Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Neked mit jelent a penz?

Neked mit jelent a penz?

Figyelt kérdés

dolgozol, hogy elj ergo van X kereseted es azt orommel es lelkiismeret furdalas nelkul koltod pl. etterem, kocsi, utazas stb.

vagy --

probalsz minnel tobbet dolgozni, es minnel jobban sporolni

ez utobbi eseteben miert teszed igy?


ha mondjuk ma elvesztened a munkahelyed, de lenne 1 evre elegendo sporolt penzed ketsegbe esnel?


hogy alsz a penzzel, milyen kapcsolatod van vele?


erre lennek kivancsi


2018. júl. 1. 00:22
 1/10 Mádár0218 ***** válasza:
36%

Én az első választanám, az oka pedig az hogy ha nem a munkámról van szó elég lusta vagyok és nem bírom magam az edzésre rávenni huzamosabb ideig.


Én relatív jól keresek, és nem paráznék be akkor se ha elveszteném a munka helyem.

Vsn pénzem és képes vagyok addig eltartani magam amíg nem találok új munka helyet.


Hogy állok kapcsolatban a pénzel?

- Semmi különös van, ami kell arra elköltöm

2018. júl. 1. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nagyon jól tud jönni és nem akaródzik menni ezért olyan célokra fókuszálom ahol a leghasznosabb a bolygónak és a rajta élőknek..


A pénz - fura de - ebben a felállásban a leginkább hatalom..


Volt már rá idő megtanulni, hogy pénzért se csalni se nyalni se taposni se hazudni nem boldogít..

Sokkal biztosabban jön ha szilárd oka van rá, hogy téged találjon meg..


ja es: pénz nem jelent semmit mint ahogy a hiánya sem

2018. júl. 1. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mint egy szélmalomharc hogy legyen lakásom. Röpke számolassal:

Havi 15 ezer félretéve, az 1 év alatt 180 ezer.

Egy 30 milliot (kisebb ház inflacioval)167 év alatt gyűjtenék össze.

De azert gyűjtök, bizva a csodában.

Nekem ilyen a kapcsolatom a pénzzel.

2018. júl. 1. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Most kezdtem el dolgozni, de erősen költekezem és nem tervezek leszokni erről a szokásomról.

A jövőmet tekintve nagy terveim vannak, rengeteg pénzt akarok keresni és költeni, úgy gondolom hogy a pénz új lehetőségeket nyit meg egy ember életében, amikben én bővelkedni szeretnék majd. :)

2018. júl. 1. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Fish1 ***** válasza:

Alapból nem szoktam felesleges dolgokra költeni. Csak arra, ami tényleg kell, amit tényleg használok is.

Mivel nem alkalmazottként dolgozom, hanem vállalkozóként, mostanában többet dolgozom, mert házat akarok venni, így szeretném, ha minél előbb összejönne a pénz.

Annyi félretett pénzem mindig van, hogy pár hónapig akkor is megélnék, ha semmit sem csinálnék.


Szeretem látni, amikor beérik az alkotásom gyümölcse és jönnek az összegek a bankszámlámra :)


Kisebb összegeket szoktam adományként elküldeni különböző alapítványoknak is.

2018. júl. 1. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

Én inkább megtartom, spórolok. Félreteszem a fizu 10%-át, emellett van egy rendszer, amit követek (mindig heti x ft.-ot félreteszek).

1 évre elegendő nem lenne, de mivel alapból "ecomatic" üzemmódban élek, így lehet, hogy kihúznám.

A szükséges rossz, ami fontos, hogy legyen a mai világban.

2018. júl. 1. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%

Számomra a pénz az egyetlen igazi szavazat amivel befolyásolhatom hogy merre haladjon a világ. A hivatalos “szavazás” teljesen értelmetlen, bárkire is szavazol sose lesz az amit szeretnél, csak egy pár bohócot lehet pakolgatni vele.


A pénz viszont egy tényleges szavazat, mert amire költöd, közvetlenül azt a céget, ipart stb támogatod vele, egy kicsit jobban fog nekik menni, többet fognak termelni abból stb. Amit meg bojkottálok azoknak egy kicsit rosszabbul megy majd. Amire akkor se adok pénzt ha könnyebb lenne vele az életem vagy mert divatos, de nem értek egyet azzal amit a cég vagy ipar reprezentál vagy okoz.


