Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Pénzt, de hogyan?

Pénzt, de hogyan?

Figyelt kérdés

Most fejeztem a sulit, teljesen ki vagyok. Szeretnék megélni, félretenni a jövőmre. Kb éhbérért kéne robotolnom napi 8-12 órát. Így erőm sem lenne semmire és félre sem tudok tenni.

Külföldön mennyit fizetnek? Hogyan oldható ez meg? Nem veszélyes egy fiatal lánynak?

A párommal élek együtt, az apjának van egy cége, ami elég szrul megy, ő ott dolgozik. A fizu a számlákra megy el. Eddig részmunkaidőben dolgoztam a cégnél + a párom anyja segített minket mosószerrel, néha étellel.

Pénzt akarok, jövöt akarok, de úgy érzem, ebben az országban semmi esélyem. Az itteni fizuk arra elegek, hogy ne haljunk éhen...



2018. jún. 21. 13:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
mondjuk leírhattad volna a végzettséged, vagy hogy milyen munkát keresel mert így nem lehet mit mondani
2018. jún. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

és mihez értesz?

nem adják csak a semmiért a pénzt...

2018. jún. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
jó kérdés
2018. jún. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha van egy jó végzettséged, akkor simán találsz munkát, csak akarnod kell. Akkor halsz majd éhen, ha tovább folytatod ezt és nem kezdesz el dolgozni semmit.
2018. jún. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg könyv irodott már erről a témáról, miért is nem olvasgatsz egy kicsit?
2018. jún. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Napi 7 óra suli + 4-6-12 óra a munkalyen + a háztartás és egyebek. Képes vagyok dolgozni és ambíciózus vagyok, de elakadtam.

Középfokú végzettségem állategészségügyi technikus, magyarul asszisztens lehetek állatorvos mellett. A környékben nincs ilyen szadab pozíció.

Gürizhetnék egy gyárban, elmehetnék napszámba. A továbbtanuláshoz pénz kell.

Kitűztem célnak egy kisállatkozmetika okj-tanfolyam elvégzését, viszont ahhoz is pénz kell.

Külföldön egyedül a fizikai munkák nem jöhetnek szóba, szívesen lennék au pair, mosogatnék is, takarítanék is, akármi.

Nem akarok kinn maradni, csak egy kicsit összeszedni magam, gyűjtögetni.


Utolsó: olvasni szeretek. Ajánlanál könyveket, amik a témába vágnak?

2018. jún. 21. 14:57
 7/8 A kérdező kommentje:
Az angol megy társalgási szinten, a némettel hadilábon állok, de a nyelvérzékem jó. Nem hiszem, hogy olyan sokáig tartana elsajátítani legalább az alapokat
2018. jún. 21. 15:05
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Tanuláshoz "nem kell pénz". Mérnök vagyok, én szerencsés voltam, mert szüleim tudtak támogatni, de nagyon sok évfolyamtársam diákhitelből fedezte a tanulmányait. Ráadásul azóta a diákhitelek is jobbak. Ha a pénz a lényeg, akkor keresel szépen egy jó képzést, és beleadsz mindent, hogy ne csússz meg egy kicsit sem. Még valami! Ne a tanulmányaid elvégzése után keress munkát, hanem már közben kezdj el rész munkaidőben dolgozni. Éhbérért meg ne robotolj, főleg ne fiatalon, mert később nagyon meg fogod bánni. Volt pár ismerősöm, akit úgy érzem a párja tartott vissza, ezt is gondold át...
2018. jún. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!