Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A kutya sem köszöntött fel...

A kutya sem köszöntött fel tegnap születésnapomon, ti hogyan fogadnátok ezt?

Figyelt kérdés

Kulfoldon dolgozok, 2 munkatarson kivul mas senki nem koszontott fel. Ok is azert mert velem laknak. Se baratnom de tesom se nagyszulok es baratok se, bar ok annyira szamon sem tarthatjak.

Par ember tudja mikor van, rokonok es baratnom, de valoszinuleg kiment a fejebol. Facen sincs kirakva direkt ezert, hogy akinek nem szamit az en szulinapom az ne koszontson fel. De ezek szerint senkinek sem szamit.


2018. jún. 19. 14:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%

"bar ok annyira számon sem tarthatják"


Akkor ez lehet a magyarázat. Nálunk is van sok olyan rokon, akik számon sem tartják az ilyen eseményeket, ezért én nem is ítélem el őket, mert ők még a saját szülinapi dátumukkal sincsenek tisztában :-D


De amúgy miért zavar ez? Olyan fontos esemény a születésnap? Az csak egy nap, semmi más. Amikor megszülettél, akkor volt igazán jelentős, évente ismétlődően ez csak egy dátummá válik egy idő után. Te érzed az idő múlását, de azt sem feltétlen, vagy nem biztos, hogy olyan hamar, amilyen hamar öregszik a tested, mert ha fejben fiatalos maradsz, akkor még 50 évesen is húsznak érezheted magad.


" Facen sincs kirakva direkt ezert, hogy akinek nem szamit az en szulinapom az ne koszontson fel. "


Ez meg így ráadásul kissé számítóan is hat: direkt nem írod ki, hogy vegye már a fáradtságot, hogy emlékezzen, vagy utánanézzen a másik ember. De a másik ember lehet, épp a rákkal küzd, vagy a gyereke hisztijével, vagy azzal, hogy épp elviszi a feje fölül a NAV a házat...sosem tudhatod, kinek milyen aktuális vagy elhúzódó gondjai vannak, hiszen ezekkel senki sem szokott kérkedni a Facén (meg sehol sem). Szerintem egy születésnap épp annyira huszadrangú dolog, mint a névnap vagy házassági évforduló vagy ballagás. Aki a főszereplő, annak fontos lehet, de igazából ezek belül kellene, hogy jelentsenek valamit az emberek számára, nem a külvilág felé kiplakátolva.

2018. jún. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
Ha 2 ember neked a kutya sem, akkor valami furcsaságot érzek...
2018. jún. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%

Ha jól értettem, akkor főleg téged nem érdekel a szülinapod! Mert, hogy meg sem tartottad! Mit képzelsz magadról, hogy mások fogják ünnepelni a te szülinapod? Mint az észak koreai elnöknek?

Azt kellett volna csináld, hogy akik számodra fontosak, azokat meghivod a szülinapodra valahova, és akkor felköszöntenek. Nem pedig te vizsgáztatod az ismerőseidet, hogy TE kinek, mennyire vagy fontos

2018. jún. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Isten eltessen!
2018. jún. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#2 ok is csak odadobtak h boldog szulinapot. De nekik koszonom es orultem mert nem jelentek szamukra semmit es igy is felkoszontottek :)

#3 irtam hogy kulfoldon vagyok.

#4 koszi.

2018. jún. 19. 14:35
 6/12 A kérdező kommentje:
A baratnomtol faj ez csak, hisz en elhalmoztam ajandekkal, mivel kulfoldon vagyok ezt amugy sem varnam el de legalabb egy isten eltessen jol esett volna.
2018. jún. 19. 14:37
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
Akkor mondd ezt így el a barátnődnek: hogy rosszulesett. De én nem feltétlen tenném hozzá, hogy bezzeg én elhalmoztalak ezzel-azzal a szülinapodon blabla, csak annyit mondj neki, hogy nekem ez rosszul esett, fájt, úgy éreztem, hogy nem figyelsz rám eléggé. Kapcsolatban éltek, hajrá őszinteség!
2018. jún. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Alap dolog hogyha fontos valaki azt felköszöntöm. Nagyon szerethetnek téged.... :\
2018. jún. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%
Jajj, utolsó, dehogy alap. Elég szomorú, ha ebben mérik a szeretetet...
2018. jún. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én mostanra (27) értem el, hogy a rokonok ne köszöntsenek fel, mert annyira kamu szeretetnek érzem, hogy évente egyszer büfögnek egy olyan dologra, amiért nem tettem semmit...


Ha évente akarunk ünnepelni, akkor mért nem valami hozzám köthető eredményhez kötjük? (évente érettségit? ez béna, de valami hasonló kéne)


A diploma nem jó, mert akkor valakit nem ünnepelnék, pedig emberségesebb lehet mint én, szóval inkább valami "első kedves megnyilvánulás napját" kéne inkább tartani.


Amikor először voltam kedves valakivel NAGYON.


Örülj, hogy nincsenek felszínes ismerőseid! :)


És a névnapokat se szeretem, azért se tettem semmit...

2018. jún. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!