Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti is sokszor tartotok kupit...

Ti is sokszor tartotok kupit a lakásban? Albérletben? A szomszédokon aggódtok? Kupi alatt: mosogatás, ruhák elpakolása, stb. értem?

Figyelt kérdés

Albérletben lakom, de sokszor aggódom azon, hogy a szomszédok átkopognak... pedig nem történt meg gyakran (az utóbbi 2 hónapban talán 2X?)


Társasházban lakom, 4 lakás van ebben az épületben. Mellettem egy család lakik (szülők, és 2 gyerkőc) ők gondolom el vannak foglalva a gyerekekkel.

Alattam lakik még valaki illetve a szomszédaim alatt.


Egyszer csőtörés volt, és elázott a szomszédom alatt lakó, és feljött megkérdezni, hogy nálam lehet-e a hiba vagy a szomszédaimnál?

Bejött megnézni a fürdőt, meg a szomszédom is...


Na hát a mosatlan az épp ott volt a fürdőben (lavorba gyűjtöm, nem szennyeskosárban, a fürdőben sem volt letéve a fürdőszőnyeg (én sosem teszem le, csak ha jön a főbérlőm)


Vagy például a mosogató... van hogy nem mosogatok el, és van bennem egy belső kényszer, hogy mi van ha épp átkopog valamiért a szomszéd, és látja hogy mennyi a mosatlan cucc, edény, hogy a mosogatóba se fér el, hanem már ki van téve a konyhaasztalra is..

vagy ha morzsás / koszos lesz a kő, akkor "muszáj felsöpörni", ez ilyen belső kényszer nálam...


Múlt nyáron nem volt ilyen (akkor még nem nagyon ismertem itt senkit, nem is kopogott át hozzám senki meg ilyesmi nem történt meg hogy csőtörés)


Nyilván érthető, hogy ha ilyesmi van, hogy csőtörés, vagy beázik a szomszéd, vagy valami fontos van (elszökött a szomszéd kiskutyája, átkopogtak, nem-e láttam / mikor láttam utoljára / nem láttam a kertben?

Mondtam nem sajnos..


ezek tökre érthető dolgok, persze hogy átkopognak és nem is ezzel van a bajom

Azért stresszelek folyton, hogy nehogy a főbérlőmnek (lakástulaj) elmondják hogy itt néha kupi van... valahogy mind a kétszer az elmúlt két hónapban akkor kopogtak be amikor k_va nagy kupi volt.. állt a mosogatóban szinte az összes edény, pohár, vagy tele volt a fürdő szennyes ruhákkal (lavorba teszem bele a koszos ruhákat, nincs nagy szennyeskosártartóm tehát nincs fedve a koszos ruha, volt ott kakaótejes konyháruhától elkezdve izzadt pólón át minden... és ugye nem volt letakarva semmivel azt hittem csak feljött valamit megkérdezni az alsó szinten lakó nő, de be is jött a fürdőbe.. eléggé gáz volt.


És a lakástulajom egy idősebb úr. Persze, mindig rendet teszek (porszívó, mosogatás, mosás, takarítás) ha jön ide és vele találkozom de a mindennapokban nem vagyok ilyen (sőt nyűg is ilyennek lennem, mert világéletemben kupis voltam, amikor vidéken laktam, engem kb. két hétig nem zavart ha morzsás volt a padlóm otthon) Otthon családi házban laktam, saját szobám volt.

Kb. soha nem tettem rendet a ruháim közt, csak odahajigáltam a kanapémra kb, mindig a nővérem segített rendet rakni (valamiért épp az ellentétem; ő mindig szépen összehajtogat meg elpakol, elteszi a szekrénybe a ruhákat)

Én csak annyit csinálok, hogy kimosok, kiterítem a ruhákat, majd el sem pakolom őket, hanem kb. azokat használom, amiket kimostam :D és a fregolit se rakom el.


A lakástulajjal nagyon jó kapcsolatban vannak az itt lakók (a bácsi tulajdona a lakás, közgyűléseken találkozik szerintem csak a lakókkal, úgy alapból nem jön ide hogy a szomszédokat meglátogassa. neki is vannak unokái, felesége családja stb, nem él messze tőlem, kb. 20 percre)


Én kb. havi 2-3X találkozom vele, albérleti díjat személyesen adom át neki meg a rezsit is, vagy ha valami van (pl. villanyórát ő olvassa le, mert nekem nincs kulcsom a kinti szekrényhez, akkor jön ide).


