Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy fogadjam el azt, hogy...

Hogy fogadjam el azt, hogy rettenetesen undorítóan nézek ki?

Figyelt kérdés
Pattanásos vagyok, de általában kicsi pattanásokkal van tele a homlokom, és néha kijön egy-egy nagyobb is. Az orrom mitesszeres, a homlokomon pattanásfoltok vannak, és az államon is van 1-2. Gusztustalan, de annyira, hogy smink nélkül ki se merek menni az utcára, és sírnom kell, ha tükörbe nézek. Használok dolgokat az arcomra, teszek ellene, és már javult, de szerintem sosem lesz olyan bőröm, mint egy normális embernek. Borzasztó érzés, hogy én vagyok az egyetlen ember, akinek ilyen a bőre, és mindenki másnak tökéletes. Hogy fogadjam el, hogy mindig is csúnya maradok?

2015. ápr. 8. 06:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Kizárt, hogy mindig ilyen maradjon, csak a hormonjaidra nehezebben reagál a bőröd, de majd lenyugszik nemsokára, csak ne piszkáld tényleg.
2015. ápr. 8. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

De már évek óta ilyen. És olyan rossz, hogy amúgy nem is néznék ki olyan rosszul, mármint az arcszerkezetem, meg az arcom, csak a bőröm miatt vagyok ilyen gusztustalan.

Amúgy 14 éves vagyok.

2015. ápr. 8. 07:04
 3/21 anonim ***** válasza:
ha tinikorban vagy akkor ne keseredj el, mert a pattanások legtöbbször a velejárója és még utána is előjöhetnek kisebb mértékben. mitesszereket lehet kezelni, ha van tág pórusod is azt is valamelyest. faggyútermelésed magasabb a megszokottnál, ezért van ez. próbáld jobban ápolni az arcodat, használj kevesebb sminket, mert ez csak rátetéz a dolgokra. használj különböző arcpakolásokat, leginkább citrusosakat, mert ezek fertőtlenítenek és megfelelő vitamint is juttatnak a bőrbe.
2015. ápr. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
BHA hámlasztót kezdem el használni, de most nagyon kipattanásosodtam, mert sok csokit ettem, szóval még nem tudom, hogy mennyire használ. Meg majd venni akarok egy C vitaminos szérumot a foltjaimra. De szerintem ezekkel is évekig tarthat, mire elérem, hogy vállalhatóan nézzek ki. Amúgy a tinik többsége nem pattanásos, vagyis körülöttem mindenkinek tökéletes a bőre, és már hisztiznek, ha egy kicsi pattanás kijön rajtuk...szerintem az én bőrömmel megőrülnének.
2015. ápr. 8. 07:20
 5/21 gömbicica ***** válasza:

táplálkozásodon is mulik, hogy milyen a bőröd.

folyadékot iszol eleget (vizet!)???


Emésztésed rendben van?


Egy bőrgyógyász kozmetolólgust azért felkereshetnél, mielőtt kozmetikumokat veszel!!!


A kozmetikus sem kerül sokkal többe, mint egy kence, ami nem is biztos hogy jó.


Aztán ilyet sose mondj magadra, hogy "undoritóan nézel ki"


Te igy kamaszodsz. másnak biztos vannak egyéb problémái.

Csak vesztedre( ez elég látványos(


De elmulik!!! Mensesed megjött már?

2015. ápr. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
A szomszédommal ugyanez volt a helyzetl amikor hasonló korban volt, mint te. Bőrgyógyász, kozmetikus segítségével teljesen elmúlt a probléma.
2015. ápr. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

1. Menj el kozmetikushoz és bőrgyógyászhoz. Az sem kizárt, hogy pont az általad használt kence-ficékre és sminkcuccokra vagy allergiás.

2. Tinikorban ez akár normális is lehet, de ezt majd a szakemberek állapítják meg.

3. Természetesen nem fog örökre így maradni.

4. Nem te vagy az egyetlen a világon, ennél sokkal durvábbakat is látni bőven.

2015. ápr. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
attól, hogy nekik nem látszik, még nem biztos, hogy nincs is pattanásuk. van olyan ismerősöm akinek a lába volt tiszta ragya...
2015. ápr. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

A hát és a mellkas is sokszor pattanásos, az egyik barátnőmnek pl. gyönyörű az arcbőre, de egy fürdőruhát nem tud felvenni, úgy néz ki válltól lefelé... És ő már felnőtt, járt csomó orvosnál... na, neki tényleg nem nagyon fog ez már elmúlni.

Nem beszélve egy másik - szintén felnőtt, de amúgy fiatal, húszonéves - barátnőmről, akinek meg alig van pár szál haja, az is hullik.


Szerintem te inkább ne akadj ki, neked egy 99%, hogy korodból adódik, és egy-két éven belül nyom nélkül elmúlik majd. (De szakemberhez menj el mindenképp, mert ha pl. allergiás vagy, már most rögtön is megoldódhat a dolog. Amúgy se kenegesd magadat mindenfélével önkényesen.)

2015. ápr. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Ez a tinédzserkor velejárója.

Mindenki átesik. Van, aki előbb, van, aki később, van, akinél ez enyhébb, kevésbé feltűnő, és van, akinél jobban.

Nem te vagy az egyetlen, akinek ilyen a bőre, és nyugodj meg, túl leszel ezen az időszakon.

2015. ápr. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!