Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ha ugy erzem...

Mit lehet tenni ha ugy erzem az eletem egy veget nem ero szenvedes? Elcseszett vagyok.

Figyelt kérdés

Semmi ertelme annak,hogy elunk. Felkelunk,csinalunk valamit es alszunk. Masnap megint ez.

Annyira szornyu az egesz.

Ugy erzem teljesen monoton az eletem. Gyulolom az egesz eletem ugy ahogy van.

Elmeletileg depressziom van de nem szedek ra gyogyszert mert olvastam sok helyen hogy magadtol kell kigyogyulni belole es az antidepresszansokra ralehet szokni.

Olyan borzaszto az eletem..hiaba teszek barmit,ugyanazt erzem.

Hiaba megyek el a tengerpartra nyaralni,nem vagyok boldog. Nem tudom mar milyen erzes az. Szinlelem mindig mert hulyen nezne ki ha buskomor fejjel mennek be a tengerbe. Akarmit adhatnanak nekem,a vilag legnagyobb kincset is megsem tudnek orulni neki. Egyszeruen nincs mar bennem ez az erzes.

Egyszeruen semminek nem tudok orulni,nem erzem azt amit regen. Regen imadtam az emberek kozott lenni,szerettem oket,veluk foglalkozni,de mara gyulolok mindenkit.

Utalok az utcara menni mert idegesit mindenki. Allandoan ingerult vagyok es morgok.

Nem talalom a helyem sem ebben a vilagban. Semmi nincs amit szivesen csinalnek. Elkepzelek valamit hogy az majd milyen jo lesz ( pl jelentkeztem egyetemre ) es nem...nem segit. Az a baj,hogy azt az erzest akarom ujra atelni amit regen es mindenben keresem de akarmit csinalok folyamatosan ugyanaz minden. Csalodok es ugyanolyan rossz marad. Lassan kifogyok az otletekbol,hogy mit kellene tennem meg amivel megtalalom onmagam. Sokat sirok,sokszor gondolkodom ongyilkossagon,de ugysem tudnam megtenni mert kozben felek tole.

Ugy erzem mintha kivulrol figyelnem az eletem es mintha almodnek. Neha mikor beszelek valakihez akkor ugy erzem mintha ez nem is en lennek,es kozben teljesen mason gondolkozom.

Eleg felelmetes. Sokat gondolkodom azon is pl,hogy egyszer mind meghalunk es soha nem lehet tudni,hogy en mikor fogok. Lehet akar mar holnap.

Annyira szeretnek szep eletet,es tennek es erte de mintha valami folyton leszedalna az agyam,es visszarantana. Tudom,hogy akarmit csinalok,mindig ugyan ezt fogom erezni valszeg a depresszio miatt.

Miert nem vagyok egeszseges? Szerintetek bekellene szednem amit a pszichiater irt fel?

Scippa nevu gyogyszer.

Mi van ha utana sem javul a betegseg? Vagy csak lejjebb taszit?

22/L


2018. jún. 14. 13:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Én hasonló problémával küzködök. Megpróbálok teljesen egyedül, mindenféle gyógyszer nélkül ebből kijutni. Én tanácsolom neked, hogy te is ezt próbáld meg. Nagyon szerencsétlen helyzet, de ezekkel nem szabad még jobban elrontanunk és még rosszabbá tenni az egészet, még mélyebbre süllyedni.

Én önismerettel is próbálkozom, illetve pszichológiai cikekkel, hogy rájöjjek, mi az életem értelme és hogy ki vagyok valójában. Ha az ember ebbe a témába belebonyolódik, akkor ez még jobban megnehezíti az egész ügyet, de bízni kell abban, hogy egyszer sikerül kiutat találni. Szóval a legfontosabb a kitartás.

F25

2018. jún. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
En szedtem ilyen gyógyszert amit te is kaptál de rajtam az se segített. Csak bátrabb lettem meg agresszívabb de ugyanúgy szarul voltam. Én abbahagytam magamtól es nem mentem többet orvoshoz se nincs értelme úgyse.
2018. jún. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem is volt hasonló időszakom. Mindent kilátástalannak láttam, egyáltalán nem éreztem jól magam, szinte soha. Mindig egyedül akartam lenni, viszont vágytam rá, hogy mégse legyek egyedül. Aztán lettek terveim, rövidtávú és hosszútávú is. Valahogy annyi mindenre kellett koncentrálnom , hogy nem volt időm magammal foglalkozni emellett sikereket is értem el, ami igencsak motivál. És avval a kis motivációval már tudtam valamit kezdeni. Nem mellesleg pozitív visszajelzéseket is kaptam, aminek nagyon tudtam örülni. Pedig azelőtt semmiben nem leltem az örömömet és nem motivált semmi. Szóval most ugyan úgy haladok és próbálok mindent rendbe tenni körülöttem.Elkezdtem rendszeresen sportolni, ètrendemet is átvariáltam. Nem voltam olyan nagydarab, hogy extrèmen tátványos legyen a fejlődès viszont erőnlètem sokkal jobb lett.


Az egyik legfontosabb, hogy első körben legyen egy rövidtávú célod, amit ilyen állapotban el tudsz érni. Az a lényeg , hogy legyen sikerèlmènyed. Mondjuk te is kezd el sportolni és próbálj a legjobb lenni benne. Az első lépés a legnehezebb, utána mikor már ha látod az eredményét motiváltabb leszel. Mindig csak az a lényeg, hogy kis lépésekben haladj. Nem a világot kell megváltani, hanem magadnak kell,hogy megfelelj. Akár az egyetemen nyújtott teljesitmènyed is motiválhat, bár engem a tanulmányaim sohasem motiváltak, csak akkor amikor végeztem vele. Vagy most, amikor már vége felé járok. :D


A gyógyszerek talán tudnak segíteni, de csak akkor ha változtatsz. Magukban csak gyógyszerek, ha elszánod magad és mellette szeded őket akkor menni fog, de ne attól várd a csodát , hanem magadra hagyadkozz. Ha nekem ment , neked is menni fog.


Ha valamiben tudok segíteni, vagy csak beszélni akarsz valamiről, akkor nekem irhatsz. Kitartást!


22\F

2018. jún. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!