Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A mai világban tényleg ennyire...

A mai világban tényleg ennyire nem számít a belső, csak a külső?

Figyelt kérdés
Elvégeztem az egyetemet és most jöttem rá, hogy az emberek nagy része magasról tesz arra, hogy kinek mi van belül, az a lényeg, hogy hogy néz ki. Eddig mindig azon az elven voltam, hogy belül is legyek rendben és kívül is, de ne úgy, hogy az egyik nagyon dominál, a másiknál meg semmi. Erre azzal szembesülök nap mint nap, hogy csak a külsővel foglalkozik a férfiak nagy része, mindegy, hogy belül mennyire romlott, buta valaki, ha külsőre jól néz ki, akkor lehet vele megjelenni, villogni.
2018. jún. 27. 16:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Az én ismeretségi körömben nem jellemző.
2018. jún. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Úgyszintén. Akiket én ismerek ott sem a külső befolyásol. Sem párkapcsolatban sem baráti körökben.
2018. jún. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem a belső fontosabb. Nem is találok egy lányt sem...:D

Na jó, kb 100-ból 1 normális. Csak kinek van kedve tűt keresni a szénakazalban...

2018. jún. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 he84 ***** válasza:
Hát részben igazad van kérdező, sajnos évek óta sokan a külsőt tartják fontosabbnak. Ez részben a média egy részének köszönhető sajnos. Ha nem jön be nekik kicsit se a másik, akkor nem kapnak esélyt ismerkedésre se. Ezt én szintén nem szeretem, sajnos ez van. Ám vannak olyan férfiak is, akiknek a belső sokkal fontosabb. Részben saját tapasztalat, részben meg amúgy is tudom. Nekem is a belső a fontosabb, nekem az is jó, ha a másik átlagos, vagy az alatti. Az se baj, ha duci. Vannak akik ezt nem hiszik el rólam, pedig így van, én tudom hogy állok hozzá és nem mások. Én se vagyok szép, inkább átlag körüli, vagy alatti egy kicsit. Plusz még fiús nő is vagyok (így kicsut nehezebb nekem, de nem mindig baj), ám így is van 1-2 olyan ember a környezetemben, aki így fogad el, nincs velem bajuk. Foglalkozz azokkal, avagy keress olyan embereket, akiknek a belső jóval fontosabb, türelmesek és hajlandóak megismerni a külsődtől függetlenül. Sok sikert!
2018. jún. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 he84 ***** válasza:
Ja és kérdező, nem bánd azt, ha nem olyanokkal barátkozol, akik inkább a külsőt nézik. Ugyanis akiknek a külső a fontosabb, azok általában felszínesek és nem gondolnak komolyan minden olyat, amit esetleg kéne. Tisztelet a kevés kivételnek. Akik a belsőt nézik inkább, ők jobban megbecsülnek, többet törődnek a másikkal. Persze itt is vannak kivételek.
2018. jún. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az a baj a külsővel, hogy arra épül a testi vonzalom, a vágy!


Ha nem tehetsz róla, nem érdemes "hisztizni" rajta, mert nem változtat semmin, hogy kopaszodom (valós példa :P).

Ha emiatt nem tetszem annyira valakinek, hogy megkívánjon (fizikailag), akkor jobb ha nem is szeretünk egymás belsőjébe (de hüley szó), mert ha netalántán én meg vágyom rá, de Ő undorodik (vagy elég, ha nem kíván) tőlem, akkor tragédiának élem meg az "egyirányú vágyakozásom".


Ha meg tehetsz a megjelenésed miatt (rövid, nem nőies haj, nagymama ruhák, túlsúly) akkor meg nem kell érvelnem, hogy mért ne másokat hibáztassunk.


Az viszont -hogy a kérdésedre is válaszoljak- már jó kérdés, hogy a belső értékek iránti vágy, miként alakulhat ki! :)


Mert nem beszélgetünk olyan emberrel, akinek a külső megjelenésével nem tudunk azonosulni. (és itt nem csak a ruha stílusára gondolok, hanem a nonverbális kisugárzására, a jellemére, amit enged láttatni magából a ruha által is!)


Ha a jellemed megfog, akkor nem számít a külsőd sem annyira! (az annyira szó fontos!)


Valós példát hoznék, hátha érthetőbb leszek:

Nem szeretem a túlsúlyos, se a husi lányokat, mert az önkontrol hiányára utal a szememben. Aki meg nem tud uralkodni magán, előbb utóbb az ösztönei viszik, és nem a személyisége. Gyengeségnek élem meg. (elég határozottan) (mert 100-ból 2 lány szenved anyagcserezavarban, amire van gyógyszer, és 100-ból másik 2 szenved valamilyen hormonális bajban, amire szokott gyógyszer lenni, de ez az egyéni kutatás nem releváns)


VISZONT egyszer volt egy tábor, ahol minden vékony szépség ellenére, egy sötét bőrű (olyan romás), enyhén husi lány jelleme úgy megragadott, hogy nem bírtam magammal, csak az Ő társaságára vágytam. A vonzalmam is kialakult, mert szép haja, és kellemes arca volt, de a legfontosabb a mosolyának a forrása! Olyan őszinte, földhöz ragadt, alázatos, de mégis karakán, ah... (elkalandoztam, persze neki egy zenész srác kellett. :P)


Szóval ha villogni akarsz a pasid mellett (magaddal), szépnek kell lenned, de ha boldog életet akarsz, nem fontos a szépség! :)

Öregen amúgy se marad meg a külsőnk. :P


Most mondanám (bátran), hogy küldj egy képet, megmondom milyen ember lehetsz, mi miatt tetszenél, vagy sem, de egy átlagos idegentől való félelem miatt, és a saját őszinteségemen alapuló "megbántanálak véletlenül" miatt, nem kérek ilyet...


Bár ha arc nélkül küldesz egy fotót (amin olyan ruhát hordasz, amit hétköznap), akkor elmondom, hogy szépnek látlak-e.

2018. jún. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Manapság tényleg csak a felszín számít a nőknél és a férfiak jelentős részénél is. A belső inkább csak egy extra.
2018. jún. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 he84 ***** válasza:
Mint mondtam, nem mindenkinek csak a felszín, a külsőség a fontos, tapasztaltam. Hiába mondják itt páran, hogy főleg a külső számyt a mai embereknek. És nem mindenki mai ember, vannak fiatalabbak, idősebbek is (nem kifejezetten 60 év feletti öregekre gondolok, hanem 30-40 éves körüluekre, ami egy szép kor a maga módján). De azért a fiatalabbak között is akad pár nem külsőség alapján ítélő ember, de az idősebbek között több van, nagyobb az esély, akiknek tényleg a belső a fontosabb. Én például nem vagyok se vonzó, se szép, mégis 1-2 ember barátkozik velem. És nem, nem csakis a szex miatt. Ezt biztosan tudom. Ettől még lehetek nekik szimpi, vagy kicsit vonzó. Ha nem is az átlag körüli, vagy kicsit alatti fiús külsőm vonz valakit, akkor a stílusom és a jellememnek már egy korábbi része is, na meg talán kicsit a szándékom is, de ez utóbbi nem biztos. Na meg nem csak romantikusan, szerelmesen lehet valaki szimpi, vagy vonzó, hanem emberi, haveri és baráti értelemben, szinten is. Na meg azért lehet esélyt adni a másiknak akkor is, ha nem vonzó, nem szép és vannak hibái. Amúgy meg mindenkinek vannak hibái, a szépeknek is, csak nekik nem annyira látszik, főleg kívülről nem.
2018. jún. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!