Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy erősebb...

Mit tegyek, hogy erősebb legyek lelkileg?

Figyelt kérdés

Egyszerűen undorodom magamtól, hogy, míg másnak könnyen megy a nagyobb kaliberű akadályok legyőzése is, én magamba fordulok minden hülyeség miatt.

Egyszerűen nem bírom már. Annyiszor próbáltam, hogy ne süllyedjek bele a melankóliába. Direkt terelem el a gondolataimat és próbálom elfoglalni magam de mikor valami nem úgy sül el ahogy tervezem már végem van.

Bámulok, meg alig szólok az emberekhez & alszok. Ha mondok is valamit nem is tudom kontrollálni a bunkóságomat és ilyenkor legszívesebben elköltöznék mindenkitől jó távolra míg visszaszerzem az ép eszem.

Mit tegyek?

18/l



2018. jún. 15. 18:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Van valami hobbid, ami igazán feltölt és kikapcsol? Olyan barátnő/rokon/ismerős, akivel felszabadultan tudsz nevetni? Mert ezek hatalmas lelki erőt adnak. És persze a jövőbeli, motiváló célok is. Legyen értelme felkelni minden nap.
2018. jún. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Vannak hobbiaim, nagyon is sok. De mikor ilyesmi érzéseim vannak egyik sem tesz boldoggá. Belefogok mindenbe és ha pl rajzolni/írni akarok az kuka, ha gitározni az rémes és azokkal akiket szeretek meg vállalhatatlan vagyok.

Távoli céljaim nincsenek talán pont a kudarctól való félelem miatt.

2018. jún. 15. 18:13
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Kicsit elsőre úgy tűnik, mintha a szüleid elkényeztettek volna, és megkíméltek volna a kudarctól illetve a "nem" szót csak hírből ismernéd. De ez nem biztos, csak erre is visszavezethető lehet.



Nekem a gyermekem hasonló, és egy-kétszer én is ronthattam el, mert megsajnáltam, de nála Borderline-t állapítottak meg. Nézz utána, ha gondolod.


Mivel nagyon intelligens, igyekszik küzdeni, de a terápia is picit segít.

Ha esetleg nálad is ez van, érdemes egy pszichológust keresni. Nem,nem ciki. És nem, nem csak a gyengék, bénák vagy hülyék, elmebetegek járnak oda.

Azok járnak, akik elég intelligensek ahhoz,hogy felismerjék,hogy olykor segítségre van szükségünk,h a lelkünk megnyugodhasson a gyerekkori fájdalmakból. Nem mindegyik szakemberrel tudunk jól együttdolgozni, meg kell találni a megfelelőt. Ne add fel! Járj utána!

2018. jún. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem kényeztettek el, igazából sokszor nagyon sok felelősségem is volt pl a testvéremre vigyázni egyedül. És tettek elég sokat rám (szóban és fizikailag) hogy ne érezzem olyan egyszerűnek az életet. De ezek régen voltak mikor kisebb voltam. Régen folyton a családom nyakába akartam varrni a saját állapotomat mígnem rájöttem én vagyok a hibás és én kell rendbehozzam.
2018. jún. 16. 11:38
 5/5 anonim ***** válasza:

Miért lennél hibás? Sőt, egyáltalán nem kell hibást keresni!

Én úgy látom, te nagyon jó úton haladsz.

Látod,mit kéne másképp...

Alakulni fog ez.


Olvass Bibliát, a Példabeszédek könyvét, abban nagyon sok hasznos tanács van, és János leveleit. Szerintem sok választ kapsz majd.


És érdemes önismereti könyveket olvasnod,szerintem: Florance Littauer: Személyiségünk rejtett tartalékai. Le is lehet tölteni.


Már a felismerés is hatalmas lépés, a következő a tanulás. Hajrá! :)

2018. jún. 17. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!