Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Nagyon felek?

Mit tegyek? Nagyon felek?

Figyelt kérdés

Holnap az egyik oran beszelnem kell majd az osztaly elott. Csapatmunka volt szoval en 2 lannyal vagyok a csapatban es leirtuk egy lapra azt, hogy ki mit mond. Szoval ugy olvassuk majd fel a szovegeinket a papirrol. Ez meg nem is lenne olyan rossz, csakhogy Angliaba jarok suliba. Eddig nagyon nem kellet szerepelnem az osztaly elott, ez lesz az elso ilyen alkalom. Mindenki figyelni fog mert, ha en beszelek akkor mindig mindenki egybol csondben van es engem figyelnek,hogy hogyan beszelek angolul. Es en utalok szerepelni, foleg angolul. Mindig akadozni szokott a hangom, akkor is ha csak a tanarral beszelek. Holnap 17 ember elott fogok beszelni ugy, hogy mindenki nagyon figyelni fog, hogy hogyan olvasok angolul. Es van egy fiu aki tetszik, de befogok elotte egni a remego hangommal. Miatta izgulok a legjobban, hogy lejaratom magam elotte. Nagyon felek, talan eddig meg sose feltem ennyire. A szoveget gyakorolni nemtudom, mert ott kellett hagyni. Szoval csak elotte par perccel tudom, majd atolvasni.

Es mindig zavarban vagyok, ha beszelnem kell, piros lesz a fejem meg, vagy vigyorgok vagy majdnem sirok. Annyira nagyon izgulok. Felek nagyon, gyomorgorcsom van mar most. Nem olvasok hosszu mondatokat, maximum 3-szor,4-szer beszelek en. 2 mondatos reszeket mondok vagy kissebb cimeket. De nekem ez is sok, sokaig fog tartani amig olvasok, mert remegni fog a hangom es tobbszor is meg kell majd alnom emiatt. Ja es eleg csendes is vagyok. Onbizalmam sajnos nulla a suliban. Mit tanacsoltok, hogyan kuzdjem le azokra a par masodpercekre a lampalazat, amig en olvasok?


Bocsi a helyesirasert, de angol laptopon irok.


2018. jún. 13. 19:50
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Nem kellett felolvasni mert az osztalybol tobben is hianyoztak. A mi csapatunkbol is hianyzott az egyik lany. Szoval majd hetfon kell. De majd mindenkeppen megirom, hogy milyen volt. :)
2018. jún. 16. 11:23
 12/13 anonim ***** válasza:
Sok évvel ezelőtt volt a románoknak (rendszerváltás előtti időkre gondolj) egy kitűnő tornászlányuk, Nadja Comaneci (talán jól írtam a nevét). Jelenleg Amerikában él. Az egyik világversenyen (olimpia? világbajnokság? Már nem emlékszem, csak a vele való interjúra), tehát a verseny folyamán súlyos bokasérülést szenvedett és fel akarta adni a további versenyt. Ismétlem, hogy kitűnő sportoló volt, sok aranyéremmel. Az edzője nem akart belenyugodni, hogy Nadja feladja a versenyt és bíztatta őt: "Nadja, Te ezt a gyakorlatot, meg tudod, csinálni! Nadja, ne add fel! Légy erős!" Gyakorlat közben Nadja megfeledkezett a kínjairól, csak a gyakorlatra koncentrált és aranyérmes lett! Így cselekedj Te is. Szurkolok Neked. Sok szerencsét! (És gyakorold a mások előtt való szereplést - itt van a problémád. Szoknod kell a tömeget.)
2018. jún. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen utolso valaszolo. Igen sajnos nem birom ha sokan neznek. Olyankor rettentoen izgulok es zavarban vagyok. A hangom nagyon szokott remegni meg tobbszor is meg akadok mert alig tudok beszelni/olvasni.

Viszont nem akarok ilyen lenni. Batrabb akarok lenni. Magabiztos es bator akinek nem okoz olyan nagy problemat beszelni masok elott. Szoval azzal nyugtatom magam, hogy ha batrabb akarok lenni, akkor ezt meg kell tennem, hogy szerepelek. Ha nem szerepelek, akkor nem is leszek batrabb soha. Szoval ezzel nyugtatom magam.



De ugy konnyebb lenne, ha mar eleve ugy szulettem volna, hogy nagyszaju vagyok meg bator. Ugy sokkal jobb lett volna mert akkor soha nem izgulnek es akkor semmit nem kene tennem azert, hogy bator legyek mert mar eleve az lennek. Utalom, hogy ilyen csendes, izgulos nyuszi vagyok. Annyira irigylem a sztarokat, hogy ok mernek szerepelni meg, hogy ok sosem izgulnak. Nekik nem okoz problemat a szereples. Nekik van onbizalmuk es batorsaguk. Annyira irigylem oket. Barcsak eletet cserelhetnek az egyikkel.

De amugy azt fogom csinalni, hogy ha holnap ki kell mennem, hogy nem fog erdekelni masok velemenye, azt kepzelem majd, hogy egy sztar vagyok akinek van onbizalma es talprraesett. Szoval arra a par percre, elfelejtem kivagyok es belebujok valaki mas borebe. Es csak a szovegemmel es az olvasassal fogok foglalkozni. Nem figyelek masra, csak a feladatomra. Remelem igy konnyebben fog menni. Azert nagyon izgulok, de megprobalom megcsinalni.

Amugy meg nem erdekel, ha a remego hangommal lejaratom magam mert ha igy is lesz utana par perc mulva elfelejtik es senkit sem fog utana erdekelni.

Szoval megprobalom a legjobbat kihozni a dologbol es megprobalok pozitiv dolgokra gondolni.

Majd megirom mi volt.

Koszonom mindenkinek a hasznos tanacsokat! Nagyon halas vagyok! :)

2018. jún. 17. 17:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!