölgy és megoldjuk. 1 hónapig se veled se nélküled szituációt játszotta, közben pedig kiderült, h egy másik nő van a képben. Nagy nehezen, de lezáródott. Azóta nekik már van egy kislányuk. Nagyon jól megvannak a képek alapján. De én még ennyi idő elteltével is emlékezem rá és keresem az okot, h mi volt a baj. Pedig tudom, h nem kellene. Nem mennék vissza hozzá, csak tudni szeretném, h miért. Miért vágott át engem annyira? H miért tett annyira tönkre... Nagyon sok módszert kipróbáltam. Akkoriban naplót vezettem, amikor szakítottunk, h kiírjak minden fájdalmamat. Múltkor megtaláltam és potyogtak a könnyeim ahogy olvastam a sorokat. Egy levelet is írtam neki, amit elégettem. De úgy érzem, h nem nagyon segít... Azóta kb. 2x láthattam őt. Az egyik alkalommal amikor véletlenül láttam, h jönnek velem szembe, lecsaptam a fejemet mintha nem is látnám őket. Pedig nem én vagyok az akinek meg kellene hunyászkodnia. Ezt sem tudom, h h kezeljem, h bele tudjak nézni a szemükbe.


Tudna valaki valami ötletet adni? Pszichológusra lenne szükségem?


2018. máj. 29. 14:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem egészen értem, hogy mi nem világos neked. Összejöttetek, volt nagy lángolás a te részedről, ő csak jól érezte magát veled, majd jött egy másik csaj aki nagyon érdekelte őt, szintén jól érezte magát vele. Egy ideig párhuzamosan tologatott titeket, majd végül őt választotta, mert beleszeretett, ekkor veled szakított, ők azóta is együtt vannak.


Szerintem nagyon fura, hogy 4 évvel később még lesegeted a közös képeiket. Ha nem csak a hiúságodat piszkálja a tény, hogy nem te voltál neki az igazi, akkor talán tényleg ideje segítséget keresned.

2018. máj. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem nézegetem a képeiket. Van közös ismerősünk és mindkettőnkkel jóban van, de velük több időt tölt. Mindig feltesz képeket. Most azért nem szándékozom törölni ezt az ismerősömet..
2018. máj. 29. 15:23
 3/6 anonim ***** válasza:

Hogy mi lehetett az oka, hogy otthagyott? Mondjuk az, hogy egy nagy szerelme felbukkant (akire akár már kisiskolásként is vágyhatott, de az eddig mindig lepattintotta). Lehet, hogy pont azért lett annak a csajnak a szemében is érdekes, mert látta, hogy a srác már jó csajoknak is kell.


Nem kell ide pszichológus, de jó az ilyet kidumálni magunkból. Az az ép lelkületű ember pont, akinek az ilyen magánéleti csalódás fáj.


(Pár éve egy csajnak, akivek párszor randiztam én mondtam, mikor fellbukant az a srác, aki gyermekkora óta szerelmes volt belé, hogy válassza őt, mert én csak rabolnám legszebb évet, ő meg elveszi. El is vette a srác.)

2018. máj. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De gondolod, h egészséges, h 4 évvel később is még ezen rágódok?... :/ Félek, h nem az..
2018. máj. 29. 15:39
 5/6 anonim ***** válasza:
Pszichológushoz nem csak akkor lehet elmenni, ha valami "nem normális", ha "beteg vagy". Van egy trauma az életedben, amit egyedül nem tudtál feldolgozni, és ehhez segítséget kérsz - ebben én semmi rosszat nem látok. Ő pedig majd megállapítja, hogy szerinte hogyan kéne tovább folytatni. Kinevetni nem fog, az a dolga, hogy segítsen. Ártani nem árthat, de biztos segíteni is tud majd.
2018. máj. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Nem kell pszichológus.Felesleges pénzkidobás és idő.Hidd el sokal többet érne,ha VELE ülnél le egyetlen egyszer mondjuk egy kávéra,és vele beszélnéd meg.Mivel nem érted az okát a lezárásnak,nem tudtad elengedni.A leked mélyén ott van még akkor is,ha már nem szeretnél tőle semmit.


Hidd el,tudom nagyon keményen hangzik,majdhogynem kivitelezhetetlennek...de én bizony vele tisztáznám ezeket a dolgokat.Mert hiába a 4 év,lesz ez még 14 is,ha így marad nem fogsz tudni ezen átlépni.

2018. jún. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!