Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Pizzafutár mosolyogva pofátlan...

Pizzafutár mosolyogva pofátlanul megkérdezte: "borravaló nem jár? "

Figyelt kérdés

2450 ft egy közepes pizza, ami jóformán 2 embernek épp hogy elég, de nem is laknak jól belőle. 2500 ft-ot fizettem, tehát 50 ft-ot ráhagytam (tudom, nem mintha ezzel az 50 ft-al bárki is érne valamit), de milyen jogon követeli a borravalót?? Kötelességem lenne adni neki?


Szerintem elég drága ahhoz egy pizza, hogy még 250 vagy 500 ft borravalót rádobjak, és akkor már 3000 ft-nál járok, ami elfogy 5 perc alatt.


Értem én, hogy keveset keresnek, nem fizetik meg őket, de nem pofátlanság a borravaló követelése egy kicsit???


2018. júl. 8. 18:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%
szerintem meg ennyi nyavajgás után ne rendelj több pizzát!
2018. júl. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha nekem lenne pizzériám, nem engedném, hogy a futár eleresszen egy ilyen mondatot. Akkora a konkurencia, hogy örülhetnek, ha tőlük rendelsz.
2018. júl. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
52%
Követelni nem szabad, de hasonló árnál, én akkor mindig szoktam adni, ha időben kihozzák és normális ember adja oda. 2700-ból kérek, oszt' kész. Magyarországon a vendéglátásban úgy vannak kialakítva a fizetések, hogy az abban dolgozók kalkulálnak borravalóval, cserébe a termékek olcsóbbak. Turistaként is alkalmazkodik az ember. Japánban nem adtam, mert ott sértés, Csehországban csak egy kis aprót hagy az ember, az USA-ban meg 15-20% az alap. Ott sem muszáj adni, de akkor meg egy drága országban várod el, hogy valaki 3 dolláros órabérért szolgáljon ki.
2018. júl. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
57%
Nekem amikor az a szőke csaj hozza ki ahhoz mindig hozzávágok vagy 700 Ft-ot pluszba, hátha legközelebb is ő hozza ki, érezze hogy szeretem, nagyon bejön. :D Ha pasi hozza akkor általában olyan 200 Ft-ot hagyok rá. Követelni amúgy meg nagy bunkóság.
2018. júl. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Ha nem tudnak normális fizetést adni a furátnak számoljanak fel kiszállítási díjat.


Azt szívesen kifizetem ...

2018. júl. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
29%
Tegyük rendbe a dolgokat. 1. a futár szo szerint a jattbol él. 2. Ha már megengeded magadnak azt a luxust hogy rendelsz magadnak egy kaját, valaki más elkesziti neked, es valaki, aki szarban hugyban, olykor hőségriadóban, vagy viharban is dolgozik, kiviszi lakásra a retkes pofádba a kaját, annak igenis illik a 10%-ot megadni! Amúgy meg egy-két hozzaszolo olyat írt, amit nem hinném hogy merne a futár szemébe mondani. Parasztság nem adni a futárnak, ő ebből él. Aki meg lenézi őket, stb stb. az menjen már el futárnak 1-2 hónapra.
2018. júl. 20. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

16#


-Sok keveset fizető nehéz munka van. Ezt te vállaltad el és ha akarod bármikor abba hagyhatod.


-Nem, nem számít luxusnak ételt rendelni. A gundelben egy 25 ezer forintos steak számít luxusnak, nem egy 1500-2000 forintos pizza.


-Ez a rendszer sem neked sem a vásárlónak nem jó, csak egy régről megmaradt szokás, amit kihasználnak az étterem üzemeltetők.


Továbbra is szívesen kifizetem a kiszállítási díjat ... Van azért pár hely ahol felszámolnak. Szerintem ez a korrekt módszer ...

2018. júl. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Gábor19... ***** válasza:

Ez a borra való dolog olyan mint kakálás után ki törölni a feneked. nem kötelező, de illik:)))

amugy meg 600 forintból meg van az 1300 forintos pizza előállítasa:)

2018. dec. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!