Folyton azon parázok, hogy a szomszédok valamiért átkopognak / bejönnek, mint a csőtöréses úgy vagy a kiskutyás ügy...

és kb. ezért már szinte minden nap (ezután a két eset után) rendet teszek, felsöprök, elpakolom a ruhákat, elmosogatok..


Csak melózom is, és fáradt vagyok és nap végén nem épp arra vágyom hogy elmosogassak meg felsöpörjek...

ezeket inkább a szabadnapjaimon csinálnám (vagy ha nem 12 órázom, hanem 6 vagy 8 órát vagyok csak... )

12 órázás után inkább csak letusolnék meg neteznék (és nem vágyok mosogatásra...)


Mit tegyek?

Attól félek hogy valaki átkopog és meglátja a mosatlant és hogy a közgyűlésen (a lakást érintő ügyekben én nem veszek részt, ami a társasházat érinti; a közgyűléseken a lakástulajdonosok vesznek részt.) elmondják a főbérlőmnek hogy "jajj hát a dórinál megint kupi volt.."

- Juj, amikor bementél hozzá, nálad is?

amikor én mentem át hozzá egy kérdéssel (kiskutya) akkor én is annyi kupit láttam...


na, ettől tartok.

Közgyűlés másfél-3 havonta van.


Mit tegyek?


Ti ezeket komolyan, napi szinten megcsináljátok?

Mindent felsöpörni, főzés-evés után mindent elmosni, szemetet levinni, ruhákat szépen összehajtani (én csak az ágyamra hajigálom, nem igazán gyűrödnek meg pl. pulcsi, ami meggyűrődik mert vékony az anyaga és kell a melóhoz azt persze összehajtom)


Ti ezeket mind megcsináljátok, a rendrakást?

Szerintetek kell ettől tartanom?

Vagy nem valószínű hogy a többi lakó szólna a lakástulajnak?


Vagy mit tegyek? Kb. 2-3 naponta csináljak rendet? ne napi szinten...

csak már néha kiakadok hogy OK, lehúztam 12 órát, megizzadtam, szeretnék letusolni, utána kicsit pihenni netezni, beszélni a barátommal, vagy filmezni..

értitek..

és nem pedig mosogatni, felsöpörni, ruhákat elpakolni, rendet rakni az asztalon (valahogy minden fecni összegyűlik az asztalomon, blokkok - füzetet vezetek a kiadásaimról, jegyzetek, teendők listája, stb. - ...)


szerintetek?

24/l



2018. júl. 5. 03:39
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Legalább nyáron csináld meg, Jó ég, milyen szaga lehet nagy melegben az összegyűjtott mosatlan edénynek...
2018. júl. 5. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

ėn sem vagyok egy rend mâniás. de nálad tėnyleg nagy a káosz. es ha jol ërtem akkor gyereked sincs ami megnehezitenė a dolgod. csak egyszer kėne rendesen megcsinâlni ės utána csak vigyázni kėne a rendre. ha ettėl akkor azonnal mosd el. ha ruhák megszâradtak rakd el.

vegyél egy szennyestartot..

napi szinten amit megcsinálok:mosogatás, felsöprės, ės nagyjábol elpakolom ha rumli van (2 kisgyerekem van)


ráadásul ha te magad is agodsz hogy mit szólnak akkor pláne a minimumot csináld meg. ės neked sem lesz ciki

2018. júl. 5. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
37%

A kuplerájt nem tartani, hanem elvisleni kell!

A rendet kell tartani! :)


Nem is értem, hogy 24 éves nő létedre (célcsoportom) hogy lehet ilyen kérdést feltenni...


Nálam mindig olyan rend van, hogy vendégfogadóképes vagyok.

27F


Bár unokatesóm (20 körüli csaj) se tud rendet tartani maga körül, és még áporodott szaga is van reggelente, amit nem szellőztet ki, mert "hideg van" (lusta).


