Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség? 18 éves lány...

Pánikbetegség? 18 éves lány vagyok. Nincsenek fóbiáim pl tömeg vagy emberiszony. Kb egy éve először volt egy ilyen "rohamom" suliból hazafele menet egy rugásszerű fájdalmat éreztem a hasamban aztán elvesztettem az eszméletemet.

Figyelt kérdés
Kórházba vittek méhen kívüli terhesség gyanújával. Fél nap alatt jobban lettem és hazaengedtek. Azóta 2x volt még ilyen tipusú rosszullét, de teljes eszméletvesztés már nincs inkább hányás, hidegrázás. A háziorvos elküldött vérvételre, azt mondta vashiányom van, de a rosszullétek inkább pánikbetegségre utalnak. Én úgy tudtam, hogy a pánik kiváltója valami félelem. Ezeket a rosszulléteket nem előzi meg semmi pszichikai dolog. Ez tényleg pánikbetegség? Van erre valami kezelés?
2012. júl. 23. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Pánikbetegségre pszichológus pszichiáter. Ha valakinek rohamai vannak, akkor egy idő után nincs konkrét kiváltó oka a rohamnak, amit a beteg meg tudna nevezni, csak jön. Volt halálfélelmed mikor először fájni kezdett a hasad?
2012. júl. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A vashiány is okozhat akármit. Remélem, ha már megállapították, kezelték is a vashiányodat? Azóta hogy állsz a rohammal? Megelőzi bármi is ezt a rohamot? Mellesleg a pánikroham cca 20 percig tart. Ezért van az, hogy mire orvoshoz jutsz, már semmi bajod sincs. Ilyenkor szokták elkezdeni a testi kivizsgálást. Ha semmi bajt nem találnak, akkor jön a pszichiáter.
2012. júl. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hogy halálfélelem-e azt nem tudom, de persze nagyon rémült voltam sose volt még velem ilyen, nem tudtam mi fog történni. El tudtam volna képzelni, hogy meghalok.

A vérképemben súlyos vashiányt mutattak ki, az orvos ennek ellenére elfelejtett vastablettát felírni, úgy kellett visszabandukolnom hozzá. Emelett azt mondta, hogy kicsik a vörösvértesteim, és ezért nem szállítják rendesen az oxigént. De a rosszullétek szerinte nem ettől vannak. Az a baj, hogy nem akarom, hogy feleslegesen gyógyszerekkel tömjenek ( nem a vastablettára gondolok) de az ilyen beszélgetős terápiát se érzem szükségesnek, mert nincsenek pszichés problémáim, amúgy teljesen kiegyensúlyozott életet élek.

2012. júl. 24. 01:07
 4/6 A kérdező kommentje:
A rosszulléteket nem előzte meg semmilyen teher volt, hogy ágyban fekve filmet nézve kezdődött.
2012. júl. 24. 01:08
 5/6 Hungy ***** válasza:

Nagyon könnyen előfordulhat, hogy az első rosszullétedet és eszméletvesztésedet valóban a vashiány, vagy egyéb nyomelem hiány okozta, a későbbi rosszulléteket pedig már a rosszulléttől való félelem. Aki egyszer már elvesztette az eszméletét - ami egy elég megrázó élmény - annál gyakran előfordul, hogy egy belső szorongása alakul ki emiatt. Ez van, amikor az orvosok nem magyarázzák el kellőképpen, hogy pontosan mi bajod volt, és Te meg elkezdesz agyalni rajta, hogy mi válthatta ki. Mivel előtte nem volt semmi bajod, ezért nem tudod megmagyarázni magadnak az esetet, és mivel nem voltak figyelmeztető jelek sem, tudatosul benned, hogy ez bármikor előfordulhat újra. Ezért félni kezdesz tőle, még ha nem is mondod ki konkrétan, hogy ettől félsz - mert talán Te magad sem tudod.

Relaxációs, meditációs gyakorlatok elsajátítása segít a dolgon, na és persze az, ha pontosan megismered magad, vért vetetsz és kielemezteted, és ha ott baj van, azt kezelteted. Ha pedig nincs baj, akkor erősen tudatosítsd magadban, hogy egészséges vagy.

2012. júl. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ahogy olvasom a leveleidet, egyáltalán nem érződik ki belőle félelem. Olyan, mintha csak kérdeznéd: Mi lehet ez? Márpedig a pánikbetegségnek csak az elején van megnevezhető oka, később magától a rohamtól való rettegés a pánik oka. Így generálja önmagát. A végén teljesen magába zár. Ha nincs ilyen gondod, akkor ez nem pánik. De látom, azért van orvosod, aki törődik is veled. Ő nem javasol egy pszichiátriai kivizsgálást?
2012. júl. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!