Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Melyiket válasszam tanulás...

Melyiket válasszam tanulás vagy dolgozás?

Figyelt kérdés
28 éves vagyok suli váltás miatt nem szereztem meg az érettségit, amit bánok utólag, amit tudni kell rólam, hogy nagyon nehezen ment a tanulás mindig is. 2013ban próbálkoztam egy esti sulival érettségivel, de már ott is jöttek a gondok 11 osztályba, nem ment a tanulás, csak az egyeseket kaptam, én úgy gondolom hogy olyan elmaradásom van tanulás terén amit nem lehet csak úgy be pótolni nem is tudom mivel és hol kéne kezdenem ha tanulni szeretnék, viszont van a munka tudok vele pénzt keresni, csak akkor kB mondjak le az álmaimról, az az álmom hogy megszerzem az érettségit és attól függően milyen lesz az eredmény annak fügvényébe valami jó kis egyetemi szakra jelentkeznék, vagy egy jobban fizető állást kapni. Nemtudom mi lenne a jó, ha már próbálkoztam az érettségivel de nem ment akkor ne eröltessem? Fogadjam el hogy egyszerűen én nem a tanulásra születtem? Így érettségi nélkül úgy érzem nem lehet karrierem , nem élhetek úgy igazán, meg érjem be a keveset fizető munkákkal. Nemtudom csak örlődöm, mit tegyek, hagyjam a tanulást?
2018. jún. 18. 19:53
 1/1 anonim ***** válasza:
83%

Ne nevettess!

Az érettségi (az idegen nyelv kivételével) józan ész + általános iskolai tudásanyag alapján megvan (mondjuk egyetemre nem elég, de az is több, mint amid most van).

Ez a "nem megy a tanulás" elég gyenge kifogás egy felnőtt embertől.

Ha AKAROD, akkor előveszed a könyvet és megtanulod, amit kell! A magyart, törit, választottat minden további nélkül. Ha a matekkal gond van, nem baj, abból elég a kettes is.

A nyelvhez sokaknak kell segítség, arra tényleg rá kell szánni az energiát.

Szóval azt döntsd el magadban, hogy tényleg akarod-e, azaz céljaid vannak vagy csak ábrándozol.

2018. jún. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!