Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nincsenek érzéseim, szeretek...

Nincsenek érzéseim, szeretek fájdalmat okozni másoknak?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor azon kapom magam, mintha nem lennének érzéseim, nem tudok kötődni egy másik emberhez. Ellenben a kutyámhoz igen, és ez rettentően furán hangozhat, de ő az egyetlen aki hiányozni szokott ha nem látom, őt szeretgetem,megölelem,megpuszilom. A szüleimmel viszont semmilyen kontaktba nem kerülök,ha igen akkor viccesen,komolyan, de inkább finomabb hangnemben szólok,hogy ne pusziljanak meg, nem szeretem és az ölelést sem. Nem undorodom tőlük, csak nem vágyom az ölelésre a szeretetükre. Nem is olyan hű de klassz a kapcsolatom velük, rengeteg minden történt, sok veszekedés, viták, azthiszik,hogy ezeket elfelejtettem és nem esett rosszul amikor belémrúgtak. Persze ez kölcsönös lehetett, nem volt jó gyerek sosem.


A baráti körömben sem szeretem ha valaki közel kerül hozzám, hozzám ér vagy kifejezi az érzéseit. Olyankor ürességet érzek, nem hat meg, nem tudok örülni neki, közömbös maradok,pedig próbálok nem az lenni és sokszor magamat sem értem.


Ami a "kapcsolataimat" illeti párkapcsolatom nem volt csak ilyen próbálkozások, csók,simogatás,ismerkedés. Ez idő alatt mindent élveztem, akivel tényleg komolyabban is tudtam ismerkedni, azonban észre vettem,hogy sokszor inkább csak játszok a másikkal és szándékosan. Vagyis elérem,hogy megkedveljen, szeressen, kötődjön hozzám és utána szeretek fájdalmat okozni, veszekedni, vita forrást keresni vagy ellenkezőleg csak békességet nyugalmat szeretnék és szeretem a másik közelségét,hogy ott van velem. Viszont szeretni nem szerettem senkit. Nem is tudom mi az a szeretet talán. Kedvelni kedveltem pár embert, de ennyi. Fontos számomra a külső, de a belső tulajdonságok is, ezért válogatok, de hamar "megunom" az illetőt és tovább állok. Volt olyan akivel mielőtt megszakítottam volna a kapcsolatot három hónap után direkt úgy váltunk el,hogy nem tudta mivan velem, nem tudta a miértjét,és amikor hívott vagy írt arra nem válaszoltam. Szerintem azóta is eszébe juthat,hogy mi történt? Miért? Magam sem tudom. De azt igen,hogy jóléreztem magam amikor tudtam most biztos rosszul érzi magát,szomorú,mérges,csalódott,aggódik. Mert ez is annak a jele,hogy fontos voltam.


De..ezek rossz dolgok nagyon. Tudom. Szerintetek is ezek arra utalnak,hogy nincsenek érzéseim?


L/20


2018. júl. 6. 09:55
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Pedig az intézetis dolog a válasz. Megtanultál nem kötődni az emberekhez. Alapból meg nem volt kihez. Más mellett ott van az anyukája, egy biztos pont az életében, aki meghalna érte. Téged meg 4-5 évesen vert. Miért? Egy ilyen korú gyerek nem tud semmit tenni, amivel kiérdemelné a verést, vagy amiért azt anyukája csak úgy eldobja.


Azért élvezed, hogy mások szenvednek, mert az egy reakció. A pozitív reakcióval nem tudsz mit kezdeni, nem tanítottak meg szeretni, nem fogadtak el. Vágysz a kötődésre, ezért akarod, hogy mások gondoljanak rád, mikor elutasítod őket, ha nem lennének érzéseid, akkor magasról leszarnád, ki aggódik, ki szomorú miattad.


Sok intézetis ilyen, ha senki nem szeretett, nem tudod kezelni.

A kutyát pedig az ilyen emberek nem azért siratják, mert elveszítenek egy társat, hanem mert elveszítenek egy tulajdont.

2018. júl. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!