Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ki az az idióta, aki úgy...

Ki az az idióta, aki úgy nevezi el a gyerekét, hogy Szubadra?

Figyelt kérdés
Most komolyan, mért kell így szivatni a gyerekedet? Miért nem lehet normális nevet adni?

2018. jún. 20. 13:32
 1/10 anonim ***** válasza:
41%
Mi közöd ahhoz, hogy ki hogyan nevezi el a gyerekét?
2018. jún. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

Most leírhatnám én is, hogy "nem mindegy, hogy ki hogyan nevezi el a gyerekét?", meg "nem a te dolgod", illetve hasonlók... De nem, én inkább gondolkodni szeretnék válaszadás előtt, és nem csak úgy bedobok egy már kívülről ismert, hangzatos véleményt, mint az előbb felsoroltak.


Mondhatunk bármit, de igenis lényeges tud lenni a név bizonyos mértékben. Sőt... És igen, itt nem az számít, hogy te, meg én, meg még itt sokan mások mit gondolunk, viszont nem is az képzi a lényeget, amit a szülő gondol.


Itt a gyerek van a középpontban. Ez számára lesz majd hatalmas mértékű kib..szás, hogy a fél osztály könnyes szemmel, a térdét csapkodva fog röhögni majd óvodában, meg iskola első osztályában, amikor majd a tanító néni a nevén szólítja. És valljuk be, azt így ebben a formában nem mondhatjuk, hogy ez alaptalan lenne... Persze, ötödik osztályban már nyilván nem ez lesz a téma, miután már ismerik őt, és nem lesz újdonság a neve sem, addig viszont - pont így az első napokban - hatalmas trauma lehet szerencsétlennek, hogy önhibája ellenére kiröhögik a bölcs és előrelátó anyuka / apuka döntése miatt.


Szóval csak ezt tudom hangsúlyozni, hogy a GYEREK érdekeit tartsuk már szem előtt, amennyire lehet! :/

2018. jún. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Sokan adnak idióta nevet a gyereknek, és ez az utóbbi 10-15 évben szinte trend lett.

Nincs szívatva a gyerek, mert a saját generációjában már a hagyományos nevek lesznek ritkák, az idióta, megjegyezhetetlen nyelvtörők lesznek a gyakoriak.

Ez is egy betegség. Azt hiszik, hogy ettől lesz különleges, hogy "nincs még ilyen a faluban".

2018. jún. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
Szigorú vizsgálatokhoz kéne kötni a névadást... de a gyerekvállalást is. Az a kisebbik baj, hogy hülye nevekkel büntetik a gyerekeket, az veszélyesebb, hogy hülye családokba is születnek...
2018. jún. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

Én sem értem, hogy a feltűnési viszketegségben szenvedő, magukat elképesztően kreatívnak tartó szülők miért akarnak ennyire kiszúrni a gyermekeikkel.

Nem arról van, szó, hogy mindenki legyen a harmincadik Anna vagy Gergő az oviban, hanem inkább arról, hogy ha valaki különlegesebb nevet ad, az VÁLLALHATÓ legyen, és ne visszatetsző, nyakatekert.

Ilyen neveket leggyakrabban a romák, illetve az újgazdagok szoktak adni. Mindkettő társadalmi szint azért, mert azt hiszik, hogy ha Azucsénának, Brájennek vagy Medoxnak nevezik a gyereküket, attól különlegesebbek és felsőbbrendűnek lesznek, pedig ez általában balul sül el.

2018. jún. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%
rengeteg ostoba ember van, sajnos főleg ezek vállalnak gyereket..
2018. jún. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
És a Nintendóról mi a véleményetek? Ilyennel is találkoztam...
2018. jún. 21. 11:05
 8/10 anonim ***** válasza:
67%

Amúgy a Szubadra már anyakönyvezhető?

Én akkor akadtam ki, amikor itt gyakorin valaki török nevet keresett a gyerekének, mert az adható egy híjján 4.000 névből a párjával egyet se találtak ami tetszett volna nekik. Ehhez már nem elég egy átlagos IQ.

2018. jún. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg Krisna-hívők a szülők. Szubadra volt Krisna lánytestvére, és a Mahábhárata nagy hősének, Ardzsúnának a felesége. Bár, hogy őszinte legyek, a története nem annyira tetszik, mert erőszakkal rabolta el a férje, és ezt Krisna még helyeselte is, viszont van egy másik változata is a sztorinak, amiben önként választotta Ardzsúnát.

Azt hiszem, istennőként is tisztelik, ami elég menő.


Egyébként külföldi fórumon láttam olyat, aki a Zsuzsanna nevet cikizte ki, hogy "milyen fura írásmódja ez a Susannah-nak, azt hiszi, ettől különleges", mielőtt felvilágosították, hogy magyarul ezt így írják.


Szóval ha valamit nem ismersz, nem biztos, hogy az egész világ a hülye...


(mielőtt jön valaki azzal, hogy melyik név magyar meg melyik nem, felhívnám a figyelmüket, hogy a József, Anna, Krisztián, stb. éppúgy jövevény név, mint a Szubadra, csak régebbi, szóval ha nem Koppány, Zsolt, Csenge vagy Emese vagy, nincs sok jogalapod cikizni.)

2018. jún. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az nevezi el igy a gyereket, aki akarja...nevetseges hogy azt hiszitek van jogotok beledumalni masok eletebe
2018. júl. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!