Ezért pl a következő autóm elektromos lesz vagy minimum hibrid, dízelt eddig se vettem soha elvből, és benzinesből is mindig a legkisebb motort vettem bele a legkisebb fogyasztással (az amúgy fullextrás kocsiba tehát nem spórolásból)


Ugyanígy csak biot veszek ha van rá lehetőség, és kerülök minden terméket amiben van állati eredetű. Továbbá bojkottáltam a Nestlé összes termékét (amiről tudok, mert marha sok márka tulajdonosa), borzasztó amiket az a cég világszerte művel (pl afrikai tápszer”kísérlet”, víztörvények nyomatása, stb).

Ezen kívül próbálok minél kevesebb műanyagot venni, ez a legnehezebb, itt tudom sajnos a legnehezebben számomra jó irányba befolyásolni a világ fejlődésének irányát.


Szóval nekem ezt jelenti elsősorban a pénz.

2018. júl. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%

Én pár éve, míg 150-180 körül kerestem addig spóroltam mint az állat. Diákhitelt kellett törleszteni, szobát fizetni, megélhetést. Akkoriban örültem ha el tudok tenni havi 30-50 ezret.


Manapság 350+ ezret keresek, így leszoktam a spórolásról, centizgetésről. Vettem klassz kerékpárt, videó kártyát, telefont. Eljárok rendezvényekre és a mindennapokban is meghívásos alapon megyünk kajálni haverokkal, felváltva fizetve, nem centizgetünk ki mikor mennyit adott bele.


Szerencsére átlagban így is egy jó 200 ezer megmarad havonta. Illetve 2-3 év alatt összegyűlt pár millióm. Nem annyi sajnos, hogy lakást/házat vegyek, de adott esetben 2-3 évig is kihúznám belőle munka nélkül. Megszorításokkal akár 4 évig is.


Igazából úgy vagyok, hogy a pénz egy eszköz. Amiből sosincs elég. Alapvetően viszont nem hajszolom. Viszont hosszú távon igyekszem fentebb lépni a munkahelyemen, ami együtt jár a fizetés emeléssel és jobb élet színvonallal.


Alapvetően nekem egyetlen hiányom az a saját lakás. Jó lenne már valami ami az enyém, tényleg haza mehetek, nem kell senkit kerülgetni, idegenekkel élni együtt és végre úgy alakíthatnám ahogy nekem tetszik.


A lakást leszámítva lassan lesz jogsim, utána veszek egy olcsóbb autót és onnantól tulajdonképpen minden megvan ami kell.


Illetve hosszú távon magamba akarok pénzt fektetni. Fogaim megcsináltatni, szemem megműttetni hogy ne kelljen szemüveg, eljárni valami konkrét sportra, konditerembe rendszeresen, ruhatárat felújítani, stb.

2018. júl. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
89%

Mi a pénz?

Hatalom, szabadság, idő.

Akinek komolyabb vagyona van és nem kell a pénzel foglalkoznia, az szabad lehet, nem kell dolgoznia, szinte azt csinálhat, amit, csak akar.

2018. júl. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én a két kategória között vagyok.

Spórolok, a fizetésem majdnem felét félre tudom tenni. Mellette viszont költök is, de nem eszetlenül. Mielőtt veszek valami nagyobb értékű dolgot (autó, laptop, telefon, szerszám stb) mindig körüljárom a témát, és az igényeimnek és lehetőségeimnek megfelelôen próbálom a legjobb ár/érték arányút megvenni.

A pénzzel úgy vagyok, hogy mindig többet szeretnék. Úgy érzem hogy meg is dolgozok érte. Szerencsére ezt látják a főnökök is így mindig emelik a fizetésem egy kicsit.

Hiú ábrándaim nincsenek, soha nem lesz luxus autóm vagy kacsalábon forgó palotám. Nem is hajt a vágy, hogy ezt elérjem. Én csak szeretnék egy szép házat, 1-2 autót és motort, évente 1 nyaralást és anyagi biztonságot. (Na meg családot, de ez nem pénz függő)



Ha elveszteném a munkahelyem, amire kicsi az esély, lenne 1 évre elég spórolt pénzem. Az más kérdés hogy szerintem 2 héten belül találnék munkát.


Ja és ha már pénz. Hitelt nem szeretnék, vagy csak minimálisat. A hideg ráz a gondolatától is, hogy valakinek tartozzak. Ha nem nyerek a lottón, akkor ház vásárláshoz kénytelen leszek felvenni. Addig is spórolok, hogy minél több legyen az önrész.

2018. júl. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!