Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A feminizmus megjelenése óta...

A feminizmus megjelenése óta több a válás. Ez jó vagy rossz dolog?

Figyelt kérdés

2018. jún. 22. 15:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
12%
Minden rossz ami a feminácizmushoz köthető
2018. jún. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Nagyanyám még akkor sem akart elválni az alkoholista, verekedős, pénzt elverős nagyapámtól, amikor már az egész környezete erre biztatta, köztük a mélyen vallásos édesapja is. Erősnek tűnő, dolgozó nő volt, igazi mintapéldája lehetett volna a korai feminista eszményképnek. Erre varrj gombot.
2018. jún. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
35%

A válás egyértelműen rosz,hát a feminizmus más tészta. Nem egyenlő a férfi gyűlölettel ahogy sokan hiszi,csak pár nő úgy érzi,kicsit el vannak nyomva.

Ebbe kicsit azér van valami,mert sok olyan dolog van,amit nem tehetünk,mert ha mi tesszük az gáz,ha férfi csinálja,akkor nem gáz.

Itt egy példa: pár pasi dicsekszik azzal,hogy mennyi nővel volt és ettől ő az isten.erre sokan még adják alá a lovat,hogy jaj de kiráály vaagy! Két csajjal egyszerre? Szupeer.

Ha viszont nő mondja hogy: most két pasival járok akkor őt egyből elitélik.


Na most nem mindenkire igaz ez,de sok ilyen példa van még.

Meg az se segít,hogy csomó tv műsor ocsárolja a nőket,és a pasikat. Egymás ellen uszítják őket.

A pasi ,és női agy valamiben más,és mivel néha előfordúl,hogy nem értik meg egymást.

Én megy úgy vayok vele,hogy mindennek oka van. Szerintem a feminzmus kialakulásának is volt.

A kérdéshez vissza térve,igen rossz ,de szerintem nem a feminimus a vállások fő oka,van ott más is. A legapróbb dolgokat kikerülik az emberek,pedig hatalmas jelentösségük van.

2018. jún. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

A válás nem rossz dolog, ha egy nem mūködõ házasságnak akar véget vetni. Miért ne válhatna az ember? Talán inkább egy életre benne kéne ragadni a rossz házasságban a külsõ nyomás hatására, mert hát “mit gondolhatnak az emberek, ha megteszem?”


Habár alapjábavéve úgy gondolom, hogy nem kell rögtön bele ugrani egy házasságba, alapos megfontolás során kell elkötelezõdni, akkor elkerülhetõ az ilyen.

2018. jún. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
#2: Pontosan ugyanez volt én nagymamámmal is. A szó legszorosabb értelmében ugyanez. Ráadásul a hetvenes-nyolcvanas évek fordulóján, szóval még csak nem is olyan borzasztó régen.
2018. jún. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

Sztem azért a feminizmussal ne kössük össze a válást. Az hasonló gyökerekből lett elfogadottabb, de a férfiaknak is ugyanúgy kedvezett.


Jó-e vagy nem? Attól függ, honnan nézzük. Olyan szempontból nem jó, hogy az emberek meg sem próbálják megoldani a gondjaikat, mert egy rossz szóra már elválnak lassanként. Vagy pont amiatt, mert ott van mankónak a válás, meggondolatlanul belemennek házasságokba (főleg amikor ilyen 18 éves kis nyikhajok meg csitrik csinálják).


De olyan szempontból meg jó dolog, hogy nem kell egy borzalmas házasságban sínylődni végig, ha a másikban megpattan vmi vagy színészkedett a kapcsolat elején. Illetve az is, amit ez hozott, tehát hogy nem KELL tűrni azt, ha vki veled szemben paraszt, nem törődik veled, agresszív, megcsal, üt-ver, megaláz.

Nagyapám anno elvált nagyanyámtól, mert azon akkor kezdtek kimutatkozni az elmebaj jelei, kezeltetni nem volt hajlandó magát, és hát kb. pokollá tette a nagypapám meg anyukám életét (totál off: ő volt az a nagymamám, akit jobban szerettem, mert ő legalább szeretett engem :D)... és ne tudjátok meg, hogy kinézték utána a társadalomból akkor papámat. Tyű. Meg hogy nem történik meg az, hogy pasas gondol egyet, elkezd mindenféle r...ccal henteregni, vagy inni és a nőt meg a gyereket verni, és akkor tűrjön a nő.


Én úgy gondolom, hogy az előnyök felülírják a hátrányokat.

2018. jún. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
80% Hu...ja náluk is kb. akkor.
2018. jún. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Vitatható. Jó, mert a nő eldöntheti, hogy ki NE terrorizálja, kinek szüljön gyereket és mennyit, jobban vállalhat munkát. Rossz, mert mondvacsinált dolgok végett is mehet a másik a "levesbe"; az emberi kapcsolatok ellaposodtak.
2018. jún. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A szexualitás igenis magánűgy! Nem tartozik másra.
2018. jún. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, megneveznéd a forrásaidat?


A házasságok egy részének a válás vet véget, más részüknek pedig a halál. Jól látom, kérdező, hogy te halálpárti vagy?

2018. jún. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!