Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Rettenetesen csúnya és ostoba...

Rettenetesen csúnya és ostoba vagyok. Hogyan tudnám magam elfogadni?

Figyelt kérdés

Esetleg ajánlanátok egy igazán jó pszichológust?


Próbáltam a kinézetemen, és a tanulmányi eredményemen is javítani.

Ápolt vagyok, nem vagyok dagadt, de sajnos modell alkat sem. Az arcom borzasztó aránytalan, a mellem és a derekam kicsi, de a csípőm-combjaim drabálisak. Semmilyen ruha és semmilyen frizura nem áll jól nekem.

Másodéves egyetemi hallgató vagyok, de nagyon pocsékok az eredményeim, képtelen vagyok a dolgokat megérteni, illetve megjegyezni.

Normálisan eszek pedig, sok zöldséget és gyümölcsöt, húst, tojást, Abonettet. Heti 3x 8 km-t futok. Kávézni és teázni szoktam.


A szüleim (főleg anyám) nagyon elutasítóak velem, csak szidni tudnak.

Na, vajon miért...


Sokat dicsértek, a mai napig is sokat dicsérnek a tanáraim, orvosaim (furcsán viselkedtem mindig is, ezt ők autizmusnak diagnosztizálták, mert a valódi okot el kell hallgatnom).


A dicséreteknek hittem, és elhittem, hogy valaha lehet belőlem értékes, szerethető ember.

Kegyetlenül pofára estem.


Próbáltam a magam problémáit nálam rosszabb helyzetben lévőkéhez: halálos betegekéhez, nyomorban, háborúban élőkéhez hasonlítani. Boldogabbnak éreztem magam. Csak, amikor meséltem róla, akkor rögtön megemlítették, hogy "ne hasonlítsam magam végletekhez". Ez visszarántott az önsajnálatba.



2018. jún. 10. 21:43
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha ilyen önsajnáltatva élsz, nem csoda, hogy senki sem szeret.
2018. jún. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem szimpatikus vagy így látatlanban, összejöhetnénk.
2018. jún. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Milyen szakra jársz, hogy nem megy?
2018. jún. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%
Erőszakra :'D
2018. jún. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Írtam privátban egy hosszú választ.
2018. jún. 11. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mi az a valódi ok, amit el kellett hallgatnod az orvosaid elől?
2018. jún. 11. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
38%
csak nézz körül mennyi rondább ember van nálad. a tömegközlekedésen utazva egy csomó ronda embert lehet látni, engem az midnig megnyugtat hogy milyen szép vagyok :)
2018. jún. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A "csúnyaság" fogalma nem létezik. Ezt mindenki szubjektíven dönti el. Mindenki olyan, amilyen és így kell elfogadni másokat és magunkat is. Egyébként az,hogy kinek mi a csúnyaság, az egyénenként más és más.Ha viszont ostobának érzem magad,az már baj, de azon is lehet segíteni.Vizsgáld meg magad, mely területeken gondolod, hogy ostoba vagy és azokon kell erősebben fejleszteni magad! Mindent el lehet érni,csak akarni kell!
2018. júl. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az, hogy nehezen tudod elfogadni magad, az anyukád elutasításában gyökerezhet. Az meg nem miattad van, hanem neki van valószínűleg olyan problémája, ami miatt téged nem tud elfogadni. Ez megnehezíti neked is, hogy elfogadd magad.


Szeresd magad! Bocsáss meg magadnak azért, hogy milyen vagy! Nyugodtan nézd el magadnak! Én is sokat ostoroztam magam dolgokért, pedig nekem jó szüleim voltak. Őszintén mondom neked, hogy ne bántsd magad. Nekem is sokkal jobb azóta, hogy nem teszem.


Nem semmi, hogy annyit teszel magadért (futás, stb). Elismerésem.

2020. febr. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem is vannak önértékelési problémáim. Én bennem is vannak autisztikus vonások és ezért sokan azt hiszik hogy fogyatékos vagyok de amúgy nem vagyok az. A pszichológusom szerint azért viselkedek furcsán mert sok félelem van bennem. De én is sokáig fogyatékos bénának tartottam magam, de mostmár rájöttem hogy értelmes vagyok. Te is egyetemre jársz biztos nem vagy ostoba. Oda butákat nem vesznek fel. Ha gondolod te is keress fel egy pszichológust.
2020. máj. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!