Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Párom öngyilkosságot kísérelt...

Párom öngyilkosságot kísérelt meg ma. Túl van az életveszélyen, megműtötték, az intenzíven fekszik. A csuklóját és a nyakát vágta fel. Mit mondjak a gyerekeknek? 4 és 10 évesek. Mit mondjak a munkahelyén? Azt hogy kórházban van?

Figyelt kérdés
Öngyilkosság, intenzív, depresszió

2018. júl. 10. 19:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
89%

A mi történt-re nem kell válaszolni, közlöd, hogy erröl nem tudsz beszélni most.


"Szétvágta a nyakát is...a gyerekek meg...:("


Te találtad meg?

Mi van a gyerekekkel? Ök látták vagy csak nem értenek semmit?


Mindenképpen kérjetek professzionális segítséget, mert ilyesmit feldolgozni nagyon nehéz, egyedül majdnem lehetetlen.

2018. júl. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
24%
A munkahelyének ne mondj semmit azon kívül, hogy megsérült, kórházban van. Adj kitérő válaszokat, pl. majd ő elmeséli, vagy rázd le őket azzal, hogy indulnod kell a kórházba, vagy a gyerekek miatt most nem tudsz beszélni. A gyerekeknek sem kell többet mondani, csak azt, hogy a párodat baleset érte, kórházban van, meg fogják gyógyítani. Mondd azt, hogy te sem tudod pontosan, mi történt, de úgy találtál rá, hogy megsérült. Viszont: akármennyire rosszul esik ez most, nagyon alaposan gondold át, hogy együtt maradsz-e egy pszichésen ennyire labilis emberrel, képesek lesztek-e együtt felnevelni két kisgyereket, illetve a párod nem jelent-e veszélyt a gyerekekre! Ha hirtelen és váratlanul fordult maga ellen, nem voltak pl. súlyos problémái, mondjuk fájdalmas betegség, óriási adósság, hanem teljesen váratlanul fordult maga ellen, az mindenképpen valamilyen pszichés zavarra utal. Az öngyilkosság az agresszió egy fajtája, amit az egyén önmaga felé irányít! De képzeld el mi történik, ha az agresszió egyszer más irányba, pl. a gyerekek felé tör ki belőle!
2018. júl. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Egy munkahelyen dolgozunk, így nem egyszerű kitérő választ adni.

A gyerekek szüleimnél.

Annyit tudnak most hogy anyát kis baleset érte ezért kórházban van.

De már ezen sírt a nagyobbik.

Azt mondtam egy boltban történt.

Én vittem be a sűrgösségire, miután telefonom elértem és elmondta mit csinált..(mivel a munkahelyem voltam ő meg azt mondta ma szabit vesz ki mert nemérzi jól magát..hivtam hogy hogy van)

2018. júl. 10. 21:33
 14/15 anonim ***** válasza:
70%

13-as: ne írj már hülyeségeket, ilyen nincs "De képzeld el mi történik, ha az agresszió egyszer más irányba, pl. a gyerekek felé tör ki belőle!"

Szegény kérdezönek elég a meglévö baj, nem kell még ilyen ostobaságokkal is heccelni.

2018. júl. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
7%

#9 Ez nem ostobaság. Nem egyszerűen arról van szó hogy a környezete nem vette észre. A környezete lehet a kollégái, a barátai de nem nevezzük környezetének a hozzá legközelebb álló embert, konkrétan a másik felét, a feleségét!


Amúgy meg a munkahelyen meg fogják tudni. Sőt mindenki tudni fogja kár hazudni. A depressziót nem kell szégyellni. Betegség ez is mint bármi más.

2018. júl. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!