Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek ki való egyetemre?

Szerintetek ki való egyetemre?

Figyelt kérdés

Igazából azért érdekel, mert nem vagyok benne biztos, hogy nekem való... A tudásommal, szorgalmammal szerintem nincsen probléma, viszont én még nem érzem magam elég érettnek hozzá. Még nem igazán tudom, hogy mik a terveim és mivel szeretnék foglalkozni, egyelőre csak nagy vonalakban vannak elképzeléseim arról, hogy mi érdekel és mit szeretek. Néhányan azt mondják, hogy ez teljesen normális, a többség ugyanígy érez, majd idővel kialakul stb., viszont csomóan pedig ennek az ellenkezőjét állítják, hogy így nem is érdemes belekezdeni, mert csak akkor van értelme, ha konkrét célod van és szerintük nem való egyetemre az, aki még hezitál, éretlen vagy nem elég elhivatott.


Kíváncsi vagyok mások véleményére, hogy ti hogyan látjátok ezt a dolgot. Én most úgy vagyok vele, hogy elkezdem és majd lesz, ami lesz, mert nem nagyon tudok elképzelni más alternatívát...OKJ-val nincsen jó tapasztalatom, borzasztó volt és nagyon gyorsan ott is hagytam (nem tanultunk semmit, az órákon csak bámultunk ki a fejünkből vagy filmeztünk), dolgozni pedig nem szeretnék elmenni, mert csak egy szál érettségim van és előbb szeretnék szerezni egy végzettséget.


2018. jún. 11. 15:43
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Csak abban az esetben menj egyetemre, ha elhivatott vagy az adott szak iránt, konkrét célod, elképzelésed van a jövődet illetően. Ahogy írtad, neked nincs, így felesleges bárhova is felvételizned, mert hamar ki fogsz égni, ha nem érdekel az, amit tanulsz.
2018. jún. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Nem szégyen 1 évet várni az egyetemmel. Az alatt kitudod találni milyen szakirányban szeretnél tanulni.... Ez alatt akár dolgozhatnál is vagy fejleszthetnéd önmagad.


Menj egyetemre ... Egy érettségivel szinte semmit sem tudsz kezdeni. Nem baj ha nem vagy elhivatott semmilyen téma fele sem. Szerinted a bolti eladó, szakmunkások mindig is azok szerettek volna lenni?


Abban legyél elhivatott, hogy egy normális fizetéss szerezz magadnak, hogy később legyenek opcióid.


Diploma nélkül alkalmazotti rétegben nagyon semmire sem tudod vinni. (A vállalkozók teljesen mások, azért írtam alkalmazotti réteget)

2018. jún. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Olyat kell választani amivel jól lehet keresni és hiány van benne a munkaerőpiacon.No meg ahová felvesznek. A kedv meg majd megjön. Nagyon nagyon kevesen tudják mik akar lenni és az valójában mivel is jár ,de csak beleszoknak.Csak akaraterő és szorgalom kérdése az egész.
2018. jún. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, pont erre gondoltam, hogy csomóan ezzel jönnek, hogy nem érdemes elkezdeni, ha nem tudod, hogy mit akarsz majd vele a jövőben. Ilyenkor konkrétan mire gondolnak az emberek? Milyen terveimnek kellene lennie? Honnan tudjam, hogy biztosan az való nekem, ha még sosem próbáltam? Honnan tudjam, hogy min. 3 év egyetem után mi fog érdekelni vagy mi lesz az a terület, ami a legjobban érdekel, a legjobban megy stb.? Mert azért gondolom csomó új dologgal is megismerkedsz, találkozol, amik korábban eszedbe sem jutottak és egyre több lehetőség nyílik meg előtted, nem?



Egyébként nem véletlenül választottam azt, amit...Érdekel és úgy érzem, hogy tetszene, a nyílt napok is nagyon tetszettek és már ott is rengeteg érdekes dolgot tanultam. Beszélgettem hallgatókkal is, akik szintén csupa jó dolgokat meséltek, amik még inkább felkeltették az érdeklődésemet. Viszont nincsen bennem semmilyen konkrét terv vagy elképzelés arról, hogy mondjuk mivel szeretnék majd foglalkozni és nem érzek óriási elszántságot vagy elhivatottságot sem, mert egyszerűen még nincsen mire...

2018. jún. 11. 15:58
 5/6 anonim ***** válasza:
46%
Egy csomó olyan hely van, ahol nem kell feltétlen tudni mit akarsz. Legjobb példa Gödöllő SZIE. Szinte tuti, hogy felvesznek, jó enberek tanulnak ott és valszeg sosem fogsz utána mezőgazdaságban dolgozni, de bárhol el tudsz helyezkedni.
2018. jún. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Nagyon egyszerű a helyzet.

Az élet egy szerencsejáték, és minden azon múlik melyik lóra teszel. A választ csak a jövő tudja megmondani, senki más. Mindenkinek megvan a maga taktikája.


Így is úgy is, amit felteszel erre a körre pókeren az egy év az életedből. Ez megegyezik azzal, hogy 1 évvel rövidebb lesz a karriered, ami azt jelenti, hogy a nyugdíj előtti utolsó éved fizetését veszted el azzal, hogy most kihagysz egy évet. Ez nagyon magas pozícióban 10 milliós kár is lehet, alacsonyabb pozícióban meg akár dönthet abban is, hogy elég lesz e a félretett pénzed a nyugdíjjal együtt, vagy sem.


A kérdés csak az, hogy mit érzel kissebb kockázatnak. Biztos vagy benne, hogy egy év után el tudnád dönteni, hogy mi a megfelelő út, nem ugyanott állnál még mindig?


Biztos vagy benne, hogy ha választasz most egy utat, akkor nem hagyod félbe félúton, elpazarolva az éveket?


A válasz erre egyáltalán nem abban rejlik, hogy másoknak a taktikájából próbálsz ötletet meríteni, mert minden a te jellemeden múlik.

Elég eltökélt vagy, hogy ha választasz valamit végigcsináld, és a legnehezebb pillanatokban visszagondolj az elhatározottságodra, és folytasd tovább?

Vagy inkább úgy érzed bebiztosítva magad, ha szépen tervezgetsz, és számító típusként próbálod növelni a sikered esélyeit?

Olyannál érdeklődj aki ismer téged, ha te nem ismered magadat, de ismeretlenül ennél többet senki se tud segíteni. Mindenkinek a leírt tapasztalatai, azzal kapcsolatban, hogy melyik döntést hozták meg, csak azon alapszik, hogy ők maguk milyen emberek, nem azon, hogy te milyen vagy.

2018. jún. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!