Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hülyeség, hogy előre várom az...

Hülyeség, hogy előre várom az egyetem/főiskola kollégiumát, miközben addig van még 5 évem? Bénák a szándékaim?

Figyelt kérdés

Nem vagyok bulizós, nem ezért várom. Zárkózott vagyok, nem szeretek bulizni (illetve nekem mást jelent a buli, szórakozás). Mivel egyetem, gondolom oda azokat veszik fel, akiknek van némi agyuk (sok belül sötét osztálytársam van, akik a betűzés helyett szótagolnak, fogékony szervezet helyett folyékony szervezet, stb, ezért említettem).


Engem mindig is érdekelt a kollégium, de jelenleg középiskola alatt teljesen szükségtelen, viszont az egyetem alatt, ha egyszer eljutok odáig, szeretnék majd kolis lenni. Első sorban tanulni mennék oda, de egyben önállósodni is, és valamit kezdenem a szorongásommal amit az emberek között érzek, mellékesen vagy nem mellékesen pedig reményekkel, hogy én is szép emlékekkel gazdagodok az ott eltöltött idő alatt, mint amiket olvastam másoktól, hogy életük egyik legszebb éveik voltak. Nem lennék apám nélkül annyira elveszett, mert tudok főzni, takarítani, fontossági sorrendet felállítani ha szükséges, de - mert mindig van egy de - sok mindent nem tudok, amiket tényleg csak úgy tudok megtanulni, ha leszakadok apámról, és nincsen az, hogy felhívom ha probléma van mert pl.: sikerült eltévednem vagy nem találok el valahova (igen, a néhány dolog között leginkább a közlekedés szerepel...). Ezzel akarnék önállósodni egy picit, ami amúgy így is megvan, mivel apám sokszor éjszakás már évek óta, és mindig este 7 körül ér haza (egyedül nevel), szóval már megszoktam az egyedüllétet és azt, hogy itthon mit kezdjek magammal. Ott viszont több emberrel lennék egy szobában. Részemről nem lenne probléma a szobatársakkal amíg ők is úgy viselkednek, ahogy én velük (most gondolok arra, hogy én nem teszek nekik keresztbe, nem zavarom őket, nem bunkózok velük, stb, ezért, mivel nem lenne rá okuk, ők se tennék velem).


Béna indokok? :/


L



2018. máj. 30. 15:41
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Hát én egyetem első éveiben kolin laktam és borzasztó volt. Zárkózott, nem bulizós, nem ivós lány vagyok. A szobatársam az ellentétem volt, akivel összeraktak. Tanulni alig lehetett, mert valamelyik szomszédom biztosan max hangerőn hallgatott vmit, éjjel aludni alig lehetett a bulizó ill. hangosan szexelő szomszédok miatt. A szobatársam mániája volt, hogy éjjel égette a lámpát, ami egyenesen a szemembe világított és a legrosszabb, hogy halkan mondogatta épppen amit tanult vagy írt. Aztán mikor a szobánkat el kellett hagynom, mert a szobatársam éppen vkivel nemi éltet élt vagy mikor barátai jöttek át és minden dolgomat átkutatták (a szekrényemet nem lehetett bezárni). Vagy mikor péntektől vasárnapig hulla részegen állított be és volt, hogy a szőnyegre kihányta magát, aztán visszafeküdt szépen aludni mintha mi sem történt volna. Aztán a konyhában képtelenség volt főzni, mert mindig valaki ott főzött. A hűtő is ott volt, és előfordult, hogy valaki megette a kajámat.

Szóval nekem a kollégium nem jött be, de mikor albérletbe költöztem barátokkal, akkor az teljesen király volt. Azt imádtam. Ott éreztem a szabadságot, önállóságot és tudtam tanulni nyugodtan.

2018. máj. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!