Hihetetlen, hogy a rend ilyen kérdéseket vet fel valakiben, pedig normának, elvártnak, minimumnak tekintendő szerintem.


Gyerekkel el se tudom képzelni mit csinálnál...

2018. júl. 5. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha az ember naponta elmosogat és rendet rak, akkor az nem sok idő, a felhalmozott dolgok rendbe rakása tart sokáig.

Én mindent azonnal elmosogatok, elpakolok, ez így csak pár perc.

2018. júl. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
Nálam is van, hogy napokig rendetlenség van, mire erőt veszek magamon és elrakok mindent. A mosott ruhák ott tornyosulnak a kanapén, és azokból élek. Ha jön valaki, azt mesélem, hogy épp ruhákat válogatok kidobásra. Edények nálam is vannak elő a konyhában gyakran. Számomra van különbség koszos lakás, és rendetlen lakás között. Ha csak szanaszét vannak dolgok, abban látszik, hogy élnek. Akkor van gond, ha kosz is van, tehát ragad a kilincs, büdös a wc, serceg a talpad alatt a por stb. Hozzám nem jön be csak úgy szomszéd, mert kertes házban élek. Mellesleg neked sem kötelességed beengedni egy kérdés miatt. Én gyakran vagyok depressziós, és ezért nem rakodok, de szerencsére néha jön látogató tervezetten, így kénytelen vagyok erőt venni magamon, és elrakodni. Irigylem azt akinek minden körülmények között szalonképes a lakása.
2018. júl. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
22%
Úristen milyen nő vagy te?? Ilyenektől kiráz a hideg. Neked se legyen családod sose.
2018. júl. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
17%

Amikor ilyet olvasok mindig elgondolkodom, hogy mi lesz az ilyen nővel, amikor lesz férje meg gyerekek, mikor egymagában sem tud rendet tartani... Én is fiatal vagyok, 23 éves és albérletben lakom, de én mindig rendet tartok magam körül. El nem tudnám képzelni, hogy mosatlanok álljanak hegyben, a ruhák a kanapén heverjenek és a morzsás legyen a padló. Mondjuk én mindig igényes voltam a környezetemre, szerettem a tisztaságot és sosem volt kifogás az, hogy épp mennyi dolgom van vagy mennyire nehéz napom volt és szeretnék pihenni. Jelenleg még egyetemre járok, nem is egyszerű szakra (orvosi), de még vizsgaidőszakban is tisztaság van nálam. :D Főzés és evés után gyorsan elmosogatok, felsöprök, igazán nem telik semmibe. Nagyobb takarítást (portörlés, felmosás, fürdőszoba-wc takarítás, porszívózás) pedig hetente egyszer, max. kétszer szoktam csinálni, mivel próbálom a rendet megtartani. Egyébként én akkor szembesültem azzal, hogy a korombeli lányok mennyire igénytelenek, amikor többen laktunk albérletben és sose zavart senkit a kosz, a morzsa, a kávéfoltok a közös helyiségekben csak engem. Pedig igazán nem telik sok időbe letörölni a pultot magunk után... A szobájuk pedig egyszerűen okádék volt, nem lehet szebben kifejezni. És itt nem egy emberről van szó, egyetem kezdete óta laktam már 4 másik lánnyal.

Visszatérve a kérdésre és válaszolva rá: nálam sosincs kupi, bármikor átjöhetnek a szomszédok, csak úgy spontán feljöhetnek ismerősök, ha erre járnak, mert mindent igyekszem rendben tartani. Ezen kívül ugyanúgy van időm bármire, amire szeretném, hiszen minden csak az időbeosztáson múlik, a többi csak kifogás. :)

2018. júl. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
6%

Te nem kupis vagy, hanem szimplán igénytelen.


Elég nagy a különbség, nyilván nekem sincs patent rend a lakásban, de mosatlant nem gyűjtögetem, mikor pl. két tányért pontosan egy perc elmosogatni.

2018. júl. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
6%

Ja, és te nem érzed, de ha valaki bemegy, kifordul a gyomra a koszos-áporodott edények okozta szagtól.


Undorító az ilyen, már ne is haragudj.

2018. júl. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha 12 órát lehúztál a munkahelyeden, mikor termeled a "kupit"?
2018. júl. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!