Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy elcseszett élet. Hogyan...

EgyÖrökVesztes kérdése:

Egy elcseszett élet. Hogyan tovább? Öngyilkosság?

Figyelt kérdés

Az egész életem el van cseszve, és most már az öngyilkosságot fontolgatom. Igazából már rég el is terveztem az egészet, csak vannak bizonyos emberek, akiknek nem akarok fájdalmat okozni, mert biztosra veszem, hogy követnék tettem, és számukra ezt nem akarom. Itt főleg az édesanyámra célzok. 20-Éves vagyok. Nincsenek barátaim, igazából soha nem is voltak. Ahogy barátnőm sem. Elég gátlásos voltam egész gyerek koromban, ezért szabadidőm nagyrészt egyedül töltöttem, és töltöm is. A családom már évek óta darabokra hullott, édesapám egész életében külföldön dolgozott, és dolgozik még ma is. Bátyám is elköltözött már 3-éve, aminek szívből örülök. Nem azért mert elment, hanem mert boldog. A nővérem... Ő az én ellentétem. Míg én mindent megtartok magamban, próbálok elviselni minden fájdalmas dolgot, melyet az élet, "sors", sodor elém, ő addig... Szóval az egész gyerekkoromban hallgatnom kellett a vitáit mindenkivel. (legyen az jogos, vagy csak hirtelen felindulás. Ez utóbbi is sokszor volt.) De szeretem, mint testvért. Ártani sosem tudnék neki. A viták szinte minden naposak voltak, próbáltam semleges maradni, de ma, az esküvője után 1-nappal teljesen felőrlődtem. Két tűz között voltam egész életemben, próbáltam egyik oldalt sem támogatni, és mindenkivel kedves lenni. A tegnapi esküvő… A két család a szervezés közben nem nagyon jött ki. Igazából nem is nagyon ismerjük egymást. Mi nem vagyunk gazdagok, velük ellentétben. Két hónapunk volt felkészülni… A szüleim kedves emberek, az utolsót is odaadták, rászántuk mindenünk, tényleg mindenünk. Ennek ellenére ez kevésnek bizonyult, így a családunk, közeli rokonaink, barátaink nagyon kevés létszámban, összesen 9-en vettünk részt, amiből személy szerint hármat nem is ismertem… (mivel a másik család egyik tagja „megtiltotta” nekünk, hogy többet hívjunk.) Annak ellenére, hogy közel Fél millió Ft költöttünk rá. (menyasszonyi ruha stb… -vel együtt.) Ez nekünk tényleg sok, főleg ilyen rövid idő alatt. A közeljövőben valószínűleg teljesen el fogunk adósodni, mert már eddig is voltak anyagi problémáink. Na de hagyjuk a részleteket. Érthető okokból nem voltunk teljesen boldogok az esküvőn, hisz megvolt a családi ellentét, a család hiánya. Ennek ellenére mindenki próbált mosolyogni, és én személy szerint azt mutatni a külvilágnak, hogy jól érzem magam. Annak ellenére, hogy utálom az esküvőket… Minden esküvőn mindenkinek van valakije, akivel/akikkel elvan. Legalább 1-barát, baráti kör. Nekem ez sosincs meg. Jó erről én tehetek, főleg a gátlásaim miatt. A nővérem a szülői támogatást, szinte semmibe sem veszi. Ma megszégyenítették édesanyám, édesapám, bátyám és feleségét, és engem is. Ezt nem részletezném, mert nem is hiszem, hogy bárki is elolvassa ezt, amit most írok.

A családi viszályokban nem mindig a nővérem a hibás, nem is akarok hibáztatni senkit sem, de… most mégis meteszem/megtettem. Én egyszerűen csak azt akarom, hogy mindenki boldog legyen. De az ellentétek már túl mélyen gyökeredznek ehhez.

És még mielőtt valaki félre értené, családon belül fizikai bántalmazás, (testvér testvért ver stb…) sosem volt. Csak veszekedés. Legyen az kisebb, vagy komolyabb. Én mindkét oldallal jól érzem magam, ha épp együtt vagyunk. De ez így ennyi év után nekem már sok.


Csak azért emelném ki ezt a tegnapi napot, mert ez a legfrissebb. De számtalan dolgot leírhatnék az elcseszett életemből. Reménytelen szerelem, megalázások sokasága, kihasználás…

Évek óta teljesen kifacsartnak érzem magam. A bennem lévő ürességet, fájdalmat, gyötrődést eddig a vidójátékok „csillapították”, de egy ideje már nem tudom lekötni magam, hogy eltereljem ezekről a gondolataim. Akárhányszor megpróbálnék talpra állni, 2x erősebben csapódok vissza a lelki nyomoromba. A sok kis apróság, mint a tegnapi és mai nap, és az igazán kemény dolgok, mint végleg elveszíteni valakit, aki igazán fontos nekem.

Elegem van a magányból, és mindenből. Nem bírom tovább.


Gondolkoztam azon, hogy elköltözöm jó messze mindentől és mindenkitől, megpróbálni minden gyötrelmet elfelejteni, új életet kezdeni, de nem értek semmihez sem. Nem tudnék egyedül talpon maradni, amiről megint csakis én tehetek.


Hogy miért írtam ide? Nem tudom.


Egy örök vesztes.



2014. ápr. 27. 22:58
 1/4 anonim válasza:
mindenből fel lehet állni!nekem is az elmúlt 4 évem az egy kataszrófa volt.egézségügyi problémáim ,faterom daganatos beteg lett,anyagi gáz,a legjobb barátaim elhagytak,a nő akit imádtam lelépett,és sorolhatnám.és 21 éves vagyok én is.sz igazi férfit nem az jellemez,hogy hogyan ünnepli a győzelmet hanem ,hogy közeli a kudarcot és hogy áll fel belőle.nincs lehetetlen csak higgyél benne!!
2014. ápr. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fantasztikus ez a XIX. századi spleen-es életérzés az összesen 20 évet kitevő "egész élet"tel, regényben kellene megírni.
2014. ápr. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 monstersophie. válasza:
Sajnálom, hogy ezeket érzed és ezt érzed/érezted át. Szerintem nemcsak neked vannak ilyen problémáid úgyhogy ezzel ne érezd magad egyedül. Öngyilkosság?! Annak semmi értelme :) Inkább, ha valami gond van akkor beszéljétek meg akármi az. Én is mindig is elfojtottam minden bánatom, de nekem ez így jó, vagyis néha már kicsit kikészülök, de fel tudok állni és menni tovább. Nem szabad az életed ezért eldobni. Ha pedig te már nem bírod elfojtani a gondjaid akkor viszont beszéld ki magadból. Beszéld meg anyukáddal, biztos szívesen meghallgatna és sok megbeszélni valótok lenne. :) A barátokról meg annyit, hogy nem kell fel adni.:) ha szeretnél beszélni valakivel én szívesen meghallgatlak. :)
2014. ápr. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha nem próbálod ki hogy talpon e tudnál maradni Sosem tudod meg. Feladni könnyű ezért kene neked is harcolnod mindenért. Legyenek céljaid álmaid es indulj el, probald valóra valatni őket.Azt mondod nem értesz semmihez? Hülyeség, dolgozni mindenki tud. 1001 fajta munka van, a lenyeg hogy akarnod kell, mivel Sosem hullik semmi az ember ölébe. Nem baj ha nincs senkid mivel az egyetlen embrek aki Sosem hagy el az te magad vagy. Ezért kell a sajat tamaszodnak lenned es nem masok segítségére kell várni. :)
2014. ápr. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!